Dětství chlapce, jehož osud změnil dějiny lidstva. Příběh sedmiletého Ježíše, který se vydává na cestu za poznáním své víry a původu... Americká spisovatelka Anne Riceová (1941–2021) proslula jako autorka série románů, které nesou souhrnný název "Upíří kroniky" a patří mezi ně například "Interview s upírem" nebo "Upír Lestat". Později konvertovala a věnovala se psaní knih s křesťanskou tematikou, v nichž čerpala inspiraci z evangelií o životě Ježíše Krista. Podle jejího románu o Ježíšově dětství byl natočen snímek Mladý Mesiáš. Děj vypráví příběh sedmiletého Ježíše a jeho početné rodiny na daleké zpáteční cestě z vyhnanství v Alexandrii do Nazaretu. Do Egypta se před lety uchýlili před brutálním běsněním krále Heroda Velikého, který nechal vyvraždit betlémské kojence kvůli proroctví o zrození budoucího židovského krále, který by ho mohl připravit o trůn. Po Herodově smrti Ježíšova rodina podstupuje dalekou zpáteční pouť v domnění, že už nebezpečí pominulo. Svatou zemí ale zmítají nepokoje a po celé říší se šíří zvěsti o chlapci, který dokáže konat zázraky. Herodův syn proto vysílá nelítostného centuriona Severa, aby mladého spasitele sprovodil ze světa. Hloubavý Ježíš na své trnité cestě za pochopením vlastní identity bude muset čelit nejen krutým Římanům, ale i samotnému démonovi, který mu našeptává, aby zhřešil. (Česká televize)

Arsenal83

Nevidím tu nijaký prínos. Je to len scenáristicko - režisérske popustenie fantázii založené na nepravdepodobných domnienkach jednej autorky. Navyše mám pocit, že diváka len málo zaujme, nevie si udržať jeho pozornosť. A buďme úprimný, ten príbeh je strašne nudný. Kým Mel Gibson chcel natočiť Umučenie Krista hodnoverne, hoci aj kontroverzne, toto zobrazenie Kristovej mladosti je čistou špekuláciou. ()

NinadeL

Můj vztah k dílu Anne Rice vykazuje určitou ambivalentnost. Mimo Upíří kroniky volí témata přepestrá, ale vždy vkládá do každého textu celé své srdce. Pro každého má něco, ale patrně jen málo čtenářů osloví vše. Interview s upírem napsala jako terapii po prožité bolesti z předčasné smrti dcerky na leukémii. A Mladý mesiáš je pro změnu výsledkem krize víry, kterou prodělala o celé dekády později. Nic jakoby nemohlo být vzdálenější. Přesto právě tyto romány patří mezi jeji nejúspěšnější a daly vzniknout doposud nejlepším adaptacím. Mladý mesiáš je krásný film určený k vnitřní meditaci a k dialogu. Stojí za pozornost. ()

marhoul

Když pohádka o Ježíškovi, tak tahle. Pobavil komentář s výtkou, že na této vymyšlené verzi není, asi narozdíl od Bible, zbla pravdy. 😆 Příjemný film, výborně obsazený, Ježíš, jako historická postava, zřejmě disponoval léčitelskými schopnostmi, čím přitáhl pozornost svých stoupenců, dlužno dodat, že v těch časech stál na každém rohu kdejaký Brian, čili v takovém množství všelijakých samozvaných bavičů, čímsi výjimečným vynikat musel. Mnozí historici se domnívají, že skutečně lečitelství mohlo být tou měnou, kterou Ježíš proměnil v zájem všech, kteří s ním měli tu čest. Osobně se taky přikláním k názoru, že to byl jakýsi John Lennon své doby, charismatický, mírně výstřední člověk, sympaťák a vizionář. Jako sedmiletého si ho dokážu představit přesně takto, čili spokojenost. Chlapec, který ho zahrál byl slovy úžasný! Závěrem vtip: Ježíš jde do rockového klubu a bodyguard u dveří mu brání pronést lahev s vodou. "Je to jen minerálka.." "Ty tvoje triky už známe!" ()

Morholt

Vyloženě nekonfliktní film. Zarytí křesťané proti němu nemohou říct ani popel a náboženský podtext, byť všudypřítomný, tady nepůsobí tak protivně a násilně, jako v jiných ježíšovských snímcích. Malý Ježíš je tady vykreslen téměř jako normální dítě, které má schopnosti, jimž tak úplně nerozumí. Hlavním motivem je nastavování příběhu o vraždění neviňátek. Herodes Veliký zemřel a tak se Ježíšova rodina vrací z egyptského vyhnanství. Jenže malý Mesiáš udělá cestou neprozřetelně zázrak, což se dozví nově nastolený Herodes Antipas, který si dá dvě a dvě dohromady a vyšle po jeho stopě římského centuriona, aby dítě zlikvidoval. Celé je to samozřejmě košatější, ale tuhle linku jsem vnímal jako nejzásadnější. Asi nebudu moc spoilerovat, když prozradím, že to Ježíš přežije. Ale i přes jasně nalajnovaný děj se na to koukalo docela dobře, protože se jedná o poctivou filmařinu se skromnou, ale slušnou výpravou a výborným hereckým obsazením s řadou známých tváří, jimž nedominuje tradičně výborný Bean, ale Adam Greaves-Neal, představitel Ježíše. 75% ()

yakoob

Zajímavý pohled na Ježíšovo dětství, nebo spíše bych nazval lidství...Takové to postupné dětské objevování světa a role v něj...Příběh je spíše zaměřen právě na tento aspekt, proto nečekejte žádnou akci, spíše takové to napětí jak se asi Ježíš choval když měl těch 12 let...Opravdu zajímavý pohled a nehledal bych v tom žádné nesrovnalosti...Taky si osobně myslím, že Ježíš nevěděl úplně všechno, byl sem tam nemocný, nabil si koleno a radoval se z ryze dětstkých věcí...Člověk by rád u těch historických věcí byl přítomen, zkoumal jak to skutečně bylo, viděl to, co nám z historie uplynulo...Taková ta třetí osoba...A život Ježíše obzvlášť, protože Bible nám dává pouze malou část...Zbytek je takové jakoby tabu a bojíme se domýšlet a dotvářet (třeba to Ježíšovo dětství a jeho vztah s Josefem a Marií). No a tento film mi alespoň částečně dává ten pocit třetí osoby, která je toho součástí...Příběh o lidské stránce Spasitele... ()

kaylin

Nemá rád biblické filmy, které se snaží ukázat, jak je křesťanství skvělé náboženství a jak je možné hledat "hluboké" příběhy v podstatě v každém dni života Ježíše Krista. Přijde mi to jednoduše jako propaganda, která se jen snaží posilovat víru v americkém obyvatelstvu, které je místy už dost zfanatizované. ()

slunicko2

Příjemný film s letmým dotykem transcendence. 1)  Moderně natočený snímek s očividnou úctou k tradici působí sympatickým dojmem._____ 2)  Vše je vyvážené a uměřené - děj, herecké výkony, filmové řemeslo._____ 3)  V roce natáčení (2015) 9letý Adam Greaves-Neal (Jéžíš) působí ve své dvojaké roli syna Božího a syna pozemské matky zcela přirozeně a uvěřitelně._____ 4)  K příjemné náladě přispívají i krásné lokace střední a jižní Itálie - regionu Lazio a provincie Matery. ()

Magika82

5 hvězd a tedy 100% kladné hodnocení, jak již mnozí dobře vědí, je u mých hodnocení vzácností. Zde, u tohoto snímku Cyruse Norasteha, jež ho natočil bez desítek milionů na rozpočet, ale za to s nevídaným citem, skrytým poselstvím, které dokázalo zahřát mé srdce a opět zcela otevřít mysl, bych byla pokrytecká, kdybych oněch 5 hvězd neudělila... Bůh, i čtenáři, mi odpusť to nekřesťansky dlouhé souvětí... Domnívám se, že má kolegyně z řad spisovatelů, paní Anne Rice, může být taktéž se zpracováním své knihy do této filmové podoby, rovněž spokojena... Existence Ježíše Krista již dávno není spekulací, ale historiky a odborníky doloženým faktem. Zda-li byl synem Božím, či prorokem s léčitelským darem, toto jediné zůstane otázkou... *Mimo hodnocení, pouze k zamyšlení: ( Jeho poselství a Boží desatero - nikdy nespojovat s žádnou církví, neboť ony jsou jen "firmami", kdežto pravá víra je jen a pouze v srdci - , však byly velkým odkazem celému lidstvu. Odkazem, který nám mohl pomoci si stvořit Ráj již zde na Zemi. Místo toho, nás oslepily moc, závist, chamtivost a nenávist, a namísto Ráje, jsme si zde stvořili malé peklo.) *... Samotný snímek neklade na diváka žádný nátlak volby. Neobsahuje více než musí. A nechybí mu méně, než-li by mělo. Rozvinuje diváku pestrobarevný gobelín, který odhaluje jeden příběh. A tento pomyslný gobelín, měl by mít své místo vysoko ve všech světových filmových oceněních. A snad také potěšit krásou a utkvět v mysli každého diváka, jehož mysl není přízemní a povrchní a jehož srdce postrádá citu... Pane režisére Nowrastehu, máte můj obdiv i mé nejvyšší ocenění, které mohu udělit. Děkuji za krásný filmový počin. ()

Ben Nevis

Jeden z lépe zpracovaných biblických témat, navíc bez povinné kvóty na černé herce, takže nemusíme pátrat, kde se v Judei vzali černoši (ne, římští otroci není uspokojivá odpověď). O Ježíšově mládí nic moc z Bible nevíme kromě epizody, kdy se ztratil a našli ho v chrámu rozprávět s mudrci. Film vysvětluje Ježíšovu odmlku do třicet let. Navíc je to víc dobrodružný film pro děti než katechismus. I ateisté si mohou vychutnat dobové kostýmy, židovské reálie a Seana Beana v roli všeho schopného vojáka. ()

Rockerman

Jak natočit film, inspirovaný biblí tak, aby byl stravitelný i pro ateisty? Zdá se, že to je neřešitelný problém. Jistě, angažování Seana Beana mohlo přilákat nějaké "akčňáky", jenže ti pak museli být ve finále zklamání, protože příliš akcí zde není. Takže je to zase film "jen" pro věřící, kteří se tímto utvrdí ve své víře a pro takové, jako jsem já, kteří nezatracují ani jednu z teorií, jak povstal život na naší planetě. Každopádně krásný film. ()

ostravak30

Hlavní podíl viny na podle mě kvalitním filmu má kupříkladu obsazení. To je opravdu kvalitní a mladý Adam Greaves-Neal je opravdu kvalitním Ježíšek nejen po herecké, ale i vizuální stránce. Dále jsou to exteriéry, ale pro mě osobně též fakt, že o samotném Ježíšově životě jsou natáčeny filmy převážně věnující se jeho narození, životu před ukřižováním, během něj a po něm. Z tohoto pohledu je pro mě Mladý Mesiáš zajímavý, neboť vidíme, kde čerpal všechny myšlenky a jak se mu tříbily názory. O jeho dětství, vztahu s matkou a otcem a další věci není zase tak známo, tím tedy tento film přináší přeci jen trochu světla do zatemnělých koutů. ()

kramatos

Po shlédnutí jsem tak trochu na rozpacích. Původně jsem očekával, že film je natočen dle předlohy Tomášovo evangelium dětství. Takže jsem se těšil na ztvárnění Boha v mladinkém lidském těle, který objevuje svou moc a z toho plynoucí aroganci a takové drsnější rebelství. Což vše dává smysl a z Ježíše by dělalo skutečného Boha s lidskými slabostmi, které se musí naučit překonat. Zkušenost, která se v konečném důsledku promítne v samotném Bohu a jeho pohled na veškeré lidské pokolení. Dočkal jsem se však klasického hodného chlapce, nic proti tomu... PS: Neuvěřitelně mě irituje postava Jakuba, který vypadá jako chlapecká verze herečky z Kick Ass. ()