Mesto zombíkov

• Česko Město nemrtvých (viac)

Vo východoázijskom meste unikol nebezpečný vírus, ktorý premenil väčšinu obyvateľov na zombie, a preto lokalitu ihneď hermeticky uzavreli. Špičkový žoldnier Max Gatling prijme riskantnú úlohu, aby našiel a zachránil dcéru vplyvného muža, ktorá zostala v nakazenom meste uväznená. Okrem nej tu vojak nachádza skupinu preživších ľudí aj jednotku nasadených bojových robotov. Ich úlohou bude premôcť presilu nakazených ľudí, ktorí sa premenili na krvilačné neživé - nemŕtve netvory, útočiace zo všetkých strán. (TV JOJ)

TERRORDROME

Nie, ani toto ma nepresvedčilo, len ďalšia Dolfácka pakovina. Síce som Dolfovi držal palce, ale je to márne, je to márne, je to... márne. V bezfarebnom meste zombíkov je dcéra nejakého papaláša a je treba ju zachrániť. Na túto úlohu je samozrejme vybratý blonďatý švédsky kolohnát s príhodným menom Gatling. Zombíci tu vlastne nie sú klasický zombíci a je možné ich zabiť ako ktoréhokoľvek živého človeka. Akcie tu jesto, akurát že je rovnako befarebne fádna a kamera pri nej veľmi zbesilo kmitá zo strany na stranu tak, aby bolo možné vidieť zo všetkého čo najmenej a zamaskovať tak celkovú vizuálnu chudobu a nenápaditosť. Aspoň že nejaká tá brutalita a krv je prítomná. V neakčných pasážach sme potom nútený počúvať zúfalé dialógy a odhalovanie "šokujúceho " pozadia prebiehajúcich udalostí, za čo si pán režisér/scenárista zaslúži slávnostne naprdieť medzi oči aby mu ich riadne vyštípalo. Ani pridanie chodiacich mixérov, chcem povedať bojových robotov k lepšej zábave neprispeje, lebo je to vlastne úplne mimo. A pokusy o hlášky patria k tým najstrašnejším aké som mal tú smolu počuť a sú buď otrepané, či rovno trápne, ale vždy stabilne nevtipné. Na záver obligátny škaredý digivýbuch a môžem skonštatovať že Dolfovi to zasa raz nevyšlo. Ale ja mu aj tak fandím, lebo ak Satan dá aj z miešačky na betón vyletí ohnivý šíp. Akurát je to mierne nepravdepodobné... ()

AdamesWWE

[7/10] Dolph v sci-fi? Prečo nie. Popri vedlajších úlohách, ktoré mal za posledné roky je milé spetrenie vidieť ho v hlavnej úlohe ako kosí dole či už ludí, alebo v tomto prípade zombíkov. Film sa rozbieha velmi rýchlo, hned od prvej minúty je akcia, zabíjanie a krv a naznačí akým filmom sa smer uberie. Tvorcovia a aj samotný Dolph vedia do akej ligy patria tak je to aj s týmto filmom, ale aj ked´ vedia že už nemajú nato aby spravili niečo velké, tak spravia z toho mála čo môžu maximum. Trošku väčší rozpočet by pomohol. Príbeh je jednoduchý, béčkový ale mna zaujal. Po úvodnej asi 15 minútovke ktorá bola dosť akčná sa mierne spomalí tempo a k Dolphovi pribudnú vedlajšie postavy, tí zahrali v rámci možností. Samotný Lundgren je neprekvapivo výborný, zaujímavá úloha a hlášky stoja zato. Zombie sa mi celkom páčili, ich image je tak akurát. No v boji sú dosť slabí, ale tak dá sa to pochopiť. A potom pribudnú aj roboty, vravel som si že to bude už až príliš prehnané no v rámci možností to bolo dobré. Akčné scény niesú dokonalé, niektoré situácie sú neprehladné a aj kamera sa trasie, ale tak krvi tu je dosť, množstvo dobrých momentov, strelby, zabíjanie nožom, zabitých sú desiatky. Síce sú tie likvidácie pomerne jednoduché ale sú krvavé, efektné a páčili sami. Proste ked´ bola akcia vždy som sa tešil ako ich dá Dolph dole, lebo inak by to ani nemohlo byť. Ked nieje akcia tak postavy viedli dialógy a ani pri nich som sa nenudil. Síce niektoré scény si ma nezískali ale aj tak si myslím že to bolo v rámci možností dobre spravené. Samozrejme plusom je až krátka dĺžka. Tak ked´ si to zhrniem, je to akčné sci-fi béčko so skvelým Lundgrenom v hlavnej úlohe, bezproblémové vedlašie postavy, jednoduchý ale stále pre mna dobrý príbeh, slušne spracovaní zombie, akcia sa mi tiež páčila sa mi. A celé prostredie v ktorom sa film odohráva sa hodí k filmu. Ja dávam 4*, hodnotím podla seba a myslím si že je to dobrá zábavka, strašný úlet a Dolph si to užíva. Poctivé béčko ktoré ma prekvapilo. Tí ktorí o to nestoja nech nepozerajú a zbytočne nekritizujú, pretože toto nieje film pre širšie publikom a všetka objektivita ide u mna bokom. ()

Ouwen

Původně jsem se filmu obával, pač já radši Dolpha v klasických akčních filmech, ale jsem opravdu ohromen i když Dolph proti zombíkům působí zajímavě. // Akce je tady dost a nechybí ani ta klasická! Lundgren kope jak o závod, střílí se a seká to tady sekyrkou jak pán. Chválím samotný námět, na konci zvrat a i když jsem se obával toho mixu s robotama, líp to dopadnout nemohlo! S robotama mně scény asi nejvíc bavily, takže maximální spokojenost. Herecké obsazení skvělé, Dolph je největší king, kosí to tady a co slovo to hláška, hlavně na samotném konci hláška s kafem, to mně odrovnalo, zbytek je úplně super, takže po herecké stránce jsem spokojený maximálně. Atmosféra tady je a i prostředí je super, tleskám tvůrcům, že si pohráli se zombíkama, jde z nich respekt a jsou docela rychlý, na to jaké je to béčko, tak tleskám! // Málo hudby, občas víc dialogů a ostrá kamera, která se třese. // Tohle považuji za comeback s Dolphem, tedy mně už přesvědčil v Icarusu, ale i tady válí. A na to, jaké je to béčko, tak zpracování snad nemohlo být lepší, nemám slov! 10/10 ()

Big Bear

Tak nám důchodci pomalu odhazují francouzské hole a vracejí se v čase zpět do dob kdy jejich naleštěné svaly házely od slunce prasátka na zem... Už měl svůj comeback Arnie, Sly tak teď přišel na řadu i Dolphík. Já s ním filmy nevyhledávám, tohle se mi dostalo do ruky jako zombie film, což si občas odpočinkově dám. Když tak pátrám v hlavě co jsem s ním naposled viděl, asi to byl Univesal Soldier a to už je sakra dávno. Od toho roku 1992 jsem a ni já ani Dolph nijak neomládl. Z drtičky je teď namakanej stařík, kterej se nestydí při četní mapy vyndat neprůstřelný vesty brejle aby dobře viděl na pozice hlídek kolem zamořeného města.... Zápletka je trapná a byla tu už stokrát. Tatík (samosebou prachatej) jedné holčiny která zůstala v uzavřené zóně si zavolá bejvalého žoldáka s požadavkem dostat dceru odtamtud ven. Samo sebou město je v karanténě a každej kdo vyleze za dráty je rosekanej hlídající armádou. Dolphovi se ale věří. A tak je vysazen s malým teamem do jakéhosi thajského města, kde vir dělá z lidí zombie. Dávno je pryč doba, kdy zombies ve filmech se jen pomalu potáceli a uteklo by jim i po kolenou lezoucí batole.... Zombies dnešních filmů jsou neskutečně hbití a tak v prvních minutách můžeme sledovat doslova honičky v ulicích... Samozřejmě nečekajte War Z, to je o x levelů jinde. Klasické béčko. Nejvíce mně bavily ty hadry co měl na sobě Dolphův rescue team. Horst Fuchs s Pepi Röslerem zřejmě překecali tvůrce, že WS kráječ platinum je jako obrana před zombíky nejlepší a tak měli hosi na chráničích a vestách našité cosi, co fakt připomínalo struhadla na sejra... Jak to shrnout? Spousta keců, místy divné až nepochopitelné chování hrdinů, spíše podprůměrná akce a debilní závěr. Jediné co mne fakt překvapilo (ještě stále nevím zda mile či nemile) byla přítomnost Ártůdýtů včetně jejich psí verze... Dva doutníky, ale víceméně jen z úcty ke stáří. Kdo tomuhle dal 4 * měl by být eliminován jako nakažený s napadeným mozkem. * * ()

Kryton

Tenhle film stojí a padá na Lundgrenovi. Jakmile je na scéně, pak je to tradiční Dolfík se vším všudy - drsné hlášky, kosení zombie (ehm nemocných) nepřátel a jeho klasické obličejové kreace. Vrcholem nejsou ani snad roboti, kteří totálně vytáhnout film do zábavnosti, ale atletický výkon Lundgrena při běhu (ehm chůzi) před zombíky. Nejzábavnější čistokrevné dvd béčko tohoto roku! :-) ()

• Několik scén ve filmu se natáčelo v malajském Johor Bahru. (Johnny.ARN)
  • Názov filmu sa objaví až v 15. minúte. (Johnny.ARN)
  • Film byl vybrán na prestižní festivaly Sitges International Fantastic Film Festival, Sci-Fi-London Oktoberfest a Detroit Zombie Con. Film byl poprvé uveden v Německu v srpnu 2013 (v omezeném počtu projekcí a na Blu-ray a DVD). Ve Spojených státech vyšel 18. února 2014 na Blu-ray/DVD. V kinech byl uveden ve Spojených arabských emirátech, Indii, Libanonu a Jižní Koreji. (Johnny.ARN)