Zavolajte sestričky

• Česko Zavolejte porodní sestřičky (viac)
Veľká Británia, (2012–2024), 113 h 24 min (Minutáž: 52–90 min)

Tvorcovia:

Heidi Thomas

Vanessa Redgrave (rozprávač), Jenny Agutter, Laura Main, Judy Parfitt, Helen George, Bryony Hannah, Pam Ferris, Ben Caplan, Miranda Hart, Jack Ashton (viac)

Pravdivý príbeh východného Londýna 50-tych rokov podla memoárov Jenny Worthovej. Príbeh Jenny Worthovej, kvalifikovanej pôrodnej asistentky plnej nadšenia, ktorá práve skončila školu a prišla do najchudobnejšej časti Londýna, aby pomáhala tehotným ženám z ulice a poskytla im tú najlepšiu starostlivosť. Mladá sestrička z vidieka rýchlo zapadne do East Endu 50-tych rokov a splynie s prostredím o ktorom sa jej ani nesnívalo. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa ladyViolet k tomuto seriálu (10)

Zavolajte sestričky (2012)

Když jsem viděla tento titul v TV programu, nezaujal mě. Pak zvítězila zvědavost a podívala jsem se na ČSFD Recenze - díky nim jsem začala seriál sledovat (mimo jiné i proto, že jsem ročník 1962 a je pro mě osobně zajímavé, jak se v té době žilo, a jak se žilo v jiných zemích). Osmá série už je dost unavená, ale upřímně - čekala jsem, že kvalita půjde dolů o hodně dřív. Co mě ale mrzí, je, že ČT vynechala - kromě prvního - všechny vánoční speciály. V důsledku toho jsme přišli o Turnerových svatbu, nevíme, že Timothy prodělal obrnu, neviděli jsme zásnuby Toma a Barbary, netušíme, jak se u Turnerových objevila čínská holčička May... ale byli jsme ušetřeni několika (melo)dramat. (Mimochodem, ten první - odvysílaný - vánoční speciál se mi líbil moc.) --- Edit: Tak už vysílají i vánoční speciály :-) ()

Episode 5 (2012) (S01E05)

Novorozená selátka jsou mnohem menší. ()

Christmas Special (2012) (S01E07)

Až na ten sníh, který vypadá spíš jako vápno... ()

Episode 2 (2013) (S02E02)

Myslela jsem, že chlapec spolkl tu minci. ()

Episode 3 (2013) (S02E03)

Škoda, že Jimmyho návrat do nemocnice je tak melodramatický, kdyby byl podaný střízlivěji, líbilo by se mi to víc. ()

Episode 8 (2013) (S02E08)

Ta deka není pletená, nýbrž háčkovaná. ()

Episode 8 (2014) (S03E08)

Některé věci člověk nestihne. Chummy to stihla - A pokud jde o Filipa: napřed spolu jdou do bytu sestřenice a pak ho tam nepozná? ()

Vánoční speciál (2014) (S03E09)

Zatím asi nejslabší epizoda. Od vánočního speciálu jsem rozhodně čekala víc. ()

Vánoční speciál (2015) (S04E09)

Tohle je už druhý vánoční speciál, ve kterém sestra na trhu žádá borovici a dostane smrk. ()

Episode 8 (2016) (S05E08)

Proč těm matkám nikdo neřekl, že ony přece nemohly vědět, co thalidomid způsobí? ()