Nebojácné pastelky

• USA The Hero of Color City (viac)

Poutavý pohádkový příběh o neobyčejných dobrodružstvích party barevných pastelek. Příběh o tom, co všechno musí pastelky podnikat, aby proti strašnému netvorovi ochránili nejen svou kouzelnou barevnou zemičku, ale také dětskou představivost.
Každá z pasatelek je výraznou, jedinečnou a současně zábavnou osobností, jejíž vlastnosti a charakter odpovídají její barvě. Modrá pastelka je chladná jako led, chytrá a přitažlivá...Červená je velký dobrodruh a nadšenec plný života a radosti...Černá pastelka je legrační neruda, který pořád o něčem přemýšlí a filozofuje...A naše „hrdinka", žlutá pastelka je ta nejnesmělejší a nejbojácnější z celé party. (TV JimJam)

IvcaSammet

Přiznám se, že jsem se snažila The Hero of Color City vyhýbat. Ani ne tak proto, že by mě námět nezaujal, ale proto, že jsem se bála toho, na jakou věkovou skupinu je tento film zaměřený. Animáky mám celkově hodně ráda, ale přiznejme si, že The Hero of Color City je film pro opravdu hodně malé děti. Protože ale zbožňuju hlas Owena Wilsona, nemohla jsem si film nechat ujít. Animace byla sice vynikající, ale přišlo mi, že některé voskovky byly vyloženě škaredé. A i když se jedná o pohádku pro děti, nenávidím zpívané části. Navíc si upřímně myslím, že některé nadávky si mohli tvůrci odpustit. V Americe je sice normální, že už malé děti používají slovo "jerk", ale opravdu si nemyslím, že by jej museli slyšet i od voskovek z televize ... Občas mi přišlo, že byl scénář pro děti nevhodný a během okamžiku přišla nějaká infantilní volovina, které by se zasmálo opravdu jenom dítě ... Spíš podprůměr, dítěti bych The Hero of Color City asi nepustila. ()