Jinn

• USA The Third (neoficiálny názov)

Na počátku byli tři stvoření: člověk stvořený z hlíny, andělé stvoření ze světla a ti třetí, stvoření z ohně... Říkali si Džinové. Třetí rasa vládla světu po tisíce let a ve chvíli, kdy byla vláda nad Zemí předána lidem, tak se sekta Džinů známá jako Shiantii rozhořčila. Synové Adama nemohou vládnout, protože jsou to jen divoši, a tak temnota povstala, aby si vzala nadvládu zase zpět.
Shawne je jeden z Adamových dědiců, jenže to netuší až do doby, kdy dostane balíček s kazetou uvnitř. Když si ji pustí, zjistí, že mu ji ponechal otec těsně předtím, než zemřel. Shawnemu nezbývá než vyhledat pomoc, kterou mu poskytne duchovní v kostele. Tam se poprvé setkává s Gabrielem a oba tak mohou vyrazit do boje... (Rodriguez)

Ace.A.T.L.

Ach jo.... Já myslel, že už se takovýhle filmy netočí. Něco takovýho bych čekal, před 10 nebo 15 lety. Tohle je HODNĚ vachrlatý Béčko a to má skvěle našlápnuto k dalšímu písmenu v abecedě... Jediná hvězda je za Raye Parka. Tenhle Darth Maul(Star Wars I), Ropušák(X-Man I), Snake Eye(G.I. Joe I a II), tady "zahrál" asi nejkvalitnější počin ze všech ostatních. Tohle píšu při sledování filmu a fakt se už těším, až to skončí. Hodně dlouho se mi nestalo, abych se podíval, KDY TO KONEČNĚ SKONČÍ. Takže, za mě 1*(Ray Park) a ROZHODNĚ NEDOPORUČUJU ()

kaylin

Klasické moderní béčko, které chce nadchnout zajímavou trikovou výbavou, ale ve skutečnosti je to prostě jen urban fantasy s mytologickými prvky, které jsou testuhodně nabaleny na cosi, co má být příběh o záchraně světa. Anebo minimálně o záchraně jedné ženy. Nepříjemný příběh, který kazí celý dojem, jenž je už tak celkem slabý. Nadšení z herců ale doslova sálá. ()

George Stobbart

Chlapík sa ocitá vo víre podivných udalostí po tom, ako sa na neho a jeho mladú manželku prenesie generačná kliatba, vďaka čomu ich začne prenasledovať starodávne zlo... Ja som sa najprv naivne potešil, že to už konečne vyliezol „Džin“ od starého dobrého Tobe Hoopera a to je pri tom len takáto somarinka. Hoci sa to naoko maskuje USA nálepkou, po chvíli je jasné, že ide o tradične naivný indický horor, ktorý hýri farbičkami, nesympatickými nehercami, stereotypným dianím, zdĺhavosťou a veselými trikmi, čo zaobaľuje do nejakej fantasy škatuľky. (Do)pozerať sa to síce dalo, ale nejako ma to nebavilo a keby som to mal vidieť ešte raz, tak by som hodnotil (minimálne) o stupeň nižšie. ()

Hees

Hodnotenie tohto filmu je naozaj jednoduché pretože je to film, ktorý ma jednoduchší príbeh a ak niečim zaujme je to hororová atmosféra. Keď som dopozeral film mal som pocit, že pozerám niečo s 90 rokov a tam tento film aj čo sa týka trikov patrí, ale tak čo sa dá robiť zrejme financií nebolo nazvyš. Príbeh by som ja dokázal napísať na kolene za dva dni a bol by možno aj lepší, ale nechcem znieť nahnevane práve naopak tento film je v podstate celkom zábavný a neľutujem čas, ktorý som mu venoval a aspoň teda minutážou to nie je prestrelené a tých 97 minút vydrží každý. Takže pre ľudí čo sa boja, aj keď sa lístok pohne po slabom vetríku, by som sa nebál tomuto filmu pridať aj žáner horor. Prečo som teda dal hodnotenie aké som dal a dokonca ešte pol bod hore? No dôvod je jednoduchý, film ma aspoň bavil a nebol úplne bez nápadu.(Hodnotenie 2,5) ()

ricci.s

No to mi ešte bolo treba, džinovia chcú ovládnuť svet, a tak je tu zase nejaký tajtrlík, ktorý to má celé podľa proroctva zastaviť. Primitívna, hlúpa, lacná fantazmagória, pre mňa veľmi ťažko sledovateľná. Rigor Mortis mi totiž bohato stačil a pochybujem, že takýmto "akčným" CGI blbinkám niekedy prídem na chuť. ()