New York, píše sa rok 1982. Chris (Liam Hemsworth) a Eddie (Michael Angarano) sú kamaráti v podstate už od škôlky – a ich priateľstvo je zjavne aj to jediné pozitívne v ich inak dosť biednych a nudných životoch. Nečudo, neustále majú hlboko do vrecka, v žiadnej práci sa dlho neohrejú, vlastne zvyčajne len niekde brigádujú za pár šupiek... Chris je navyše deprimovaný, lebo jeho sen o hviezdnej kariére v radoch polície sa doslova vyparil rovnako expresne ako para nad hrncom – a Eddie frustrovaný, pretože sa mu nijako nedarí dostať sa rýchlo a bez väčších problémov k peniazom, čo je zase jeho dosiaľ nesplnený sen. Všetko sa ale razom zmení, keď sa Chris zamestná ako strážnik u istej bezpečnostnej firmy – rozhodnú sa totiž zrealizovať tak trochu šialený, no nepochybne odvážny plán, ako ukradnúť milióny, ktoré má Chris vlastne strážiť! Takmer dokonalý plán by ale mohol poľahky zlyhať, pretože hlúpa náhoda upriami na dvojicu priateľov pozornosť drsného policajného detektíva Jamesa Ransomea (Dwayne Johnson). Ale tiež preto, že si z tohto vskutku lákavého koláča chce riadne šťavnatý kúsok odhryznúť aj mafia... (TV Markíza)

T2

Rozpočet $11miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA $773,249 //počet predaných kusov 47,142Tržby za predaj DVD v USA $1,633,551 //počet predaných kusov 135,452║ to si potom človek pomyslí že sú fakt v tej amerike všetci tupý, keď ako že toto je podľa skutočných udalostí? len taká čudesná zlátaninka, nad ktorou sa nedá premýšľať ani chvíľu, sa ani nečudujem že to nedali kín, aj keď niekedy sa tam dostanú ešte väčšie žvásty /40%/ ()

Dever

// Production Companies: Grindstone Entertainment Group, Emmett/Furla Films , Kind Hearts Entertainment , Emmett/Furla Films, Cheetah Vision, Envision Entertainment, 24P Media Group, Picture Perfect Corporation, Poltage Pictures, Knightsbridge Entertainment // ()

Jara.Cimrman.jr

Empire State je první film s Rockem, který mne vůbec nebavil. Patrně proto, že všechny postavy, které tento snímek nabízí, jsem toužil zabít tak, až by z toho zemřely. Samozřejmě zejména Eddieho, jehož debilitu podal Michael Angarano tak věrohodně, že snad až pochybuji o tom, že to jenom hrál. Pro mne je zkrátka těžké sledovat film, kde jedinou sympatickou postavou je hlídací pes, který omdlí po prvním výstřelu. Takže hvězda za čokla a zbytek patří do záchodové mísy, kterou tímto splachuji a doufám, že to do budoucna nezanechá následky na mou psychiku. ()

Gilmour93

Vyšábrovaný idiot ve spolupráci s dobrosrdečným imbecilem ukradnou peníze kontrolované lidmi postiženými debilitou, vše vyšetřují členové FBI a policie patřící k levému úpatí Gaussovy křivky rozložení IQ v populaci.. Retard heist s šarmem sedmdesátileté prostitutky s vyndavacími zuby. S větší porcí nadhledu, jiným Tatumovým netanečním mistrem a absencí dřevnatého Thorova sourozence by možná přišlo i více konkurenceschopnosti.. ()

Spiker01

Filmy podle skutečné události jsou zjevně v kurzu a The Rock si už letos zahrál ve dvou. Po obyčejném Práskačovi přichází taktéž obyčejný Empire State. Tím nechci film nikterak hanit, naopak si myslím, že věrohodně reflektuje skutečné události, ovšem z filmového hlediska nic víc nabídnout nedokáže a lehce zapadne v Rockově nabité filmografii. Ten tu však uzmul celkem malou roli, což může kdekoho lehce zmást. Nejdůležitější postavu totiž obsadil lehce nahraditelný Liam Hemsworth, který to může i nemusí využít jako odrazový můstek ve své nedlouhé kariéře...60% ()

Wacoslav1

No co k tomu rict je to takovej divnej film kterej jako by nevedel co vlastne chce zacatek mne moc nechytnul hlavni hrdina v podani Hemswortha mi nijak skvelej neprisel dej byl takovej zmatenej postavy se hodne chovaji nelogicky pak se to preci jenom trochu rozjelo ale ten moralistickej konec to zase shodil pokud jste fanousci Rocka tak na ten plakat nedejte je to fake Rock je ve filmu vseho vsudy asi 10 minut takze abych to rozsekl tohle neni film kterej by mne nejak vyrazne iritoval nebo ze bych ho mel problem dokoukat to zase ne ale kdyz se na nej nepodivate taky o nic neprijdete Hemsworthovi jsem nikdy moc na chut neprisel a z jeho herecke kariery mne zatim zaujala jenom jeho kruta smrt v Expendables 2 no a Rock tady predpokladam patrne dela jenom zrejmne za slusnou uplatu reklamu tomuhle filmu aby nalakali nejaky jeho fanousky takze celkove slabsi prumer na jedno zkouknuti za vic to nestoji ()

Fiftis

Tento film, respektíve jeho dej je pomalý a pripomína staré filmy v štýle 80.tych rokov. To neznamená, že by bol zlý, zápletka je výborná, len je to zbytočne rozťahané a čo si budeme rozprávať, väčšinu filmu sa tam toho veľa nedeje. Taká krimi s miernym nádychom gangsterky. Dwayne Johnson má vedľajšiu úlohu a objavuje sa len sporadicky, hneď ma napadlo prečo ešte nebol v Expendables. A ešte mi tu prišiel dosť útly, nie taká hromada svalov, ako sme všetci už zvyknutí. Film ma bavil a Liam Hemsworth príjemne ťahal film z priemeru. ()

Rominator

Dwayne "The Rock" Johnson se na plakátu vyjímá dobře, ale v samotném filmu hraje necelou čtvrthodinu. Zkreslená reklama zafungovala dobře, protože kvůli Johnsonovi na posteru jsem to vidět chtěl a takhle to dopadlo. ()

misterz

Na základe reklamy a plagátov som očakával, že Dwayne Johnson dostane viac priestoru. Mal tu však všehovšudy len pár scénok. Po obsahovej stránke mdlé, nezáživné a uťahané, žiadny nápad a takmer žiadna akcia. Zvyšok hereckého osadenstva priemerný a nesympatický. Výnimkou je snáď Hemsworth, ktorému by som toho ťuťka snáď aj uveril. Ukážková podpriemernosť a najslabší film s The Rockom. 40/100 ()

mzss1

Tak co tu máme za dílo ? Empire State. Hmm, no rozhodně to není žádná nudná blbost, to ne. Nejvíce mě zarazilo, že zde má Rock vedlejší roli, ale jako hraje zde celkem dostatečně, ale, že je v traileru a na plakátu často vidět a zde hraje méně, to mě zarazilo, ale nevadí. Rozhodně zde nehraje prá minut jak zde někdo píše. Má prostě takovou vedlejší roli. No a jak vidím tento film já ? Rozhodně nejsem zklamaný, ale ani ne nadšený. Přesto film v rámci možností splnil to své základní. Příběh filmu je celkem zajímavý, sice film začne bavit spíše až tak v 2/2, ale s příběhem problém moc nemám. Mohl být sice lépe zpracován, ale nevadí. Menší problém mám s velmi dlouhým úvodem. No, řekněme, že úvod trvá tak 10 minut, jenže pak do 20 minuty se to táhne dál. No, neříkám, že to bylo peklo, ale celkem nuda, nic nějak neoslnilo, jen kecání atd. Pak dojde k menší akci, kdy Liam přijde o svého partáka v práci. Takže hlavní herec filmu je Liam Hemsworth. Takže se kdyžtak nyní vrhnu na herecké obsazení. Liam mě celkem zaujal - opravdu se snažil. Třeba v Expendables 2 měl sice menší roli, ale též mě tam bavil. Rock ve vedlejší roli policisty hrál jako vždy výborně, sice mě mrzí, že neměl ani jeden fight, ale nevadí. Zbytek herců to jen tak tak táhne. Sice Liamův kámoš Eddie mě věčně otravoval, ale šlo to. No, takže se film po tragickém incidentu, kdy zemře Liamovi parták posouvá už trošku jiným směrem. Směrem takovým, kdy hlavní hrdina Liam už přestává bý hrdinou, jako ne, že by to byl padouch, ale svým nezodpovědným chováním se dostává na šikmou stranu. Jak je pospáno v obsahu, pokusí se ve své práci kde v noci hlídá nějakým způsobem propašovat zabavené peníze ve skladu. No, zbytek dění už nebudu popisovat. Právě 1/2 filmu se mírně rozjížděla, ale ta druhá už je velmi svižná. Co mě dostávalo pak ? Rozhodně fakt, že scénář byl tak přepracovaný jak to jen šlo. Chyby ? Ano a i ne. Rozhodně se alespon něco dělo, z nízkorozpočtového filmu se nešlo na akci, ale na scénář, takže alespon takhle to můžu pozitivně brát. Pokusy o loupež a tohle všechno co se až do konce filmu začalo odehrávat bylo někdy až moc přitažené za uši, ale celkem to fungovalo, aspon se tu furt něco dělo. Liam šel z jednoho průšvihu do druhého. Takže i řetězení postav a několik stran gangsterů mě celkem pobavilo. Pár zabití zde bylo, pár střílení, žádný fight, takže o akci tu moc nešlo. Dramatická stránka ? Ke konci filmu už to působilo víc, ale i tak bych řekl, že byl film místy trochu napínavý. Úplný konec filmu měl celkem dobrý dramatický spád a i nějaké malé zvraty, ale byl moc urychlený a mohl být více vysvětlen. Hudba ? Taková obyčejná, ani zde moc nebyla, ale šlo to. Takže ve výsledku jsem docela spokojený no, mohlo to dopadnou hůře, ale i lépe. Docela jsem dostal i něco málo nového. Divákům se tohle asi bude líbit maximálně tak na těžký průměr. Možná si řeknou, je zde nuda. Jako, první půlka byla méně záživná, to uznávám, ale ta druhá se hezky rozjela a to spíše myslím scénáristicky, kdy byl opravdu různě překombinován scénář. Kdyby byla první půlka taková jako druhá, rychlejší a lepší úvod aby to mělo, nějaký fight, více akce, více dramatičnosti, větší tempo a konec - určitě byl to byl dost dobrý thriller, minimálně na ty 4* hvězdy. Takhel je i potenciál cítit dost nevyužitý. Jak ale říkám, v rámci obyčejných možností, respektive v případě tohoto snímku - všechny aspekty byly dostatečné, takže tu 3* dávám zaslouženě. Furt se něco dělo, byl jsem zvědavý jak vše dopadne. Liam se do toho všeho pěkně zamotával a nakonec je jasný, že vězení neunikne. Takže jsem spokojený s jeho hereckým výkonem. Rock mě zde bavil dost jak už jsem psal - mám pro něj slabost. Celkově je to rozhodně mírný nadprůměrný film, který si už sice nepustítm, ale to 1 shlédnutí mě pobavilo. Jsou filmy, které mě naštvou, nebo hodnotím čistě průměrně, ale na to, že je tohle nadprůměr, tak 1 shlédnutí stálo za to. Liam se jako hlavní herec filmu prostě choval trochu jako trouba, ale aspon to bylo reálné - veškeré jeho chyby atd, nakonec alespon projevil lítost, že ho to mrzí co zapříčinil nakonec. At už vypadá moje komentování jakkoli, určité chyby zde byly, spíše bylo vše takové obyčejné, ale i tak mě to určitým způsobem bavilo. Takže lepší 3* a mé hodnocení je obstojných 65% = *** () (menej) (viac)

Kudly4

Nerad si pouštím dobrovolně sám filmy, které jsem už viděl (až na pár výjimek). Vždy mi to zkazí původní dojem z filmu. Zde jsem neměl hodnocení a nalákala mě Emma a Dwayne, po 20 minutách mi právě došlo, že už jsem to kdysi viděl. Musel jsem to tedy dokoukat a právě už mě to tolik nebavilo asi jako tenkrát. Emma a Dwayne tu hrají dohromady asi pár minut, což je škoda. Celkově je to průměr na jedno zkouknutí. ()

predators

Nevím, nakolik to byla událost ohromující, ale mně to přišlo jako pěkná nuda. Navíc museli být všichni kriminalisté totální idioti, pokud to bylo opravdu zfilmováno dle skutečné události. No, i když on ten zmrdeček lupič, co mi tak pil krev svým stupidním jednáním, asi taky rozumu moc nepobral. Varování pro ostatní...ztráta času! 15% ()

eLeR

Tak tento skutočný príbeh vôbec nestál za natočenie. Film síce neurazí, ale ani nenadchne, a asi aj nudí. Ak by som pri ňom nežehlila, tak by to bolo oveľa bolestivejšie. 2,5* ()

SeBig

A to jsem chtěl dát čtyři hvězdy jak se mi průběh filmu a napínavá zápletka líbily. Dost dobře natočený, skvělý herci, skvěle načatá zápletka..ale ten konec mě nasral. To velký mínus je podle mě, že to je podle skutečný udalosti a ten konec prostě odřízly a nic se prakticky nevyřešilo. Kdyby si vzali ten námět a konec by završily nějak akčně tak by to bylo mnohem lepší. Tady to posrali tim koncem prostě... ()

Chrustyn

Slabý akční snímek, snažící se zpracovat skutečné události nepovedené loupeže z 80. let minulého století. Film sráží na kolena nicotná akce a velice slabé herecké výkony a dobová atmosféra je ničená chabou výpravou a obsazením postavou Dwayne Johnsona, který zde nepůsobí jako "osmdesátkový" polda ani se zavřenýma očima. ()

Roman.Ticka

Další film na základě skutečné události z 80. let, aniž bych to plánovala. Nenadchne ani neurazí, takový lepší průměr. I když mě dokázal vcucnout do děje, přesto na víc neaspiruje. Kupodivu oba hvězdné herce zastínil pro mě neznámý Michael Angarano. Jak mi byl zpočátku svým floutkovstvím protivný, tak mi nakonec nejvíc utkvěl v paměti. Holt někdy to tak bývá, že překvapí a vyhraje naprostý outsider a navíc, jak je vidno, je dodnes vysmátý... ()

BMW12

Pohodové krimi drama podle skutečných událostí. Chris Potamitis spolu se svým kámošem Eddiem vykradou firmu, ve které Chris pracuje. Následně Dwayne Johnson musí zjisttit kdo za touto krádeží stojí. Přišlo mi, že Chris Potamitis to ani ukrást nechtěl, ale zase nechtěl podrazit svého kámoše, tak ho nechal to vzít. Trochu smutný konec pak, že oba dva končí ve vězení a dostanou stejný trest. Jinak Liam Hemsworth byl fajn, má stejný herecký talent jako jeho brácha Chris. ()

ARI50

Tahle loupež je zajímavá ale jenom chvíli protože peníze a herci moc nepřispějí. Takže ve finále jednoduchá věc která neurazí. ()

Morholt

Hemsworth. Už začínám bejt na to příjmení alergickej, protože ten by byl schopnej zahrát i Doca Holidaye jako romantickýho snílka. Jeho prostřednictvím se nám tentokrát tvůrci snažej podsunout, že ti chlapíci na tu loupež měli právo, protože společnost, kterou chtěli okrást, byla moc ošklivá. Oukej, nic proti tomu. O to se ostatně snaží hromada podobnejch filmů, ale tady to halt nevyšlo. A když to nevyjde, stojí film za hovno. Kor když tu neni akce, nějakej kus vtipu a chyběj i herci. Teda až na Dwayna, ale o něm to tentokráte moc nebylo. Takže tahle true story si zaslouží maximálně 30%. ()