Dívka

(TV film)
všetky plagáty

Toby Jones se v tomto provokativním filmu proměnil v Alfreda Hitchcocka a Sienna Miller si zahrála Tippi Hedren. Snímek díky rozsáhlým rozhovorům s Hedren a některými z přeživších členů Hitchcockova týmu vůbec poprvé odhaluje až obsedantní vztah legendárního režiséra k nechvalně známé herečce. V roce 1962 byl Hitchcock na vrcholu své slávy a kreativity. Právě tehdy se rozhodl obsadit do hlavní role svého nejvíce ambiciózního filmu, Ptáci, neznámou modelku. Jenže když z ní vytesal perfektní Hitchcockovu blondýnku podle svých představ, stal se posedlý představou, že by ho mohla milovat. Její srdce však nevyhrál a pravděpodobně tak zničil kariéry jich obou. (HBO Europe)

ledzepfan

Na tom filmu vlastně objektivně není nic přímo špatně, ale ten příběh samotný prostě není dostatečně filmový aby divákovi nezačala v průběhu sledování oblizovat oční bulvy stará paní Nuda... Kritiku, která tvrdí, že film je špatný protože dělá z Hitchcocka úchyla, docela nechápu.. To je vážně tak těžké uvěřit, že chlap fyzicky těžce za zenitem, ale profesně na špici měl sklon vzít si to co chce ( myslí, že potřebuje)? Tím spíše v takovém prostředí jakým je/byl Hollywood? Když to jediné co ještě dokáže rozčeřit dlouho stojaté vody vzrušivosti je konkrétní ženská, která je vděčná, milá, naivní, snaživá a smluvně svázaná?... Obávám se, že film se naopak -s ohledem na Hitchcockovskou "velikost"- drží hezky decentně při zdi.. ()

Němi

Film roztahující se přes dobu natáčení Ptáků a Marnie, kterých se ale nedotkne víc jak přehráním několika jejich scén. V centru pozornosti je vztah Hitchcocka k jeho nové leading lady Tippi Hedren. Tu se snaží vypiplat z modelky a hvězdičky reklam k nové Grace Kelly, což mu ovšem zhatilo jeho, navzdory impotenci, bujaré libido a nechuť Hedrenové být sexuální otrokyní... Nebo to tak alespoň prezentuje bezkrevná The Girl, která Hitchcocka představuje jako soukromým životem frustrované monstrum, snažící se zlomit naivní blondýnu všemožným psychickým nátlakem a Hedrenovou jako sílu sbírající ženu, která to zvládla (podívejte na ten výmluvný červený plakát...). I když se dá odtušit, co Hitchcocka v reálu táhlo k jeho božským blondýnám a jaký vztah si k nim vytvářel, sotva bych filmu uvěřil představu sexuální šikany. Nebýt překvapivě dobrého Jonese v hlavní roli, nebylo by moc co sledovat. Režisér a Sienna Miller nikdy nepřekročí práh průměru a v závěru mi svým projevem "přežila holokaust" už i oba lezli na nervy. Tak snad ten Hopkins... ()

Ryuuhei

Nejmrazivější životopisný film, jaký jsem dosud viděl. Hitchcock je zde vykreslen jako úchylný, až sadistický dědek, jehož neustálým zvrhlým pohledům a návrhům úhlavní představitelka odolává. Film je natočen tak, že z něj až jde hrůza, ať jde o samotné záběry, či hudební podkres. Velice nepříjemné pokoukání se zajímavou pointou. Netušil jsem, že byl tak věhlasný režisér vlastně hrozně podivínské prase. /// Viděno na Nova Cinema s českým dabingem. ()

HOCKEYKA

Keby som mala hodnotiť len hercov a ich výkony,bolo by to za päť.Musela by som však prižmúriť oči nad všetkým ostatným,vrátane skutočnosti,že si tu dakto veselo zahŕkal kosťami dávno zosnulej režisérskej legendy bez toho,aby sa divák dozvedel čokoľvek o jej živote,práci a najmä jej veľkom význame pre filmový svet.Takto by sa filmy o slávnych a všeobecne uznávaných ľuďoch točiť nemali. ()

mikulem

Natáčení filmu je dřina; bez posedlostí a osobních obětí se to pořádně dělat nedá. Přestože je tenhle příběh poněkud jednostranně vyprávěn (ústy blonďaté hrdinky, z níž zároveň dělá světici), neshledávám v něm nic urážlivého, nic, co by mohlo mé milované ikony srazit. I v téhle odvážné interpretaci prostě toho zakřiknutého mužíčka chápu. Pro mě je Dívka příjemný retro film, stejně jako Hopkinsův Hitchcock, a negativní kampaň kolem něj mi přijde dost přehnaná. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 6. října 2012 na Hamptons IFF v New Yorku. (Varan)