Adoration

Drama, které režírovala Anne Fontaine, je o příběhu dvou žen. Dvěma nerozlučným kamarádkám z dětství se stane něco, co ani jedna z nich nečekala. Zamilují se navzájem do svých synů. Po mnoha letech se o všem dozvědí jejich nastávající snachy. Obě mají co vysvětlovat. (rreal13)

Big Bear

Robin, Naomi, Austrálie... Víc jsem k rozhodování zda filmu věnovat ty dnes už vzácné dvě hodiny nepotřeboval. A byl to skutečně zásah do černého. Ano, bylo to lehce zvrhlé, nicméně pokud bychom se oprostili od toho mateřství, nikdo by se nad filmem skoro nepozastavoval. Proč by nemohla zralá a sakra sexy čtyřicítka mít dvacetiletého milence? Proč by se nemohli vášnivě milovat (teď nemyslím jen sex!) ? Ano je tu jistý věkový rozdíl, na stranu druhou zralá a zkušená žena je něco jiného než mladé tele plné ideálů a rad od maminek, které když se nenaplní vedou k nejednomu zklamání a rozpadu rodiny. A když se bavíme o ,,čtyřicítkách'' je také třeba vzít v úvahu o jakých. Robin i Naomi jsou na svůj věk stále neskutečné kočky s téměř dokonalými postavami a já si celkem umím představit, že by mi tam na tom plovoucím molu či v jednom z těch nádherných pobřežních domů dokázaly celkem v pohodě zamotat totálně hlavu bez ohledu na věk můj či jejich ! Ten kdo vybíral postavy do tohoto drama nemohl zvolit lépe. A jestli bych chtěl někde žít, pak je to tento záliv... Místo bylo prostě snové. Obsah filmu lecos vykecal a vývoj událostí se dal celkem dobře předpokládat. Nakonec to skončí v podstatě tak jak každý čeká i když konec sám byl hodně zajímavý. Souhlasím s ostatními, mohlo to jít více do hloubky. Hlavně oba mladí muži se na konci vzdali všeho celkem dost rychle a jen tak mimochodem Katrina Norman má taky něco sakra do sebe ! I bez tohoto ale obě mamky dokázaly navodit skvělé erotické dusno a film nenudil ani sekundu. A jelikož byl námět vskutku neotřelý a originální dávám i za pátou sklenku vína na verandě nad mořem... * * * * * ()

Mishqo

Čo ak sa vaša najlepšia kamarátka vyspí s vašim synom? A čo ak to prerastie v skutočnú lásku? A čo ak vy začnete podobné emócie pociťovať k jej synovi? Morálna dilema? A čo veľký vekový rozdiel a strach, že vás odkopne kvôli mladšej? ... Tak aj o tomto bol tento film. Hlavné predstaviteľky dodali filmu strašnú iskru a aj keď synovia boli desne nesympatickí, fungovalo to medzi nimi dôveryhodne. Nový nápad, síce trošku poprepletaný klišé scénami ale pozerať sa to viac než dalo. 65-70% ()

Morholt

Jaká je pravděpodobnost, že dvě šukézní milfky, navíc nejlepší kamarádky, mají stejně staré syny, kteří splňují standartní podmínky pro hezouny? A jaká je pravděpodobnost, že se ti dva zamilují do matky toho druhého a matky jejich city opětují? A jako na potvoru jedna je nezadaná a manžel druhé odjíždí za prací do Sydney, což vede k rozbití rodiny. Takže ono by se chtělo říct, že námět je originální, ale on je totálně vymaštěnej. Oukej. I z debilního námětu se dá vytřískat solidní počin. To se tady ovšem nestalo. Když si to tak zpětně přehrávám, tak kluci se zamilujou, ženský se zamilujou a všichni jsou zamilovaný. Jasně, i tady se najde prostor pro moralizování, že to není správné, ale je to vlažné a ani postupem času to na intenzitě nenabývá. A přitom stačilo dát oběma dámám manžely a film se mohl vyvíjet lépe a jinak. Docela mě to štve, protože Naomi i Robin Wright patří k mým oblíbeným herečkám a ačkoliv jsou to právě ony, kdo snese přísnější měřítko, nedokázaly Adore vytáhnout z podprůměru. 30% ()

Beastmaster4

ADORE na mě působí hodně nezávisle, a i to mu dává výhodu před podobnými milostně psychologickými snímky. Nerad bych ublížil filmu, který není vyloženě špatný, ale co je tady nového a neokoukaného? Nijak nevím, ničím mě až tolik nepřekvapil. Absolutně čekená/nečekaná zápletka, kde dvě dlouholeté přítelkyně začnou postelovou jízdu se syny té druhé, mě nijak nedojala ani nepohoršila. Snad je to tím, že problém nebo spíš nezvyklý propletenec si dle mého zasloužil víc pošťourání do rány. Takhle, jak to Anne Fontaine natočila, mi to celé přišlo hodně povrchní a málo provokativní. Vždyť podobný milostný čtverec by měl být více emotivní, více provokativní, více sexuální. Výkony obou chlapců se mi pak moc nezdáli, ale to bude asi tím, že jsem chlap. Proto spíš oceňuju dvě hlavní ženské postavy, na kterých bylo vidět aspoň trápení a zároveň nadšení z lásky a milování se s mladými muži. Film také evokuje ke spoustě předsudků k něčemu co není zakázané, nezákonné, ani proti přírodě, ale přesto vytváří pocit něčeho „špatného“....Film evokuje mozek a názor nechává na každém z vás, zda vám přijde taková situace nechutná nebo přirozená, vše je věcí názoru a osobního vnímání. V tomhle má u mě film jedno větší + a dávám mu proto průměrné 3 hvězdy :-) ()

rockwoman

"Co jsme to udělaly? Překročily jsme hranici." ...Ženská zralost se nechává svádět mládím. Vše co je něčím jiné a kritizované se mě naopak líbí a přitahuje, takže já mám pro tyhle dvě přitažlivé maminy pochopení. A proč taky ne? Klidně tu budu za ujetou, ale mě to líbilo. Nejvíc jsem si vychutnala jiskření mezi Robin a Xavierem, jen škoda, že se tu tak šetřilo s emocema a napětím. ()

• Sophie Lowe hraje Hannah a Jessica Tovey hraje Mary. V závěrečných titulcích byly ale jejich role prohozeny. (Nathanielmon)
  • Film se měl původně jmenovat Grandmothers. (R´Hell)