Hugo (Mario Casas) sa po niekoľkých rokoch strávených v Londýne vracia späť do Barcelony. Stretáva sa s Babi (María Valverde) a ich vzájomná náklonnosť stále pretrváva. Hugo sa rozhodne získať jej srdce späť skôr, ako sa vydá za iného muža. (TV Markíza)

runner85

Fantastické ! Ani som netušil že po tak zbabranom Tři metry nad nebem sa dočkám toho čo som hľadal. Celý film je doplnení krásnou hudbou čo v niektorých pasážach tomu dodáva krásny náboj ... Fandil som tu hlavnému hrdinovi čo sa o prvom diely povedať nedá, tam mi liezol poriadne na city :D aby všetko urovnal, ale hlavne aby odpustil hlavne sebe a našiel lásku ... ()

emma53

Babi, Babi, kam jsi se mně poděla? Bylo Tě tam jen kousíček, ale i ty jsem si s Tebou vychutnala. Maria tam opravdu byla jen pár momentů a docela mě to mrzí, protože na mě v s Hachem po té emotivní stránce zapůsobila přece jen víc. Tady jí nahradila nezkrotná, divoká, ale pro Hecheho uhrančivá Gin. Mohla jsem si opět užít spousty barviček, několik střídajících se chviliček smutku, smíchu, lásečkování na neobvyklých místech (ale bez té "ach" jiskry), bezvadné muziky, aby se to vše na konci slilo v jediné možné vyústění. ()

Vančura

Dva roky po vzniku snímku Tři metry nad nebem vzniká pod režijní taktovkou stejného režiséra volné pokračování, které dějově navazuje na svého předchůdce. Subjektivně se mi tento sequel už tak nelíbil jako zmiňovaný starší snímek. Děj je vysloveně unylý, postava Babi byla výrazně upozaděna (k mé nelibosti), naopak do popředí byla vyzdvižena postava Hacheho, který nechybí téměř v každém závěru, což mě ke konci téměř až iritovalo, protože Mario Casas není žádný velký herec a celý film odehraje v podstatě s identickým výrazem v obličeji - to je vážně k uzoufání. Celkově se u tohoto filmu nemohu ubránit dojmu, že vznikl na základě úspěchu prvního dílu a doslova na objednávku ženského publika, které si vyžádalo vidět svého zbožňovaného španělského hezounka ve stejné roli ještě jednou. Toto je snímek vyloženě natočený pro ženské divačky, což mu v mých očích tím pádem moc plusových bodů nepřidává, protože jsem ho odkoukal s nezúčastněným rozpoložením nudícího se cynika. A skoro se až zlobím, protože jsem si ho vyhledal kvůli herecké přítomnosti mé oblíbenkyně M. Valverde, které se zde vlastně jen mihne v pár scénách. Nakonec zde pro mě největším objevem byla Clara Lago, která na sebe svým výkonem strhává největší pozornost. Na tuto mladou herečku, vzhledově připomínající mou další španělskou oblíbenkyni Elenu Anayu, mám v plánu do budoucna zaměřit více svou pozornost, protože mě zde nesmírně zaujala, a vyloženě se těším, až ji budu moci vidět v nějaké další roli. Celkově nemám problém prohlásit, že tento film je v podstatě povrchní sračka, kterou v mých očích zachraňuje pouze moje náklonnost ke španělské filmové produkci a přítomnost M. Valverde, která navzdory malému hereckému prostoru v roli Babi doslova září - snad v žádné své předchozí roli se mi nelíbila víc. ()

dopitak

Dvouhodinová nepřetržitá stylizovaná reklama na Old Spice (kdykoliv je v záběru Mario Baroš Casas, a něco dámského, třeba vložky Always). Tři metry nad nebem jsem neviděl, ale ačkoliv se volné pokračování asi opíralo o jeho dějovou linku, nechystám se rest dohnat. Obsahově katastrofa, nebo lépe řečeno, nepatřím do cílové skupiny dívky 10-19 let, takže nedokážu docenit. Formálně technicky parádní záležitost, skvělá kamera, výborná hudba, dobrý střih, kontrastní záběry, romantické pohledy na město. Ale sračka, přátelé dospěláci, sračka úrovně Let´s dance. ()

Jirka_Šč

První film měl kouzlo, který druhý již nemá. I zde platí syndrom letního tábora. Člověk ho zažije a říká si: “To bylo to nejlepší v mém životě.” Přijde za rok, čeká, že to bude lepší a ono je to jiné. Přestože je Clara Lago kočka, je paradoxem, že se mu Maria Valverde v prvním filmu líbila víc. Přes veškerou odlišnost však oba filmy tvoří kompaktní celek, kterému dávám 4*. ()

• Film vychází z knižního konceptu španělského novelisty Federica Moccia. Tomu takřka 500 stránkový titul stejného jména vydalo knižní nakladatelství Planeta v roce 2006. [Zdroj: planetadelibros.com/] (Conspi)
  • Film sa natáčal v Barcelone a Girone (Španielsko). (Arsenal83)