Komediální seriál HBO, jehož scénář napsal a hlavní role zvárnil australský komik, herec a spisovatel Chris Lilley. Seriál Spratci ve dvanácti epizodách zkoumá životy, sny a touhy mužů v současné společnosti. Lilley zde povýšil svůj pronikavě pozorující, na různých charakterech postavený komediální styl na zcela novou úroveň. Zaměřuje se na šest postav mezi nimiž jsou: identická sedmnáctiletá dvojčata Daniel a Nathan Simsovi, žijící v domě na australském venkově; Blake Oakfield, bývalý světový šampion v surfingu, který momentálně usnul na vavřínech; S.mouse, afro-americký rapper, jehož provinční výchova a tvrďácká image nejdou dohromady; Jen Okazakiová, japonská matka odhodlaná udělat ze svého syna skateboardingovou legendu; a Ruth 'Gran' Simsová, velice neobvyklá vězeňská dozorkyně v chlapeckém nápravném zařízení. Každá z tabu-překračujících epizod, natočených v dokumentárním stylu, je humorně nekonvenční a spontánní, plná postaviček, které si získají přízeň a smích diváků. (HBO Europe)

Puerdraco

Chris Lilley je vskutku muž tisícich tvárí. :o) V mnohých smeroch vypointované ad absurdum a je veľmi ťažké tento seriál zaškatuľkovať do nejakého žánru, možno práve tieto vlastnosti robia z tohto nekonvenčného pohľadu do života niekoľkých vybraných chlapcov/mladých mužov tak príťažlivý seriál. Úprimne, veľakrát som sa schuti zasmial a zároveň aj zamyslel. Páčila sa mi BB (čítaj babička-bacharka), hrala super, zato tá japonská mrcha mi dvíhala žlč. A ešte jedna vec, konečne zaujímavá seriálová znelka. ()

jurajP

Hmm, celý čas som si vravel koľko * by som dal tomuto zvláštnemu, jednoduchému, zo začiatku pocitovo trápnemu, ale všeobecne "neurážlivému" seriálu... áno keďže som ho dopozeral celý, tak to bude viac ako plánovaných medzi 2* až 3*...Dám 4*, nakoľko mi diel od dielu viac a viac prirastali "hlavné" postavy k srdcu.... ak nečakáte zázraky a vžijete sa do myslenia tohto bravúrneho austrálskeho komika tento seriál si Vás získa... dúfam, že ešte niečo vymyslí.... takže sľubované 4* aaaa "ďakujem".... tak premýšľam kedy prídu za mnou "moje" obľúbené legendy ... :o) ()

GTS_PUNK

Ak možno povedať, že Chrisovi Lilleymu vychádza forma mockumentary v podobe Summer Heights High celkom dobre, o seriáli, s ktorým ako autor a protagonista hlavných postáv prišiel o štyri roky neskôr, sa už pozitívne nedá vyjadrovať takmer vôbec. Dielo Angry Boys, podobne ako vyššie spomenutý seriál, je postavené na značne kontroverznom "humore", ktorý si v tomto prípade robí srandu najmä z rôznych spoločenských a rasových stereotypov. O humornej zložke je však možné vyjadrovať sa iba v úvodzovkách, pretože väčšinu času je buďto nezábavná alebo dokonca vyložene trápna. Diváka naprieč dvanástimi epizódami skutočne pobaví iba minimum scén a gagov, zvyšok je pomerne náročné vôbec vydržať sledovať. Lacnosť "humoru" sa tu valí takmer odvšadiaľ. Preobliecť sa za ženu alebo zamaskovať ako černoch na úspech zďaleka nestačí. Nehovoriac o tom, že forma, ktorú si Lilley volí, môže byť pre mnohých urážlivá. A to dokonca ešte viac než v Summer Heights High. Ale to je téma na samostatnú diskusiu. Angry Boys je seriál, ktorý nefunguje. Snaží sa byť nasilu vtipný, čoho výsledkom je, že je z veľkej časti akurát trápny. Na Lilleyho diele sa v tomto prípade iba veľmi ťažko hľadajú akékoľvek pozitíva. Avšak, pozorný divák, ktorý vydrží seriál sledovať, predsa len môže čosi oceniť. Netýka sa to však príbehovej stránky. Pochvalu si zaslúži strih, a to najmä v scénach, kde Lilley stvárňuje viacero postáv. Na dobré celkové hodnotenie seriálu to však ani zďaleka nestačí. Kvalitatívne sú Angry Boys hlboký podpriemer. ()

Olík

Chris Lilley poprvé, Chris Lilley podruhé, Chris Lilley potřetí, Chris Lilley počtvrté a Chris Lilley popáté. Chris Lilley lacině geniální, Chris Lilley bavící, Chris Lilley rozpačitý, Chris Lilley nijaký a Chris Lilley zbytečný. Prostě Chris Lilley. ()