Poslední film režiséra Martina Friče se odehrává na maloměstské poště. Bezvýznamný pražský úředník (Jiří Sovák) vymyslí jednoduchou fintu, jak přijít k penězům. Vypraví se do malého města a na zdejší poště se vydává za experta, který má prověřovat údajné padělky bankovek. V místě, které si pro krádež vytipoval, však narazí na sympatickou poštmistrovou (Milena Dvorská). Půvabná a schopná žena trpí různými komplexy a má konfliktní vztahy s manželem (Zdeněk Řehoř). Právě ona však svou laskavostí přispěje k tomu, že se v cynickém podvodníkovi probudí svědomí... Námět morality s kriminální zápletkou pochází od Jaroslava Dietla a obsahuje autorův typický živočichopis obyčejných lidí. Točí se kolem přehnaných ambicí i partnerských problémů. S jemně ironickým nádechem líčí poměry v provinčním městě, kde nechybí zahořklý udavač a vystrašený zbohatlík. (oficiálny text distribútora)

Bernhardiner

Po zhlédnutí Přísně tajných premiér jsem od posledního Fričova filmu příliš neočekával, byl jsem pak ale velmi příjemně překvapen, tenhle snímek si totiž v ničem nezadá s nejlepšími kousky tohoto režiséra. Skvělý scénář a výborné herecké výkony jsou dobrým základem tohoto filmu, ze všeho nejvtipnější jsou ale Sovákovy sarkastické poznámky, při kterých jsem mohl smíchy vypadnout z křesla. 100% ()

Anderton

Jedna z najlepších úloh Jiřího Sováka (a jeho hlasu) a preto je pre mňa veľkým prekvapením, že tento film je prakticky neznámy. V podstate tu nie je proti svojom type iba Sovák, ale aj inokedy pestrofarebný Frič. Cynizmus, irónia, dôvtip a nakoniec aj slabosť. Vlastne slabostí je tu viacero, každopádne za každou mužskou slabosťou treba hľadať ženu tak v dobrom ako aj zlom zmysle slova. Frič sa s kinematografiou a divákmi rozlúčil viac ako dôstojne (navyše s Dietlom mu to ladí), mohol si povedať, že odišiel v najlepšom. Zaujímalo by ma, či plagát Bláznivého Petríčka vo vstupnej hale je náhoda, alebo chytrý Fričov zámer. ()

Yahey

Geniální uštěpačné komentáře Sovákova vnitřního hlasu na adresu maloměstských úředníčků, slizounků, kverulanstských donašečů a dalšího panoptika. Trochu úsměvně - nostalgický pokus podvodníčka, který se pokusí o perfektně naplánovanou loupež století a který to umí s ženskými - "no tak, nasaď ten svůj rozpačitý úsměv, ten vždycky zabírá" - ale nakonec bohužel zase podlehne svému srdci. ()

mm13

Pohodový malý film, ktorému by ale svedčali trpkejšie podtóny. To sa ale od tvorcov ako Martin Frič neočakávalo. Skvostný je Jiří Sovák v hlavnej úlohe, ostatní herci nijako nezaostávajú a dialógy tiež nemajú chybu. Nemá ju vlastne ani táto zábavná oddychovka, pokiaľ sme ju ako takú ochotní chápať! [70%] ()

Ocinator

Film prošpikovaný vtipnými hláškami, konfrontace vnitřního a mluveného hlasu hlavního hrdiny baví diváka po celou dobu. Autor zde také nenásilně a velice vtipně popsal charaktery maloměšťáckých ochodníčků i obyčejných lidí, což zapadá do komediálního děje. Jednoduchý ucelený příběh, kde jsem nenašel vyloženě hluché místo. ()

• Příběh se odehrává v obci Bystřice, ve skutečnosti se jedná ale o Benešov u Prahy. (sator)