Přinucen k boji

• Kanada Forced to Fight
všetky plagáty

Vysloužilý šampion ilegálních bojů se vrací do ringu, aby zachránil svého mladšího bratra před krutým mafiánským šéfem. Shane Slavin (Gary Daniels) kdysi býval jedním z nejdrsnějších bojovníků široko daleko. Dny slávy už jsou ale dávno pryč a nyní Shane touží usadit se a založit si rodinu. Když ale jeho mladší bratr naštve hlavouna z podsvětí (Peter Weller) s drsnou reputací, Shane souhlasí, že bratrovy dluhy splatí v aréně. V minulosti byl Shane vždy vítězem, nyní je ale každý boj těžší a je jen otázkou času, kdy se Shane dostane do rvačky, ze které už neodejde. (oficiálny text distribútora)

kaposlav

Film je pre mladistvých, puberťákov a jednoduchých ľudí. Takéto filmy si svoju éru prežili po páde socializmu a v dnešnej dobe sú to také retrozlepence. Ku koncu filmu mali čo robiť aby to dejovo nejako sedelo a poniektoré veci fakt len prilepili do deja ako toho detektíva. Po tom čo človek mentálne dozreje a ma hromadu iných starostí ako len škola, film a ísť spať, tak takémuto filmu sotva udelí viac ako 3*. Dosť pravdepodobne aj menej ako 3*. Film obsahuje to čo dnešna mládeš chce vidieť - bitky, krv, násilie. Chýbali tam len drahé autá a štetky. ()

Rominator

Shaneův mladší bratr Scotty se dostává do problémů se svým manažerem Dannym G, protože odmítá zápasit podle jeho pravidel a dluží mu nemalou sumu peněz na špatných sázkách. Danny G (Peter Weller) ztratí trpělivost a nechá Scottyho zmlátit a ten skončí v nemocnici. Shane (Gary Daniels) se po letech vrací do ringu a snaží se dluh mladšího bratra urovnat. Souboje nepřekvapí něčím originálním a jsou všechny vesměs podobné, ale jsou jedinou koukatelnou věcí v tomhle filmu. Dialogy jsou velmi špatné a Shaneův vývoj z klidného člověka v zuřivce v průběhu filmu také nedává moc smysl. HODNOCENÍ 20% ()

mzss1

Tak teda, jsem ohromen. Opravdu se to povedlo. Garyho Danielse jsem si už všimnul v pár filmech, kde se hezky pral, ale měl vždy menší a téměř vždy zápornou roli. V prvních Expendables jeden souboj měl, ale lepší souboj měl třeba proti austinovi ve filmu Dcera jako rukojmí. No a ještě v pár filmech se objevil. No a nedávno jsem se rozhodl zkompletovat si pár jeho filmů. Začal jsem namátkově výběrem filmu Řez diamantem. To vlastně nebyla moc štastná volba. Ten film byla hodně velká parodie na akční žánr, jediné co se mi tam líbilo byl Gary Daniels a jeho souboje, kterých nebylo moc, ale stály za to, takže jsem filmu Řez diamantem dal 2* (35%). No a tenhle snímek Přinucen k boji je vlastně pro mě druhým filmem, kde jsem shlédl Garyho v hlavní, kladné roli. Filmu jsem se trošku obával, že to bude horší béčko, ale dopadlo to hodně vydařeně. Mám rád béčkové herce Stevena Seagala, Dlopha Lundgrena a Jean-Clauda Van Damme - toto je pro mě výborná trojice. A ještě mě poslední dobou baví Scott Adkins. No, ještě se jich určitě pár najde, třeba Norris. Gary Daniels sice zatím pro mě nedosahuje jejich úroven, ale je těsně za nima. Je to sympaták a až v tomhle filmu mě bavil nejvíc. Hrál uvěřitelně a někdy se mu pomohla i nějaká ta dramatická poloha. Takže to nějak shrnu. Úvod filmu je dobrý. Bratr Danielse má pěkný průšvih, je zmlácen a Gary bude mít šanci z toho bratra dostat. A to tím, že bude pracovat pro záporáka Wellera. Bude muset projít nelegálním turnajem zápasů. Takže tu máme ještě před vypuknutím turnaje jeden slušný souboj před autoservisem, kdy se Gary opravdu předvede. Poté následuje tréning, kdy později Weller rozhodně, že je Gary připraven jít do turnaje. Takže i tréning měl slušnou choreografii. Soubojů v turanji je zde poměrně dost a jsou perfektně natočeny, sice nedosahují takové kvality jako ve filmech Neporazitelný 2,3. Nelíbilo se mi, že některé zápasy byly problýskané reflektory, někdy byly moc přehnané, ale to není veká chyba. Další chybou ale je, že ho Weller začal vydírat, by v některých zápasech prohrával, ale holt to patří ke scénáří filmu. Co se týče příběhu, dramatických a neakčních scén tak jsem doslova nadšen, protože byly uvěřitelné a ani na chvíli jsem se nenudil. Nelíbil se mi jeden zvrat, kdy se ve filmu stalo něco dost negativního, ale dalo se to přenést. A finální zápas byl nejlepší. Úplný konec filmu bych si také představoval trochu jinak, dramatičtěji, ale dalo se to. Herecké obsazení je na tom výborně - všichni mě bavili. Gary Daniels - výborný výkon. Peter Weller, záporák jak má být. I ostaní dost v pohodě. Hudba byla na béčko zvládnuta velmi dobře. Takže jak to ještě zrekapitulovat. Prostě skvělý napínavý film, dost zápasů, dobrý příběh. A ještě musím pochválit Danielse, že kolikrát se přestal ovládat a odnesla to i jeho rodina jak řval - takže dramatická poloha také celkem vydařená. No a zápory jsem jmenoval už. Jeden negativní zvrat, mohl být lepší konec, lépe přehlednější bitky - jako pěkně natoečené, ale ty reflektory mi vadily, a trochu přehnanost, kdy se tam mlátila jako do pytle. Jsou určitě lepší filmy, ale toto je pro mě zatím nejlepší Danielsův film. Sakra, jmenoval jsem zápory, ale film vidím dost pozitivně. Takže celkově hodnotím na velmi zasloužených 82% = **** () (menej) (viac)

Wacoslav1

Tak poselstvi tohoto filmu je jasny Gary Daniels by na to porad mel jenom si musi davat bacha pri vyberu roli a filmu ve kterych se predstavi bohuzel problem je v tom ze si evidentne moc vybirat nemuze a vezme to co je prave po ruce jenomze jeho prednost neni zrovna v kecech tim nechci rict ze by byl spatnej herec to ne ale preci jenom za nej mluvi predevsim fighty a ne reci tim chci rict ze se tu moc zvani a malo bojuje Peter Weller zvlada toho zaporaka z gracii a od zacatku je doslova na pest jeho vykon je rekl bych nejvetsim pozitivem ale to zni asi trochu divne u filmu kde by logicky tim nejlepsim meli byt souboje bohuzel na moje gusto Gary vic dostava nez rozdava a uplne nejvic mne srali ty souboje ktery musel umyslne prohrat protoze mu to ten zmrd Weller naridil no neco malo si preci jenom z jeho neodolatelnyho zpusobu boje uzijeme a nutno dodat ze porad vypada skvele jenom by to chtelo kvalitnejsiho rezisera lip financovanej projekt a tenhle borec by nam jeste ukazal co v nem je takhle mi podzim jeho kariery spis pripomina boj o preziti a ucast v cemkoliv jenom aby se udrzel v kurzu a to je skoda zatracene velka skoda... ()

Hapretor

Garymu to kope solidně, i když mu táhne na padesát. Klobouk dolů. Ale po herecké, scénáristické a režijní stránce slabota. Jen na zabití času. A díky tomu, že přeci jen Gary není úplně vyschlý a má ještě páru, dá se na to koukat. O důvod víc makat v posilovně až do důchodu. Krásná ukázka, že se to na stará kolena vyplácí. ()