Nečakané odhalenie

• Česko Hrůzná minulost (viac)

Nichole Barlowová (Agnes Brucknerová) prichádza do San Pedra s dcérou Evou (Dakota Brightová) na pohreb svojej matky. Vyzýva svoju odcudzenú sestru Annie (Caity Lotzová), aby jej pomohla vyriešiť obchodné a finančné záležitosti, ale Annie je ešte stále traumatizovaná spomienkami na zlé zaobchádzanie zo strany nebohej matky, a nechce sa vrátiť do miest, kde strávila detstvo. Nichole presvedčí svoju sestru Annie, aby prišla aspoň na matkin pohreb. Nichole však bez stopy zmizne a Eva zostane s Nicholinou sesternicou Liz  (Kathleen Rose Perkinsová). Onedlho sa stratí aj Liz a polícia rozbieha vyšetrovanie. Aj keď Annie tvrdí, že v dome, kde vyrastala, sa odohrávajú nadprirodzené udalosti, stáva sa hlavnou podozrivou. Všetko sa zmení, keď vyšetrovanie preberie detektív Bill Creek (Casper Van Dien). Ten cíti, že v dome je niečo divné. Medzitým Annie privolá médium, veštkyňu Stevie (Haley Hudsonová), ktorá je presvedčená, že za zmiznutie Nichole a Liz je zodpovedný duch Anninej matky. Žena však Annie upozorní, že v dome na ňu číha veľké nebezpečenstvo. Annie sa rozhodne pokračovať v pátraní a odhaľuje temné tajomstvá z minulosti svojej rodiny. (TV JOJ)

Pítrs85

Kašlat na všechny áčkový horory, co mají za zády vysoký budget a zkušené herce či režiséry. Díky uživateli Pildovi jsem objevil tento veskrze neznámý titul, ale o to větší nadšení jsem po jeho zhlédnutí měl. V jistých nuancích mi to připomnělo pro mě nejlepší horor za posledních "x" let Insidious, i tady neteče krev po hektolitrech, i tady je toho více skryto než ukázáno a i tady jsem se u hororu konečně zase (aspoň trochu) bál. Herecké výkony nijak neurazí (kupodivu ani Van Dien tu není otravný), navíc se na hlavní hrdinku dobře kouká :-) Jen ten konec jsem očekával mírně jiný, i když... ;-) ()

Fr

MOJE MÁMA... CHTĚLA, ABYCH NAŠLA TOHLE MÍSTO. NAVEDLA MĚ SEM. JE TADY NĚCO, CO NÁM MŮŽE PROZRADIT, CO SE STALO.... /// Zemřela matka. Kikina přebejvající v jejím bytě zmizela (za dveřma, ale pššt, je to tajný!). Annie (to je dcera matky – koho taky jinýho...) zatím nezmizela. Ale lepí ji, protože zmizela Kikina číslo 3. Kurva, v tom okále (montovaný dům – poznámka autora) straší! Copak to nevidíte??? A tak pátraj, moc se v tom nepitvaj, rejže vymačkává z ticha, z toho co se děje ,,za dveřma“ a z podivnejch úkazů maximum. Záhada hlavolamu je však mnohem složitější, než by průměrně gramotnej člověk (i Čech. Petr Čech? No, toho teď strašej jiný věci...) čekal. Napětího je celkem dost. Sama vs. duch. Sama vs. ,,to za dveřma“. Sama vs. .... prostě ženská o samotě v baráku. Líbí se mi to. A jako píča se začne chovat až ke konci. Hmm, to je asi tak všechno. Pár člověků a jeden dům – malej ucházející horůrek na tmavou půlnoc. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Konečně mi umřela máma a zdědil(a) jsem montovanej domeček. 2.) Bohužel další důvody kvůli možným spoilerům nelze uvést. 3.) Thx za titule ,,mindhunter29“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

heyda

Obyčejný průměrný kousek mezi horory. Hlavní hrdinka vesměs sympatická, scénář snad ani nelze hodnotit (těch pár vět), atmosféra jakštakš, lekačky ušly, ale příběh velmi hloupý a nezajímavý a o napětí se dá mluvit jen v jistých momentech. Od tak dobře hodnoceného filmu (v rámci žánru) jsem očekával víc. Takže sečteno podtrženo nemastných neslaných 50%... ()

Phobia

Už jsem se dlouho nebála a tak jsem se tuto sobotní noc rozhodla vstřebat zase pár hrůzných zážitků (myslím kromě výsledků voleb). Rozsvítila jsem si lampičku, zkontrolovala, že jsou otevřené veškeré dveře vedoucí k hajzlíku a na podlaze neleží nic, o co bych se mohla přerazit při úprku s povolujícími střevy či močákem. Pro případ, že by mě v průběhu sledování napadl nějaký duch nebo zabiják, vyzbrojila jsem se pěti kilogramy ostrých drápků, co zároveň na klíně sloužily jako příjemně plyšový, vrnivý termofor. Nakonec jsem nebyla nucena vrhat kočkou na cíl, ba ani tu únikovou cestu na záchod jsem nevyužila. "The Pact" byl pouze příjemně nepříjemnou podívanou, která mi přivodila vcelku časté mrazení a jedno škubnutí, jinak jsem trávila čas poznámkami ve stylu "Rozsviť si, kozo!" "Nelez tam!" "Já jsem ti to říkala!" "Bóže, proč jsi tak gramlavá?!" A tak všelijak podobně. Zápletka filmu se docela povedla, akorát mi chybělo rozvedení tématu s týráním sester a několik posledních vteřin bylo tak předvídatelných, až to tahalo za bradavky. Jinak dobrý a světe div se, obstojný horůrek - dřevnatému Kašparovi navzdory! 74% ()

Gilmour93

Debutant Nicholas McCarthy se mnou neuzavřel Pakt o neútočení na kardiovaskulární systém a za to mu, lehce zablácen, děkuji! Po kraťasu stejného námětu ze Sundance 2011 přišel s plnohodnotnou kombinací duchařiny a detektivního thrilleru, kde napětí tepe, atmosféra houstne, ruchy zvyšují tepovou frekvenci (dech, i třeba ticho) a kamera odmítá dělat breakdance tanečky, či pracovat s rádoby bububu nočním viděním. Ono se totiž pořád dá strašit, světe div se, i zastaralými filmovými metodami.. Dokonce Kašpi, mop na vymetení všemožných béček, který nepatrně okoral a s šedivým strništěm i lehce "zmortensenovatěl", stačil rozšířit zorničky dřív, než začal být na obtíž.. ()

• Když si Annie (Caity Lotz) v kostele prohlíží staré fotky, ve vitríně je chvíli vidět odraz kamery. (akisha)
  • Hlavní postavě Annie (Caity Lotz) se během filmu několikrát změní délka vlasů. (Stanley619)
  • Caity Lotz sa musela kvôli filmu naučiť jazdiť na motorke. (ČSFD)