Un giorno questo dolore ti sarà utile

• USA Someday This Pain Will Be Useful to You

Příběh dospívajícího Jamese (Toby Regbo), který právě dokončil střední školu a nebyl přijat ke studiu na Harvardu. Jeho rodiče se rozvedli a on vyrůstá na Upper Eastside spolu se svou matkou (Marcia Gay Harden) a excentrickou sestrou (Deborah Ann Woll). Oporou je mu babička (Ellen Burstyn) a jeho nekonvenční psychoterapeutka (Lucy Liu). V životě si připadá ztracený, neví kam míří, jaká na něj čeká budoucnost. Jedinou vyřešenou věcí v jeho životě se zdá být jeho sexuální orientace. Film je adaptací stejnojmenného románu Petra Jacksona, který se dočkal řady ocenění. (jack.hnut)

Nalito

Celkom dobrý film, Tobyho Regba mám veľmi rada, už v tak mladom veku výborný herec. Páčia sa mi filmy, ktoré človeka prinútia rozmýšľať o živote. James je síce pubertiak, ale vyspelý a to že nevie čo chce v takom veku je úplne normálne. Ja by som život s takými ľuďmi na výške tiež veľmi dobre nezvládala. Skrátka ešte nestretol spriaznenú dušu, teda až na jeho babičku. Ak vás bavia filmy ľahké, o každodennom živote a starostiach, tak tento film odporúčam. ()

Marqta

Hlavní postava mi možná trochu nevysvětlitelně připomínala Holdena Caufielda (Catecher in the Rye-Salibger) a to mnohem více než film Igby goes down, který měl být knihou inspirovaný. Škoda že hudba občas působila lacině,stejně jako některé motivy co se tam objevovaly. Řekla bych že tvůrci tady promarnili hrozně moc potenciálu, který tenhle film měl a to mě hodně mrzí. Na druhou stranu někde ta hudba seděla fajnově a scénu s klubem ve Washingtonu jsem ještě chvíli rozdýchávala, jak moc mi to dávalo smysl. 3 hvězdičky, ale spíš za to čím film mohl být, než za to čím byl. ()

jiri.twist

Náhodou moc podařený, vytříbený film, ale chápu, že asi ne pro všechny … ale já tam tu hloubku cítil, našel. O lidském hledání, o člověčí individualitě, o vůbec ne znuděném dospělci, ale o jemné duši, o velmi dobrém herectví dvacetiletého Brita Toby Regba (opravdu spíše vypadá na těch sedmnáct), který hrál o tři roky mladšího Jamese, s moc sympatickou tvářičkou. Citlivě vybraná hudba, která krásně doladila momentální děj a náladu. Navíc okořeněno menší dávkou nadsázky a lehkého vtipu, s několika známějšími hereckými tvářemi a skvělými titulky tomtoma … co víc si přát … 9998 ()

Morien

Nevím, léta zírání na pošahané a inťoušské filmy způsobila, že tento typ snímků je pro mě takřka nehodnotitelný. O to hůř, že to není debut nějakého indie maniaka, ale regulérní počin stařičkého italského univerzitního profesora, který ve volných chvílích zfilmovává tohleto nebo třeba Viewegha. Hádám, že mě filmy začnou nudit ve chvíli, kdy se rozhodnou řešit reálné (a tím podřadné) drama. Románová předloha možná mohla mít nějakou výpovědní hodnotu, ale do filmu se z ní rozhodně nic nedostalo. ()