Hua li de tiao zhan

• Taiwan 華麗的挑戰 (viac)
všetky plagáty

Gong Xi obětovala celý svůj život Bu Puo Shangovi. Uklízela mu, prala prádlo, pracovala v několika zaměstnáních, jen aby se zaplatil nájem za luxusní apartmán. Ona pro něj nebyla ničím jiným než služkou. Když se to Gong Xi dozvěděla, zákonitě se mu chtěla pomstít, ale jak na to, když je Bu Puo nedosažitelnou popovou hvězdou? Není nic lepšího, než uposlechnout jeho rady a dát se do téže branže. Tady se toho Gong Xi spoustu naučí, ale také pozná nové a zajímavé lidi jako je třeba Dun He Lian, talentovaný herec, kterému chce Bu Puo ukrást všechny fanynky. (Zíza)

Zíza

Předlohu mám moc ráda, a tak jsem byla zvědavá, jak se tím tchaj-wantští tvůrci poperou. A k mému blaženému překvapení se s tím poprali velmi elegantně. Když pomineme typickou tchaj-wantskou afektnovanost, tak byl seriál perfektní. Začnu od toho, co je na mém žebříčku hodnocení nejvýše - Siwon. Tenhle oživlý Ren Curuga byl snad ještě lepší než jeho kreslená předloha. Když měl být zle roztomilý, byl, když měl hodit zamilovaný kukuč, opravdu ho hodil. Ovšem nejen on výborně zahrál, nýbrž i Ivy Chen mi předvedla, že to u ní není jen o ksichtění a pištění, ale i o hereckých schopnostech. A jejich občasně procházející křoví Donghae aka Fuwa Šó nebyl ovšem o nic moc horší. Na obsazení hlavních postav si nemohu stěžovat. Každopádně dalším velkým plusem je OST! Opening i ending jsem mohla slyšet pokaždé a také že si poslechla, nemluvně o písničkách doprovázející představitele během seriálu. Prostě tady to bylo něco úžasného a velmi padnoucího. A příběh? Jak jsem psala na začátku, jsem fanouškem předlohy... Pro mě to byl velmi dobrý seriál s občasnými muchami, které ovšem výsledný zážitek nezničí. Ten čas, co jsem s tím strávila, byl velmi příjemný a já se bavila. Co chtít víc? Velmi dobré 4*. ()

Vavča

Vynikající série, ačkoliv neznám předlohu, bylo mi od počátku jasné, že se vychází z mangy, některé prvky se podařilo geniálně převést do hrané podoby. Vynikající střelený humor, super hrdinka se zvláštními schopnostmi (kolo alá sáňky samochodky:)) Jsou zde velmi ulítlé a svérázné charaktery. To co bylo ze začátku především komedií se postupem času přehoupne více do dramatu, humor je spíše upozaďován, ale pořád občas úspěšně probleskuje. Nejsem nadšen pouze z OST (opening Solo je návykový, rovněž ending, instrumentální položky). Oba dva korejští bishíci hrají úspěšně své role (Choi si-wo jako Dun He Lian je ze začátku kožený, ale postupem času ukáže, jak umí hrát, Dong-hae Lee je roztomilý lehce amorální egomaniak, který Vás také bude bavit). Bianca Bai je skvělá jako kamarádka Gong Xi, její herectví je taky těžký kalibr, do toho sedí i vedlejší postavy přesně. Seriál je to dost o herectví a filmové branži, velice přesvědčivě geniální zkratkou, konkrétními příklady umí podat improvizaci, nácvik, etudy atd. Takhle profesionálně jsem to v tv sérii ještě neviděl. Královnou je ovšam Ivy Chen (Gong Xi), udělala z toho takřka ONE WOMAN SHOW, zadupala ostatní svým herectvím do země, to co zvládá je neuvěřitelné. Prudké proměny z laně do saně, komediální talent, dramatický talent, vážně musela zvládnout široký rejstřík a zvládla to bravurně. Musela hrát různé role za jednou sérii s takovou kadencí, že opět nepamatuji, kde bych to viděl. Divím se, že nezískala cenu za nejlepší herečku. Ivy tento seriál povyšuje s pomocí ostatních na herecký koncert, tohle patří do zlatého fondu. ()

Genryuusai

Odvaha tvůrcům rozhodně nechybí, že se rozhodli pro TV zpracování tohohle. Tam změna barvy vlasů nebo očí neznamená, že se z asiata stane běloch... Má to v sobě kapku šílenosti, která je jak se zdá pro doramata z Asie nutnou přísadou. Přesto ale celkem povedené, vtipné a překvapivě věrné originálu (do 12tého dílu). ()

Ivuse

Ivy Chen je královna :-) to jak ztvárnila všechny možné polohy její postavy bylo prostě boží. Myslím, že by byla schopná to utáhnout úplně sama. Její kamarádka byla také velmi povedená, z původní potvory se stala oblíbená vedlejší postava :-) Střelený humor jde velmi dobře k celému ztvárnění. Nemám asi ani jednu výtku. CEO, manager, v posledních dílech režisér i ti dva policajti - no prostě všechny vedlejší postavy byly výborně udělané. Nejhezčí scéna z celého seriálu je s malou Marii a Gong Xi (divadlo které se Marii nelíbilo). Na Si-wona se také velmi krásně dívalo ;-) ()

Moiraine

Japonské anime patří k mým nejoblíbenějším, bohužel taiwanskému humoru nemůžu pořád nějak přijít na chuť. I přesto měl seriál několik opravdu povedených momentů. ()

MeGab

Ono se to sice zpočátku tváří jen jako ucházející, do jisté míry ztřeštěná romantická komedie, jenže pak se v tom začnou objevovat scény, které s komedií nemají absolutně nic společného. A ty u mne ten seriál vystřelily do oblak. Když na ně došlo poprvé, doslova mě to přikovalo do křesla a s hubou otevřenou jsem nevěřícně koukal, co Ivy Chen dokáže. První seriál, u kterého mi je líto, že mu na ČSFD nemůžu udělit 6 hvězdiček. ()

maneki_neko

Po shlédnutí anime, které mě zas tolik nenadchlo, protože jsem tam kvůli přehršlí chibi momentů jaksi postrádala vážnost a uvěřitelnost příběhu, jsem se rozhodla dát šanci tomuto live-action z Taiwanu. Čekala jsem, že to bude do posledního detailu okopírované podle kreslených hrdinů, ale opak se stal pravdou. Samozřejmě zde nějaký základní šutr, na němž byl příběh postaven, zůstal. Ale tady se tvůrcům spoustu věcí, které mě předtím nedocvakly, podařilo vysvětlit velice dobře. Hlavně způsob myšlení postav je zde skvěle vysvětlen. Divák jasně vidí, proč se postavy chovají tak, jak se chovají. Občasné flashbacky seriálu mu překvapivě prospěly, protože alespoň člověk ví, jak se charakter postav vyvinul z dob dětských let po dospělost. Herci své úlohy zahrály perfektně. Ivy Chen, které mj. bylo v té době téměř 30 a ztvárnila zde 20-letou dívčinu, byla úžasná. I Siwon s Dongaem se svých rolí lépe ujmout nemohli. Máme tu spoustu vtipných, dojemných i bizardních momentů a já jsem se způsobem, s jakým zde taiwanští mistři vynaložili, nadmíru spokojená. ()

sara93

Wau , wau , wau !! Tenhle seriál mě fakt zabil ! Opravdu zde nemám co vytknout . Je to prostě dokonalost od začátku až do konce ! Děj , herci , pointa , charaktery postav prostě všechno dokonalé !! I když je seriál svým způsobem ukončen bravůrně , tak je opravdu škoda , že není pokračování . Prostě jsem to žrala po celou dobu sledování . Hlavní herečka je boží ! To jak zahrála tolik rozdílných charakterů je neuvěřitelné . Si-won Choi i Dong-hae Lee byli také úžasní ! No pokud bych si měla vybrat jednoho , tak bych volila Dong-hae Lee . Ten díl kde točili video-klip byl nejlepší . ()