Reklama

Reklama

New York, píše sa rok 1982. Chris (Liam Hemsworth) a Eddie (Michael Angarano) sú kamaráti v podstate už od škôlky – a ich priateľstvo je zjavne aj to jediné pozitívne v ich inak dosť biednych a nudných životoch. Nečudo, neustále majú hlboko do vrecka, v žiadnej práci sa dlho neohrejú, vlastne zvyčajne len niekde brigádujú za pár šupiek... Chris je navyše deprimovaný, lebo jeho sen o hviezdnej kariére v radoch polície sa doslova vyparil rovnako expresne ako para nad hrncom – a Eddie frustrovaný, pretože sa mu nijako nedarí dostať sa rýchlo a bez väčších problémov k peniazom, čo je zase jeho dosiaľ nesplnený sen. Všetko sa ale razom zmení, keď sa Chris zamestná ako strážnik u istej bezpečnostnej firmy – rozhodnú sa totiž zrealizovať tak trochu šialený, no nepochybne odvážny plán, ako ukradnúť milióny, ktoré má Chris vlastne strážiť! Takmer dokonalý plán by ale mohol poľahky zlyhať, pretože hlúpa náhoda upriami na dvojicu priateľov pozornosť drsného policajného detektíva Jamesa Ransomea (Dwayne Johnson). Ale tiež preto, že si z tohto vskutku lákavého koláča chce riadne šťavnatý kúsok odhryznúť aj mafia... (TV Markíza)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (154)

T2 

všetky recenzie užívateľa

Rozpočet $11miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA $773,249 //počet predaných kusov 47,142Tržby za predaj DVD v USA $1,633,551 //počet predaných kusov 135,452║ to si potom človek pomyslí že sú fakt v tej amerike všetci tupý, keď ako že toto je podľa skutočných udalostí? len taká čudesná zlátaninka, nad ktorou sa nedá premýšľať ani chvíľu, sa ani nečudujem že to nedali kín, aj keď niekedy sa tam dostanú ešte väčšie žvásty /40%/ ()

Spiker01 

všetky recenzie užívateľa

Filmy podle skutečné události jsou zjevně v kurzu a The Rock si už letos zahrál ve dvou. Po obyčejném Práskačovi přichází taktéž obyčejný Empire State. Tím nechci film nikterak hanit, naopak si myslím, že věrohodně reflektuje skutečné události, ovšem z filmového hlediska nic víc nabídnout nedokáže a lehce zapadne v Rockově nabité filmografii. Ten tu však uzmul celkem malou roli, což může kdekoho lehce zmást. Nejdůležitější postavu totiž obsadil lehce nahraditelný Liam Hemsworth, který to může i nemusí využít jako odrazový můstek ve své nedlouhé kariéře...60% ()

Reklama

Gilmour93 

všetky recenzie užívateľa

Vyšábrovaný idiot ve spolupráci s dobrosrdečným imbecilem ukradnou peníze kontrolované lidmi postiženými debilitou, vše vyšetřují členové FBI a policie patřící k levému úpatí Gaussovy křivky rozložení IQ v populaci.. Retard heist s šarmem sedmdesátileté prostitutky s vyndavacími zuby. S větší porcí nadhledu, jiným Tatumovým netanečním mistrem a absencí dřevnatého Thorova sourozence by možná přišlo i více konkurenceschopnosti.. ()

Jara.Cimrman.jr 

všetky recenzie užívateľa

Empire State je první film s Rockem, který mne vůbec nebavil. Patrně proto, že všechny postavy, které tento snímek nabízí, jsem toužil zabít tak, až by z toho zemřely. Samozřejmě zejména Eddieho, jehož debilitu podal Michael Angarano tak věrohodně, že snad až pochybuji o tom, že to jenom hrál. Pro mne je zkrátka těžké sledovat film, kde jedinou sympatickou postavou je hlídací pes, který omdlí po prvním výstřelu. Takže hvězda za čokla a zbytek patří do záchodové mísy, kterou tímto splachuji a doufám, že to do budoucna nezanechá následky na mou psychiku. ()

Wacoslav1 

všetky recenzie užívateľa

No co k tomu rict je to takovej divnej film kterej jako by nevedel co vlastne chce zacatek mne moc nechytnul hlavni hrdina v podani Hemswortha mi nijak skvelej neprisel dej byl takovej zmatenej postavy se hodne chovaji nelogicky pak se to preci jenom trochu rozjelo ale ten moralistickej konec to zase shodil pokud jste fanousci Rocka tak na ten plakat nedejte je to fake Rock je ve filmu vseho vsudy asi 10 minut takze abych to rozsekl tohle neni film kterej by mne nejak vyrazne iritoval nebo ze bych ho mel problem dokoukat to zase ne ale kdyz se na nej nepodivate taky o nic neprijdete Hemsworthovi jsem nikdy moc na chut neprisel a z jeho herecke kariery mne zatim zaujala jenom jeho kruta smrt v Expendables 2 no a Rock tady predpokladam patrne dela jenom zrejmne za slusnou uplatu reklamu tomuhle filmu aby nalakali nejaky jeho fanousky takze celkove slabsi prumer na jedno zkouknuti za vic to nestoji ()

Galéria (7)

Zaujímavosti (5)

  • Okrem amerických miest New York a New Orleans prebiehalo natáčanie aj v kanadskom Toronte. (MikaelSVK)
  • Detektiv Ransome (Dwayne Johnson) nosí hodinky G-Shock, které byly vynalezeny až v roce 1983. (T-enter)

Reklama

Reklama