The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore

Krátkometrážny / Animovaný / Dobrodružný / Dráma / Rodinný
USA, 2011, 15 min

Snímek inspirovaný hurikánem Katrina a "Čarodějem ze země Oz" je příběhem lidí, kteří věnují své životy knihám a ty jim to oplácí. The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore je dojemná a vtipná alegorie o léčivé síle příběhu. K vytvoření byla použita animace miniatur, počítačová animace a nebo 2D animace. (mr.filo)

easaque

příběh, který podle mě vyjadřuje poctu knihám a čtení je docela originálním způsobem provedený, ale bohužel mi ten styl animace nesedl k podanému tématu - takový nevýrazný a nenápaditý a lá Pixar. Proto to u mě spíš padá k tří hvězdičkovému silně melancholickému průměru. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

JackDullBoy

Tento filmíček úplne vystihuje otázka, ktorá v ňom bola položená: “If life is enjoyed, does it have to make sense?” Bolo to veľmi príjemne strávených 15 minút. PS: Humpty Dumpty sat on the wall, Humpty Dumpty had a great fall; All the king's horses and all the king's men Couldn't put Humpty together again. ()

kaylin

V knihách je krása, to už asi víme. Tenhle snímek nám to podává trochu zajímavým způsobem. Na jedné straně celkem standardně, protože vychází z "Čaroděje ze země Oz", na druhou stranu je to netradiční, protože je to spojené s hurikánem, který skutečně řádil v New Orleans. Spojení s touto 3D animací je rozhodně silné a zajímavé. ()

Kryšpín

Je skoro šokující, že tento příběh o knihách vyšel pouze v elektronické podobě jako aplikace na iPad (a získala několik ocenění). Nebál bych se říct, že tak bude vypadat budoucnost elektronických knih. Samotný film i bez znalosti originální knihy funguje báječně a i přes svoji krátkou minutáž dokáže pohladit na srdci každého. ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky