I Touch a Red Button

Animovaný / Krátkometrážny
USA, 2011, 6 min

Réžia:

David Lynch

Krátky animovaný film s tajuplným nádychom ukazuje škeriaceho sa človeka, vyzerajúceho ako obluda, ktorý stláča červený gombík. Dej dopĺňa hudba. (Marek1991)

Tom_Lachtan

A takhle to vypadá, když si David Lynch hraje, pakliže ho to bavilo, já mu to přeju, ale jako film je to jednoduše slabé, kresba bytosti s chobotem, kterak mačká tlačítko a gradace je způsobena tím, že je obraz čím dál tím víc roztřesenej... Děkuji, nechci, tohle si zasloužilo tak třicetisekundovou stopáž, pak by to fungovat mohlo, na poli víc jak pěti minut je to jen převelice nudné. ()

Marek1991

Tento film mi už aký taký zmysel dával. Obluda si stlačí gombík a ublíži tým niekomu koho nepoznal, ale je užasnutý svojou hrou, hrou s druhými, aspoň to je môj pohľad na to. Ak to nie je správne, tak už Lynchovi naozaj nerozumiem, tieto skryté zmysly v nezmysloch ozaj nemám rád, tu to aspoň doplnili hudbou s textom. ()

GodComplex

Nejaky ten Lynchovsky potencial tam sice byl, ale haluzne civet na panacka mackajici cervene tlacitko me bavilo tak prvni minutu. Zbylych 5 je to otrava, zejmena protoze ani samotny song neni nic moc - prumerna az podprumerna kytarovka od Interpol. Nuudaaaa. David Lynch by mel prestat delat kraviny a natocit novy film. 3/10 ()

PKD

Zajímavé. Skoro nikdo tady nepochopil, že jde o videoklip (tedy nikoli! krátký film) od Lynche a song od skupiny Interpol (která mě dostává ve Smallville) ve mě vždy vyvolá mrazení v zádech, ani nevím proč. Ale přece jen, Já Mám Rádio, mě fascinuje více.;-) ()

kaylin

Zajímavý experiment Davida Lynche, který má v podstatě strukturu hudebního klipu. Animace je lynchovská, tedy snad jen v tom, že on to kreslil. Ten snímek má strukturu, má gradaci a vlastně docela i nápad, ale nejedná se o nic, co vám změní život. Fakt si říkám, že je škoda, že pořád musí experimentovat. Kdyby u toho zase jednou něco natočil pro kina... ()

JohnMiller

Ani ako videoklip by to u mňa neprešlo. Pre mňa v celku otrasná alternatívna hudba s nejakými tromi obrázkami ktoré Lynch obmieňa. Videl som to pred nejakými 2 rokmi... hrozne sa mi to nepáčilo. Po pozretí viacerých filmov od Lyncha som sa k tomu vrátil a výsledok ? Rovnaký. Nič mi to vonkoncom nehovorí.. nič tam nevidím... Nuda ktorú kladne hodnotia iba fanúšikovia Lyncha. A hoci som si v poslednom čase tohoto tvorcu obľúbil nikdy nebudem zaslepene milovať hocijakú hlúposť ktorá sa mi nepáči hoci to nakrútil môj obľúbený tvorca. ()

SallyZen

Tu jednu hvězdičku dám za povedenej song, kterej jdu ihned stahovat, ale jinak je to prostě klasická Lynchovka aneb "každej v tom vidí trochu něco jiného". Ale ten panáček byl po chvíli už nudnej. 20% ()

honajz2

Hudba fajn, videoklip ujde, ale mohlo v něm být víc nápadů. Důvodem nízkého hodnocení tady je podle mě to, že všichni čekali krátký animovaný film, ale rozhodně ne videoklip, takže to většinu uživatelů rozhodilo. Mě se to docela líbilo a fakt, být tam víc nápadů, dám i tu 4*. Takhle je to za silné 3* EDIT: Nakonec tu čtvrtou hvězdu přece jenom dám. Vzhledem k tomu, jak nedoceněné to tady je... ()

Radiq

Několik opakujících se záběrů, víc a míň z blízka, víc a míň roztřeseně... ze začátku mě to sralo, ale zvykl jsem si a místo abych tady napsal "To snad neni dobry ani jako videoklip..." musim napsat "Jedině jako videoklip se to dá, ale od Lynche bych čekal něco víc..." Bez té hudby by to byl docela shit s panáčkem. Panáček má divnej nos (a pusu (a oči (a mačká červeny tlačitko))). ()

exhoubus

Nevím, jestli měl tento film nějaký skrytý nebo hlubší význam, ale já jsem ho rozhodně nenašel. Hudba ale nebyla špatná a obrazový doprovod k hudbě taky ušel. ()