Šest prstů v Zeleném

(amatérsky film)

Vánoční atmosféru klidného města naruší série tajemných vražd. Ambiciozní dcera hlavního vyšetřovatele Rebeka se s pomocí vystrašeného páru vydává po stopách neznámému šílenci. Jediným možným vodítkem pro bezradnou policii jsou obaly mrazivých filmů v ústech oběti. Ovšem Rebeka je s novými přáteli o krok napřed a nová zjištění je vedou k většímu nebezpečí - hudebnímu projektu Fantomas ! (oficiálny text distribútora)

Campbell

Takže celkem solidní film který má dvě velké negativa. Prvním je extrémě špatný herecký obsazení. To bylo opravdu neskutečný, to co tady předváděj je fakt neskutečný, žádný emoce, žádný pokusy o to hrát. Opravdu jedni z nejhorších amatérských herců co jsem viděl. Druhá nevýhoda je vrah, jeho motiv sice ujde, ale je tu tak zatraceně málo jako jeho postava takže je to totálně slabé. Nicméně zbytek filmu je pravděpodobně nejlepší co amatérský Český hororový žánr nabízí. Giallo žánr je tak trochu dnes už mrtvý a je pěkné že zrovna Češi se ho snažily vzkřísit. Atmosféra je pěkná, vrah je celkem nápaditej a hudba je na jedničku. Rozhodně nadprůměr ale zase ne tak velký. ()

topi

Nejvice se me na tomto kousku libila vynikajici hudba, celkove me to vsak tak nenadchlo, jako predchozi Lukasovi kratasy. Herecke vykony nema cenu resit, je to prece amatersky film. Potesilo par narazek na ostatni hororove klasiky, celkove me to vsak poradne nedostalo. Ale v ramci amaterske produkce je Lukas jednicka. ()

SOLOM.

Do třetice všeho dobrého a zlého a opět nadprůměrná podívaná. Jde vidět, že Lukáš ví jak diváka zaujmout – už má přeci něco nakoukáno. No mě samozřejmě navnadil již prvním záběrem na lahváče, co kluci drželi v ruce a hned jsem si taky jednoho „Radíka“ musel dát. Tvůrce musím pochválit především za pestré mordy a hudební doprovod. Byla to jedním slovem lahoda. Herecké výkony některých jedinců byli sice trošku slabší, ale zachraňovali to svým nezaměnitelným nářečím a hláškami. Jj souhlasím s kolegou, že Barbora Kosiecová byla rozhodně příjemným oživením… ()

eraserhead666

Tož kurde synci a baby. Dobře to v té Karviné robite. Zdá se, že se českému filmovému horroru začíná blýskat na lepší časy. Možná že o něčem vypovídá fakt, že to přichází z té amatérské tvorby. Tohle je letos již druhý český amatérský horror, který mě velmi mile překvapil svou technickou stránkou. Kritizovat u podobných filmů herecké výkony je samozřejmě tabu, které já milerád ctím. Ale např. Barbora Kosiecová v jedné z hlavních rolí na mě působila hodně dobře. Hodně oceňuji neposrání se z, na české amatérské poměry ještě pořád hodně riskantní, delší stopáže. Hluchých či nudných míst velmi pomálu. Jelikož jsem orlovský rodák, který se v Karviné vyučil, místní nářečí mi nijak nevadí, naopak, docela jsem i zavzpomínal na doby, kdy jsem tak sám mluvil. Tvůrci mají horror evidentně v krvi, nebojí se riskovat a jít do scén a záběrů, které tam prostě chtějí mít, i když to je v daných podmínkách a nabytých zkušenostech ještě stále komplikované. Je z toho cítit cit pro žánr a snaha stát se jeho poctou. Což je na jednu stranu fajn, na druhou stranu to mnohé odkazování a za každou cenu mít tam všechny elementy kriminálně-horrorového žánru giallo, mi trochu vadilo a měl-li bych zmínit největší negativum, bylo by to asi toto. Což je obecně jen bezvýznamná výtka. Takže, JO!!!!!!! Jděte do toho, nejste-li zmlsanými blbečky onanujícími nad full HD obrazem, prostorovým zvukem a sterilnědokonalými triky, kteří na nějaký obsah či snahu filmu z vysoka kašlou, pravděpodobně Vás to překvapí a potěší stejně jako mě. Zdá se, že přišel čas, podívat se Horrorwatch na zoubek a seznámit se s jejich produkcí podrobněji. Tímto se hluboce omlouvám, že jsem to dosud neudělal. Až těď jsem zjistil, o co jsem asi přišel :-). ()

RonaMidu

"...víte co,přikryjte jí,dokud se nezačnou slétávat vrány..." a pobavilo mě nejen tohle,ale celé pojetí filmu... ať jakkoli herci či neherci mluvili jak jim zobák narostl,sedlo jim to - aspoň si lidi v regionu přijdou na své :-)...však jsem k tomu filmu nepřistupovala s očekáváním oskarového díla,ale že uvidím něco čerstvého a zábavného a to jsem taky viděla (pokud jsem se měla třást strachy a okusovat si nervozitou prsty,tvůrcům se omlouvám...v každém případě se podívám i na další kousky,pokud na ně natrefím) ()

• Snímek na festivalu Noci hororu obsadil první příčku. (JasonIX)