Morning Stroll, A

Réžia:

Grant Orchard

Scenár:

Grant Orchard

Na Oskara nominovaný krátký snímek popisuje jednu událost z pohledu tří různých období. Setkání dvou lidí a jedné slepice při ranní procházce v roce 1959, 2009 a 2059. (mr.filo)

mr.filo

Věčná slepice .... běhá (nudně) ..... až do roku 2059. (a přiznávám že od tvůrce Paintballing jsem čekal více nápadité) ()

Kobitch

Film Morning Stroll je zajímavý tím, že se v něm odehrávají tři variace na stejný mini-příběh, a to ve třech různorodých stylech. Stylizace odpovídá době, ve které se příběh odehrává — první v roce 1959, druhý v roce 2009 a poslední v roce 2059. Nejdříve tedy sledujeme černobílou grotesku, poté dva odlišně stylizované CGI filmy. Proč ne, často se takový mix stylů nevidí a rozhodně to není na škodu. Problém nastal u obsahu, který byl jedním slovem zvláštní. První příběh je díky stylizaci ještě celkem vtipný, ale u posledního jsem je koulel očima, co že to mělo být. Z roztomilé grotesky se film změnil v docela drastickou podívanou a tahle změna stylu mi moc nesedla. Škoda, jako samostatné filmy by to možná obstálo lépe. Vcelku rozumím i tomu, co tím autor chtěl říci (asi), ale nezaujalo mě to. [Oscary 2011] ()

easaque

neobvyklé setkání se slepicí ve městě může v každé době vypadat jinak. Tady je to zobrazeno rovnou 3x vždy po padesáti letech a navíc ještě každá animace vystihuje svou dobu docela důkladně - hlavně té současné nastavuje hezky zrcadlo. Je to pestré, ale zajímavá pointa mi poněkud chyběla - takže jen 3*. Zkuste tady, jestli chcete http://www.youtube.com/watch?v=0-Bl-QWZ2WU [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

• Snímek byl v roce 2012 nominován na cenu BAFTA v kategorii nejlepší krátký animovaný snímek. (mr.filo)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky