Marihuana: Fakta a mýty

(TV film)
  • Česko Marihuana: Historie (viac)

Dokument předkládá mnohé otázky a nabízí i řadu odpovědí a především nezastírá fakt, že marihuana patří k fenoménům naší doby. Pro jedny je bezpečnou drogou, pro jiné otevřenou bránou k užívání silnějších substancí. Pro jedny je lákavým zpestřením společenského života, pro jiné východiskem z bolesti, jedinečným prostředkem úlevy v nejrůznějších nemocech. Jaké tedy zaujmout stanovisko? Je mnoho států, které vynakládají enormní částky na její potírání, zatímco jiné legalizují její užívání pro lékařské účely. (oficiálny text distribútora)

ChArLeNe

Neviem, čo to Autogram pozeral, ale tento dokument jednostranný nie je. Je zastúpená aj druhá strana. Podľa mňa, je to jeden z tých objektívnejších a zaujímavejších dokumentov čo som doposiaľ videla ohľadom tejto problematiky. ()

Autogram

Skôr fakty ako mýty zhrnuté v kocke z trochu jednostranného pohľadu priaznivcov marihuany. Prvý diel sa venuje hlavne americkému pohľadu na vec a množstvo prezidentov nemá ani tušenia, v akom dokumente vystupujú. Druhý diel sa sústreďuje na lekárske využitie a spôsoby výdaja a distribúcie v Amerike, ktoré sú aj po legalizácii stále na hranici zákona. Dokument trpí na svoju dĺžku a dookola sa opakujú rovnaké informácie, často prekladané celkom zbytočnými scénami. ()