After Fall, Winter

Po rozchode so Sarou, zobrazenom v snímke Fall (1997), sa Michael (Eric Schaeffer) opäť začal venovať písaniu. O poslednú knihu však vydavatelia nemajú záujem a Michael dlhuje neuveriteľných 600 000 dolárov. Nevie, čo ďalej, je v koncoch a na dne. Po tom, čo mu zavolá starý známy Charles, zbalí kufre a cestuje za ním do Paríža nabrať novú inšpiráciu a hlavne relaxovať. Spoznáva sa s krásnou, mladou a tajomnou Sofiou, ktorá vedie podvojný život. Vo jednom zo svojich zamestnaní pomáha spríjemniť umierajúcim odchod na 'onen svet' a v tom druhom je dominou v Mučiarni. (sochoking)

Bobik9

Zatraceně! Tohle budu dlouho vstřebávat! Parádní drama, po jehož skončení sedíte jen v tichosti a zaraženě. Je vám smutno. Celý film má klidné pomalé tempo a je to víceméně průměrné, ale baví vás to. Eric Schaeffer je sice nudný, ale svým způsobem je v té jeho nudnosti obrovské charisma. Lizzie Brocheré není vyloženě krásná ženská, ale něco na ní je. Ten konec je opravdu síla! Nemám slov. Navíc, skvělá hudba! ()

emma53

Tak na tohle jsem opravdu nebyla připravená. Je to rozhodně snímek, který si musí svého diváka najít, není pro každého, to je jasný. Je to tak silná pocitová záležitost, že nedokážu ani dostatečně obhájit své nejvyšší ohodnocení. Ta pravá slova někdy nestačí a nebo je nemohu vydolovat z hlubin své hlavy. Některé momenty jsou možná těžko srozumitelné, či uchopitelné, ale to je mně tentokrát úplně jedno. Eric Schaffer tuhle emotivní nálož nejen zrežíroval, ale skvostně zahrál i hlavní roli Michaela. Jeho výrazová mimika se vyznačovala širokým spektrem emocí, takže nebylo vůbec těžké se do nich vcítit. Kdyby nemluvil, pochopila bych, co chce říct, navíc na mě působil velmi sympatickým a charismatickým dojmem. Ty Michaelovy a Sofiiny vnitřní démoni se na mě navalily jak sněhová lavina a já se v ní dusila celou dobu s nimi. Neskutečný smutek, kloubící se s obrovským citem v jejich srdcích mě dostala natolik, že jdu až nahoru..........tak se mi to možná přece jen minimálně podařilo obhájit..........a teď se musím rozhodně mrknout na první díl. ()

mat.ilda

Brutálně upřímné, niterné odhalování v sebemrskačské romanci, které vládne zkoumavá, až impertinentní kamera, překrásná hudba a takřka hmatatelná atmosféra smutku a melancholie... zkrátka, pocitová složka válcuje vše ostatní natolik, že použití učebnicových vzorců chování, jako vystřižených z rodinné psychologie, lze bez většího sebezapření velkoryse přehlídnout, a jestli snad Eric Schaeffer přišel někomu nudný, pak jenom proto, že byl nevídaně opravdový. ()

klukluka

Chtěl bych mít sebevědomí Erica Schaeffera. Obsadit se skoro v padesáti letech (ve filmu se o 10 let omladil) do role okouzlujícího Romea z New Yorku a nechat se k smrti milovat šestadvacetiletou kráskou, jo, ten se musí mít hodně rád. Navíc jsem se nemohl zbavit dojmu, že by se mu mohli líbit spíš kluci, co, Ericu? Takže na lásku jsem já cynik neuvěřil ani náhodou. Čím by si ji měl zasloužit? Kecama to totiž taky nebylo. Nebyl vůbec vtipnej, milej, chytrej, jen fakt hodně americkej- s tím věčným posuzováním toho, jestli už je to dating, nebo ještě běžná konverzace. Vadí mi i ty do očí bijící nelogičnosti. Michael má obří dluhy, takže co udělá? No samozřejmě si koupí letenku do Evropy, pronajme si kvartýr a kouká, za co by utrácel. Tenhle film je plnej hrozných klišé. Čím víc o něm teď přemýšlím, tím hůř ho mám tendenci hodnotit. Romantika z BDSM salónu. ()

hanagi

Moc se mi celý film líbil, to tápání ve vztahu, sbližování, obavy i důvěra...i to tajemství, které celý příběh posouvalo k fatálnímu finále. I ta "náhodná" setkávání a obratná manipulace s postavami. Jenže ten závěr byl na mě až příliš vykonstruovaný, anebo se prostě jen minul účinkem. Mám pocit, jako kdyby mi Schaeffer chtěl za každou cenu nadělit na konec něco šokujícího a nečekaného. Zbytečně. Anebo se možná jenom časem chystá na další After Winter... ()