Frank Michaelson (James Stewart) je právník a také předseda školského výboru. Jeho dcera Millie (Sandra Dee) je hodná, poslušná, dobře se učí a odchází studovat na prestižní univerzitu v Hawthorne. Jenže při odjezdu otec s hrůzou zjistí, že z hodné dívenky se stala sakra pěkná dvacítka a začnou ho obíhat mrákoty, když si představí, jak asi zvlčí na koleji a jaké tam bude mít možnosti. Tajně se jede podívat, co že se tam děje, podezřívá ho policie, ale vše se vyřeší a otec se trochu uklidní. Ale vzápětí dcerka dostane stipendium na uměleckou školu do Paříže. Proboha, Paříž, sídlo neřestí a umělci, ještě horší (šedesátá léta teprve začínají). Sotva to může skončit jinak než další kontrolní cestou do města na Seině, lehce komplikovanou tím, že jako správný Američan neumí francouzsky ani slovo, takže se zaplete do řady komplikovaných problémů a stane se centrem pozornosti médií. A navíc si ho ještě novináři pletou se slavným hercem Jamesem Stewartem (Hitchcockovo Vertigo není zdaleka zapomenuto)! Po návratu je pro své zdánlivě nevhodné chování (doložené titulními stranami francouzských novin, popisujících mimo jiné jeho zatčení četníky před bordelem) předvolán před vedení výboru, protože mnoho puritánů žádá jeho hlavu nebo alespoň místo. Pochopí jeho obhajobu, že se jen snažil dohlížet na čest své dcery, která se zapletla s moderním malířem Philipem Forquetem? A jak situaci zkomplikuje jeho manželka Anna (Audrey Meadows) a mladší dcera Liz (Charla Doherty), která zase není o tolik mladší, aby nestála mladým mužům za hřích? Úspěšný broadwayský muzikál (přes 400 představení) zfilmoval zkušený Henry Koster. (Peabody)

Martin741

Poslusne hlasim, ze navsteva zumpy bola uspesne vykonana dna 2.3. 2019 , tentokrat s filmovym Stewartom ...... film plany, navsteva sa mi nepacila : 5 % ()

(mOnkey)

Mladá a atraktivní Mollie odchází na univerzitu a její starostlivý otec se o svou dcerku, která je právě v rozpuku, a hlavně o její nevinnost začne obávat. Proto se rozhodne ji navštívit, aby dohlédl na to, že její studia probíhají, jak mají. Když ji pak vidí v obležení samých hochů, je právem zděšen. A tak když se Mollie později dostane na prestižní pařížskou univerzitu, neváhá a opět se za dcerkou vydává. Zde ale otec, kterého mimochodem hraje Jimmy Stewart, naráží na celou řadu problémů, protože zaprvé neumí ani slovo francouzky, a zadruhé ani pořádně neví, kde Mollie hledat. Toho film chytře využívá k vytváření řady komických situací, například když si chce vzít Jimmy taxíka z letiště, nedokáže přečíst název ulice, kam má namířeno. Ochotně mu tedy poradí portýr, který ještě neopomene taxikáře upozornit na pánovo přání, aby jel pomalu. Načež taxikář sešlápne plyn až k podlaze a div se s Jimmym po cestě nevybourá. Další osvěžení představují četné narážky na filmový průmysl a jeho hvězdy („Na mramorové podlaze bych dvě hodiny neseděl ani kvůli Elizabeth Taylorové, natožpak kvůli Henrymu Millerovi,“ pronese chladně Jimmy Stewart.), s čímž souvisí i to, že si Jimmyho spletou s Henrym Fondou a častokrát ho dokonce oslovují - a teď se podržte - pane Stewarte nebo rovnou Jimmy (portýr na letišti, v závěru ho poté ještě stíhá rozvášněný dav paparazziů právě ve chvíli, kdy se na něm neuvěřitelným způsobem rozpadá kostým člena kmene apačů či co je to zač)! Když si k tomu všemu přičtu ještě bláznivé iluze, které Jimmyho sužují, když si představuje, jak je asi jeho dceruška v Paříži vystavena neustálému obléhání, dobývání a svádění ze strany romantiky chtivých Francouzů, nezbývá mi než s úsměvem na tváři tento snímek doporučit všem, kteří se rádi pobaví. Pokud jste jedním z nich, pak mé jediné dvě větší výtky, které se týkají snad až přespříliš schematického scénáře, kterému navíc trvá notnou chvíli, než se pořádně rozjede, můžete hodit směle za hlavu. 75% ()