Switch Girl!!

• Japonsko スイッチガール!!

Tamija Nika je ve škole považována za krásnou a milou dívkou, kterou má každý rád. Když dorazí domů, vše se změní, celá její osobnost se obrátí naruby a z pohledné a příjemné dívky se stane holčina ve vytahaném svetru, která se jen válí doma, hraje hry a čte mangy. Do školy ale přijde nový žák, který její tajemství objeví. Má totiž stejné tajemství, ale naruby: ve škole vypadá jako otrhanec, ale mimo školní zdi se z něj stává pomalu model. Proč? Co se za jejich podivínským chováním skrývá? (Zíza)

Zíza

Body za střelenost, absolutní. Ze začátku hodně, hodně ujeté, ale poté se to jakž takž zklidní, nebo v postatě se Nika přestane převlíkat do jejího domácího úboru a víc se dostaneme ven. V podstatě si projdeme typickou šódžo mangou hozenou na plátno. Tohle ujeté dorama nabízí archetypický, standardní příběh pro dívky (což ovšem neznamená, že se nemůže líbit i druhému pohlaví), se všemi gagy z mangy zachovány. Ale to nevadí, protože je to šílené a protože jeden díl má něco před 20 minut. A Arata je fešák. Ve výsledku průměr, ale jako ukázka všemožných asijských klišé je to perfektní. Přeloženo. ()

Tsuki

Hlavní problém z mé strany - příliš mi nesedla hlavní hrdinka, jak už v jejím "on" modu, tak tím spíš v jejím "off" modu (koukám, že mám podobný názor jako Moiraine). Navíc první dva díly mi byly skoro protivné. Chápu že ta "přehanost" asi pramení z originální mangy, ale bylo to na můj vkus moc. Něco mi fakt přišlo i nechutné. Když to třeba srovnám s podobným typem hlavní postavy v seriálu Hotaru no Hikari, tak tam mi byl tenhle "zanedbaný a ledabylý" styl dívčí hrdinky daleko milejší - asi proto, že se neoháněla takovou spoustou nechutností. Musím ale uznat, že od třetího dílu se to trochu zklidnilo a stala se z toho průměrná středoškolská romance. Na druhou stranu ale pak nechápu, jaký tam má celá ta věc se střídáním osobnosti smysl, protože ve výsledku se ukáže jako téměř nepodstatná. Na pokračování se nejspíš ještě kouknu, ale jinak tuhle první sérii musím shrnout jako nepříliš záživnou a stěží průměrnou. Tři hvězdičky s odřenýma ušima.~(2,6)~ ()

Moiraine

Koukat se na to dá. Hodně tomu pomáhá i fakt, že je to jenom 8x30 minut. Nevadilo by mi, že je to tak střelený, kdyby mi nelezla na nervy hlavní hrdinka. Neměla jsem jí moc ráda v jejím 'on' módu a ještě už vůbec ne v jejím 'off' módu. Obecně mi taková šílenost nevadí a často mě i baví, ale tohle bylo neskutečně stupidní. Ale jak už jsem řekla, koukat se na to dá. Druhou sérii ale absolvovat nehodlám. ()

Vardara

Tak tedy nevím, co si o tom mám myslet. Zase tu převládalo to manga/anime chování, v některých filmech mi to třeba až tak nevadí, ale když se hlavní hrdinka kroutí jako chobotnice v posledním tažení a její pusa se ohrnuje jako pysky koně, tak ruku na srdce, bylo jen málo chvil, kdy jsem neměla chuť se rozeběhnout a do toho obličeje jí čutnout. Ostatní postavy však docela ušly a udržovaly to v přiměřeném průměru. Takže tři slabé hvězdičky. Nechám se překvapit druhou sérií. ()