Mladá dívka bez domova se v zapadlé ulici New Yorku zastane neznámého člověka. Jde o člena Inuitů, vyslaného staršími svého kmene. Theo má jediné poslání - přesvědčit OSN o vážnosti změny klimatu dříve, než mu jeho domov roztaje před očima. V hlavních rolích dojemného příběhu žánru cli-fi se kromě Dakoty Johnson a Miry Sorvino představuje i Theo Ikummaq, jehož příběhem se film inspiruje. (kulohlavec)

silentname

Mám pocit, že Dakota Johnson je skutočne veľmi talentovaná mladá herečka a som rád, že sa tentokrát dostala do filmu, kde môže viac dať hĺbku svojej postave, lebo v tohtoročnom Fifty Shades Of Grey, ukázala skôr niečo iné. Tu sa ujala roly New Yorkskej bezdomovkyne, ktorá sa rozhodne pomôcť eskimákovi na jeho poslaní odkázať svetu, že svojimi činmi ničia aj ich prostredie. Film je vraj inšpirovaný skutečným príbehom a celkom tomu viem aj uveriť. Myslím si, že na konci to ale nabralo trošku moc smutný nádych a nie je to podľa mňa film, kde to úplne funguje. Malo by nám byť Thea ľúto... a hoci mi ho ľúto bolo, mám pocit, že moje emócie mali byť na trošku vyššom leveli. V tom je trošku problém scenára, keď začneme mať pocit, že vieme jako jednotlivé scénky dopadnú, lebo sme ich už videli v mnohých iných filmoch predtým a sú to bežné klišé, ktoré sa neustále opakujú. A tu ich nevedeli ani nejako výrazne zapracovať. Na druhú stranu sú ale postavy veľmi sympatické, dej je plynulý a vo filme je aj pár pekných dialógov a myšlienok. Alebo len drobných úvah, ktoré nám prinesie jedna alebo druhá strana. Myslím si, že aj Monica bola veľmi dobre vypracovanou postavou a občas sa človek na niektorých momentoch aj schuti zasmeje. Myslím si, že Chloe And Theo stojí za pozornosť. A možno uvidíte Dakotu Johnson aj v trošku inom svetle než v role Anastasie Steelovej. ()

rigby

Některé momenty a hlavně celkové vyznění filmu bylo opravdu vynikající. Příběh je silný, poselství je důležité a má šanci oslovit mnoho lidí. Za tímto silným základem bohužel značně pokulhává zpracování. V první polovině filmu se toho moc neděje, divák nemá, čeho by se chytil. Natočeno je to velmi nezajímavě, nelze získat kontakt s hlavními postavami. A to je velká škoda, protože těžit je z čeho a postava eskymáka s ekologickým poselstvím v našem moderním světě je opravdu výjimečná. Hlavně jeho monolog, při kterém mrazí v zádech a člověk se začíná stydět, že žije tak, jak žije. To ale bohužel na kvalitní celovečerní film nestačí. ()

radektejkal

Julio Jurenito (viz Ilja Erenburg) říká, pokud si dobře vzpomínám, že nejlepší způsob sebevraždy je koupit si nové boty a sednout si na lavičku v moskevském parku. Zde je možno spatřit další, pokročilejší variantu: Pokud se chcete někoho zbavit, kupte mu nové boty a pošlete ho do Central Parku (nebo někam jinam). Tak jak toto, tak i vše ostatní, nás zpravuje o tom, co dobře víme, ale nic s tím neděláme, neuděláme. A tak i toto inuitské poselství padá do arktického moře pohádek, pověstí, mýtů a představ stejně tak, jak do něj padají uvolněné ledovcové útesy, tuny každou vteřinu. A v tom randálu je sotva slyšet harpunu řezající led... Ale samozřejmě se mě to také dotýká. Když (ve filmu) vidím UN headquarters nebo New York Skyline, bezděčně mě napadá: Co to je? Kdo to postavil? A k čemu? Už dávno není žádné "buď a nebo", pouze "jak dlouho ještě". ()

Kub_ees

Mám pocit, že film vôbec nevyužil to o čo sa snažil po celý čas. To posolstvo a Theova reč je síce pekná, ale aj tak som čakal že sa tam toho udeje viac, že sa problém, ktorý bol načrtnutý začne riešiť aspoň vo filme. O niektorých postavách sme sa mohli dozvedieť niečo viac, ale to by mi ani tak nevadilo. Vadili mi vo filme niektoré zbytočné sprostosti, ktoré tam nemuseli byť, ale najviac ma zarazil koniec. Vlastne, filmom sa nič nevyriešilo, nevyužil naplno svoj potenciál, len nás akoby varoval pred globálnym otepľovaním, pred spôsobom nášho života a tým koncom to všetko, čo sa budovalo po celý čas takmer úplne zničil. Takéto varovania sú dnes všade, no a robí sa niečo proti tomu? No myslím že takmer nič, a ani tak skoro sa to nezmení. Tak ako v realite, tak aj tu vo filme sa nad týmito problémami pozastavíme, ale nič sa stým nerobí. No a v týchto veciach ma film nechal viac-menej chladným. Ale keďže sa mi páčila Theova reč, iný pohľad na svet a tiež jeho pohľad na New York, tak uznávam, že to malo niečo do seba. ()

kaylin

Hezký příběh o tom, jak se jeden člověk snažil změnit svět. Nebo alespoň něco ve světě, ale jak mu svět ukázal, že se změnit nenechá a že krutost je mnohem jednodušší lidskou vlastností než vcítění se. Ten příběh není ničím objevný a od prvního záběru se snaží zalíbit, ale to, co chce sdělit, to se mu nakonec i daří. ()