Zavolajte sestričky

• Česko Zavolejte porodní sestřičky (viac)
Veľká Británia, (2012–2024), 113 h 24 min (Minutáž: 52–90 min)

Tvorcovia:

Heidi Thomas

Vanessa Redgrave (rozprávač), Jenny Agutter, Laura Main, Judy Parfitt, Helen George, Bryony Hannah, Pam Ferris, Ben Caplan, Miranda Hart, Jack Ashton (viac)

Pravdivý príbeh východného Londýna 50-tych rokov podla memoárov Jenny Worthovej. Príbeh Jenny Worthovej, kvalifikovanej pôrodnej asistentky plnej nadšenia, ktorá práve skončila školu a prišla do najchudobnejšej časti Londýna, aby pomáhala tehotným ženám z ulice a poskytla im tú najlepšiu starostlivosť. Mladá sestrička z vidieka rýchlo zapadne do East Endu 50-tych rokov a splynie s prostredím o ktorom sa jej ani nesnívalo. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Chudobka k tomuto seriálu (16)

Episode 1 (2014) (S03E01)

Moc pěkný seriál. I přes dramatické osudy některých postav je v každé epizodě vždy příběh plný laskavých a obětavých lidí, kteří pomáhají potřebným ze všech sil.  Nechybí ani humor, o který se spolehlivě postará úžasná, sečtělá a originální sestra Monica Joan. Oslňuje nejen svými citáty klasiků, ale především svou moudrostí. ()

Episode 7 (2014) (S03E07)

Chummy a její bezcitná matka, stíny minulosti, které zasáhnou doktora Turnera, psychiatrická diagnóza mladé maminky a šťastné období pro sympatickou Trixie. Kam jsme se posunuli v pohledu na psychiatrické pacienty od těch 50. let minulého století? Jen o kousíček. Na nemoci duše se stále pohlíží s despektem. A s nedůvěrou, protože na mnohých jejich nemoc není na první pohled vidět. ()

Episode 8 (2014) (S03E08)

Odchod ze života je vždycky bolestný. Ale ještě bolestnější je chladná matka, která nedokáže projevit žádný cit. Až na úplném konci, ale to už je podle mě příliš pozdě. Chummy to zvládla se ctí. ()

Episode 2 (2015) (S04E02)

Seriál jsem sledovala, ale tato epizoda mi unikla. Na scénu přichází nová sestra. Sestra Craneová, rázná a ostrá jako břitva. A taky dost protivná.  Alespoň to tak zatím vypadá. Ale já už vím, že je to bezvadná ženská, kterou jsem si  později velmi oblíbila. ()

Episode 8 (2015) (S04E08)

Tento seriál je pro mě každodenní pohlazení a navracím se díky němu do doby svého dětství, do bezpečného světa u mé babičky a dědečka, do světa laskavých lidí. Půvabná a pokroková Trixie, která je alkoholička, sympatický doktor a jeho milá žena, rázná sestra Craneová (moje nejoblíbenější) a další sestřičky obětavě pomáhající potřebným. Mezi nimi je mi tak dobře! ()

Vánoční speciál (2015) (S04E09)

Sestra Monica Joan je stará, často popletená, roztomilá a zábavná. Kdybych o ni přišla, chyběla by mi. Příjemná epizoda. ()

Episode 2 (2016) (S05E02)

Moje oblíbená sestra Craneová našla spřízněnou duši. Muže! Ačkoliv to vypadá, že to bude jen na krátký čas, přesto celá ožila a zkrásněla. Mladá žena  Stella naopak prožívá asi nejtěžší období svého života, když se zjistí, že její muž má leukémii. S pomocí dobrých lidí se jí podaří tuto situaci zvládnout a připraví mu před jeho odchodem krásný zážitek. Silná žena! Láska ve všech podobách. Cenná, křehká a trvalá. ()

Episode 8 (2016) (S05E08)

Sestra Evangelina mi bude chybět., byla to obětavá žena. Smutná epizoda i v souvislosti s léky s thalidomidem. ()

Episode 5 (2017) (S06E05)

Milá sestra Monica Joan i ve  svém pokročilém věku má zájem o druhé a její dobré srdce nedovolí, aby někdo trpěl. A Trixie by si zasloužila velký kus štěstí. ()

Episode 7 (2017) (S06E07)

Moje oblíbená sestra Craneová si umí vždycky se vším poradit a krizi, která ji postihla, určitě zvládne. Stejně obstojí v těžké zkoušce i rodiče s postiženou dcerkou. ()

Episode 8 (2017) (S06E08)

Krásná epizoda. Ve světě laskavých lidí je mi vždycky moc dobře. ()

Episode 4 (2018) (S07E04)

Tento seriál jsem objevila teprve před krátkým časem, viděla jsem jen asi tři díly. Ale zalíbilo se mi  v tomto vlídném světě s laskavými lidmi, kde obětavost sestřiček snad nezná hranic. Možná je to příliš zidealizované. Ale v tomto našem současném světě, kterému už přestávám rozumět, na mě působí tento seriál jako pohlazení. ()

Episode 7 (2018) (S07E07)

"Láska nás nemůže vždy zachránit. Ale může být důvodem, proč bojovat." Smutná epizoda. Ale úsilí doktora Turnera pomoci nastávajícímu otci Michaelovi přineslo úspěch a radost všem zúčastněným. Někdy smutek, někdy radost. Tak, jak to v životě bývá. ()

Episode 6 (2019) (S08E06)

Komentáře v podání Dany Syslové jsou působivé. ()

Episode 6 (2022) (S11E06)

Jedna z nejlepších epizod. Laskavý Matthew nemá po svém boku Trixie, která odcestovala pečovat o svou nemocnou tetu, a tak si musí poradit sám. Složitou situaci s komunou hippies zvládne. Sestra Monica Joan má tušení, že se v Nonnatově domě stane něco zlého a obrátí se na jasnovidku. Setkání s ní obohatí obě ženy. Ale mám obavy, co se přihodí. Kéž bychom nepřišli o sestru Monicu Joan! Je už hodně stará, ale moudrá, svérázná a vtipná. "Snadná cesta není vždy ta nejlepší. Někdy ukážeme skutečnou sílu, pokud přiznáme svou slabost." ()

Episode 8 (2022) (S11E08)

Poslední dvě epizody byly velmi dramatické. Velké neštěstí, kterého se obávala sestra Monica Joan, se dostavilo v podobě, kterou jsem nečekala. Nehoda na železnici. A ve vlaku cestovali také tři obyvatelé Nonnatova domu. I když se v některé epizodě odehraje něco tragického, vždy je tam obsažena i naděje. Krásná slova vypravěčky ( v originále Vanessa Redgrave, česky Dana Syslová) vždy potěší a dojmou. "Láska je počátek a její konec je v nedohlednu."Každý den se na hodinu přenesu mezi nádherné bytosti, které bych chtěla mít kolem sebe i v reálném životě. Ale mezi nimi jsem žila pouze v době svého dětství. ()