Skupinka cestovateľov uviazla v Chile po veľkom zemetrasení v podzemnom nočnom klube. Cestovatelia si postupne uvedomujú, že ak sa im podarí dostať sa von, bude to iba začiatok hrôzy, ktorú nemusia prežiť. (Tony DiNozzo)

pornogrind

Film z dílny E. Rotha. Katastrofická/hororová návštěva Chile kde parta přátel bojuje nejen proti přírodě, ale i lidskýmu hyenismu. Chválím kameru, která byla místy fakt vymazlená a ještě víc chválím nepředvídatelnost děje. Určitě jsem se u filmu nenudil. Mám to tak na rozhraní 3 - 4 hvězd. Nakonec se přikláním k vyšší variantě, protože přesně takový konce mám rád. Co nestihne lidskej faktor to dorazí matka příroda. ()

Bloody13

Ta první třetina hororu/thrilleru vůbec nenasvědčuje. Roth tu s dvěma parťáky cestuje, dost nasává a snaží se sbalit nějaký bábovky. Naštěstí je to místy docela prdel. S prvním záchvějem Země jde však veškerá sranda pryč. Všude obrovská panika, v ulicích během chvilky zavládne anarchie a zemětřesení neustává. Když hrdinové začnou padat jako švestky (navíc v dost nečekaném pořadí), musí být divákům jasno: tady není místo pro romantiku nebo happy end. Aftershock neměl vysokej rozpočet (deset míčů), takže působí občas až televizním dojmem, ale tvůrci to vynahrazují jinde. V jeho druhé půlce rychlým spádem, spoustou mrtvých a v závěru malým twistem. Takže jo, příjemná jednohubka. ()

LV.Helter

Prekvapivo-čistá a napinavá žánrovka. Eli Rothovi viacmenej fándim v každom počine a toto je presne toto, čo určite nezrobí dieru do sveta, ale pozerá sa na to fakt dobre. Prvá polhodina je fakt heterosexuálny ráj. Zadky, kozy, párty, chľast. Posobilo to pekne, ale radšej by som to videl v inom žánri. No a potom sa to zmení na fakt špinavý survive. Samozrejme v mnohých momentoch, teraz nehovorím len o záveri, to posobí fakt gýčovo. Herci sa chovajú dakedy neskutočne impotentne, ale zachrania to tie lepšie segmenty. Gore efektov tu nieje veľa, ale keď to príde na rad je to fakt kvalitne-no proste 10mega a čistá tvorčia sloboda. ()

tron

Nie je to horor. Myslel som si, že to bude o skupinke Američanov, ktorá v Chile bojuje o holý život. A aj to o tom naozaj bolo. Nešlo však o zombie epidémiu, ani nič podobné, ale o prírodnú katastrofu. Zo stropov padajú veci, ktoré postavám amputujú rôzne časti rôznych končatín, sem-tam niekomu hlavu na kašu rozmašíruje auto, prípadne ho znásilnia väzni. Ale nejde o horor. Nejde však ani o „klasický“ katastrofický film, nakoľko vidíme „len“ dôsledky katastrofy a nie samotného pôvodcu (raz za čas v diaľke padne budova, ale to je asi tak všetko). Okrem hrajúceho Eliho Rotha snímka ponúka nechutné gore brutality v čele s upálením zaživa, pekný twist ohľadom postavy hrdinského požiarnika, šialený posledný záber a nekompromisnosť ohľadom (ne)prežitia istých postáv. Logiku neponúka, sympatické postavy tiež nie. Film vnímam ako Eliho prípravu na projekty The Green Inferno a Knock Knock. Pritiahol do nich polovicu kastingu Afterhocku (Lorenza Izzo, Nicolás Martínez, Ariel Levy), Nicolás López napísal scenár ku Knock Knock a Guillermo Amoedo (spolu-scenárista Aftershocku) k The Green Inferno. ()

S.Quentin QUALE

Pařební třicetiminutovka a katastrofická hodinka k temu. No výsledek není vůbec špatný, ale teda za deset mega doláčů to mohlo být o dost lepší. Trojka borců si jede do Chile zapařit a polítat nějaký ty kočičky, což se jim ze začátku daří i díky bonvivánství jednoho z nich, načež se vše grandiózně posere opakovaným zemětřesením. Ruky nohy lítají luftem, spořádaní Chilané rabují a znásilňují, takže nezbývá než začít zdrhat o život. Postavy se chovají průměrně inteligentně, efekty jsou průměrně zdařilé (i když jsem i párkrát zasmál), příběh je spíš jednodušší než promyšlený, takže celkově průměr se značkou dívatelné. 65% ()

• Celý film bol natočený na digitálnu zrkadlovku (fotoaparát) Canon EOS 7D. (ash99)
  • Ve filmu se objevil i Matías López, mladší bratr režiséra filmu Nicoláse Lópeze. (gogos)
  • Premiéra filmu proběhla 12. září 2012 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. Do kinodistribuce se pak snímek dostal až v roce 2013. (gogos)