Very Potter Musical, A

(divadelný záznam)
všetky plagáty

Divadelní, muzikálově zpracovaná parodie na světový bestseller Harry Potter. Příběh je průřezem všech sedmi knižních dílů. Kouzla neovládající Harry, jeho trochu ztřeštěný kamarád Ron spolu s Hermionou se staví proti Voldemortovi a jeho zločinným plánům na ovládnutí světa. Nechybí ani spousty narážek na pravý děj, či postavy, jako teplý Brumbál, vyšinutý Snape, vtíravý Draco a spousta ostatních prapodivně se chovajících postav z originálního vyprávění. (Ice123)

kenileja

I přesto, že se vlastně o tento počin postaral amatérský tým herců/zpěváků z týmu StarKid, je obdivuhodně konkurenceschopný, nápaditý a hlavně: neskutečně zábavný! Využívá toho, že Harryho Pottera zná snad každý a tím je děj, i přes skoky oproti knihám, srozumitelný. Písničky jsou dost dobře vymyšlené (huidba a text) a perfektně zapadají do konceptu. 5* bezevšeho! Fakt jsem se bavil, každá postava je naprostej unikát! :-) ()

playboxguest

Škoda, že se parodie soustředí především na události z ohnivého poháru, což byl u oficiálních filmů díl, který mě na dlouhou dobu odradil od sledování těch dalších. Herec, který tu ani tak neparoduje Snapea, jakožto Alana Rickmana hrajícího Snapea, je každopádně k popukání, stejně tak hromada vtípků, které se opravdu povedly, ať už jste fanoušky předlohy, či nikoliv, k dobrému výsledku stačí jen to, že předlohu komplet, ať už knižně nebo filmově, znáte a mně právě díky tomuhle kousku stály ty hodiny sledování Pottera kvůli znalosti souvislostí za to. Výborná parodie proložená písničkama, které se dokážou zaříznout do uší. 80% ()

SiMMaS

Naprosto netradiční parodie a výtečná věc. Písničky jsou navíc naprosto parádní. Obdivuji výkony všech herců, ačkoliv, zdá se, většina nejsou profesionálové. Taky mne zaujalo, že dokázali do jednoho muzikálu nacpat všech 7 dílů knižní předlohy. Vyzdvihuji herecký výkon Malfloye a Snapea, pěvecky mne nejvíce zaujala Ginny. No a jestli to všechno dal dohromady Darren Criss, tak klobouk dolů! Myslím, že každý, kdo četl/viděl Harryho Pottera tento počin ocení. Já jejich humor přímo zbožňuji:) ()

zdepapepa

Když jsem to viděl prvně, ještě jsem ani vše neměl pořádně nakoukáno a načteno, takže některým vtípkům jsem vůbec nerozuměl. Nyní, po pár letech, jsem já o něco moudřejší a díky tomu tahle totally awesome divadelní adaptace je ještě vtipnější. Co se týče obsazení, tak u mě na plné čáře vede genderbent Draco Malfoy (kdo by nemiloval jeho akrobatické pohyby po pódiu?), na kterého mám stále crush (nebo spíše na Lauren Lopez) a společně s ním Severus Snape. Od nich ale nejsou daleko ani ostatní postavy. Všechny hlavní postavy z knížek tuším 4-7 tu mají své místo, dost z nich i píseň. A jak jsem psal, vše je totally awesome. Jediné mínus, které ale nepromítám do hodnocení, by mohla pro někoho být zvuková kvalita záznamu, ale když si to dostatečně zesílíte, uslyšíte každou hlášku i každou notu. Povinnost pro každého fanouška HP. Ne nadarmo tomu vznikla dvě pokračování. (A Very Potter Sequel a A Very Potter Senior Year) ()

Sammya

Musela jsem tomu dát druhou šanci, protože na první pokus mě to nějak nechytlo, ač jsem došla až do půlky prvního dějství, ale na podruhé už mě to chytlo. Mrzí mě kvalita záznamu, tomu dost ubírá, ale jinak je to super, prostě fanouškovská pocta fenoménu. A navíc si to všechno vymysleli sami, to se cení. Z písniček se mi rozhodně nejvíc líbí Danger Granger a z herců Joey Richter a Jaime Lyn Beatty. Nesmála jsem se sice celou dobu, ale dost často na to, aby se mi to líbilo. Líbací scéna Rona a Hermiony nemá chybu :D ()

• Boty, které má na sobě Brumbál (Dylan Saunders), jsou ve skutečnosti Joeyho Richtera, představitele Rona Weasleyho. (Zdroj: youtube.com)
    (janejudyjune)
  • Škola University of Michigan nebyla příliš nadšená z toho, že chtějí studenti v jejích prostorech odehrát divadelní představení, dokonce se jim to snažili rozmluvit, neboť studenti neměli práva na Harryho Pottera a tím pádem nemohli vybírat vstupné. (janejudyjune)