Po malém nedorozumění, které nakrátko narušilo hladký chod velkého hotelu Modrá hvězda, přichází do zchátralého stejnojmenného hotýlku jeho nová mladá majitelka Zuzanka. Odhodlaná postavit upadající dědictví na nohy, začne prohánět tři mládence, kuchaře Zdeňka Junka, básníka Františka Sojku a hudebního skladatele Jirku Tůmu. Navlečeni do číšnického fraku a kuchařské čepice si mají odpracovat svůj dluh za několikaměsíční bydlení v hotelu. Jirka, stejně jako jeho dva kamarádi, podlehne kouzlu nové šéfové a doufá, že bude tím, kdo se stane jejím vyvoleným. V té chvíli ovšem přichází Vladimír Rychta Rohan, který hodlá dostát rodinné tradici a uspořádat v hotelu Modrá hvězda zásnubní hostinu. Bez ohledu na jeho stav. To se ovšem pranic nelíbí jeho svéhlavé snoubence Miladě Landové. Naštěstí je tu sympatická Zuzanka, která okouzlí neobvyklého hosta natolik, že zruší zasnoubení a dá přednost manželství s roztomilou, byť chudou hoteliérkou. Nešťastně zvolený text telegramu, kterým nadšený Vladimír oznámí své rozhodnutí rodině, je příčinou řady komplikací, které vedou nakonec k tomu, že Zuzana skončí v posteli Milady, Vladimír v uniformě recepčního a Milada s Františkem na policejní stanici. (TV Nova)

Ištván87

Nataša Gollová byla zkrátka a dobře nejlepší. A hlavně jí to ohromně slušelo s Oldřichem Novým, který tu opět odvádí kus záslužné práce. K tomu připočtěme jeho výstupy spolu s trojicí Pivec-Pešek-Novotný ("Ještě něco?" "Ne, já jen chtěl vidět jaké budete dělat obličeje.") a neskutečnou plejádu hvězd ve vedlejších rolích a není co řešit. ()

bartias

Půvabný sirotek Zuzanka zdědí hotel. Nejde však o nadnárodní luxusní Modrou hvězdu v Praze 1, ale o polorozpadlou barabiznu Modrá hvězda ve čtvrtém okrese. Jejím jediným nájemníkem je naštěstí elegantní Vladimír a vše dopadne tak, jak má ve správné romantické komedii dopadnout. Oldřich Nový je ”nesmrtelný”, Nataša Gollová roztomilá a milým ”bonusem” je vedlejší role Adiny Mandlové. ()

Pierre

Hotel modrá hvězda jsem už jednou viděl, hodnotil i komentoval. Je to již ale nějaký ten pátek a bylo to v době, kdy jsem se o Natašu Gollovou s Oldřichem Novým ještě nějak moc nezajímal a výsledný dojem byl spíše chladný. Proto jsem si tedy řekl, že bude lepší původní hodnocení smazat a kouknout se znovu, abych byl v obraze. A již na začátku jsem byl potěšen. Nataša Gollová je zde ve vrcholné formě. Sice poněkud panovačná ale tím i roztomilá a vtom oblečku s kloboučkem ji to moc sluší. Příběh o zdědení zchátralého hotelu, který nese stejné jméno jako prestižní hotel uprostřed města je v rámci pamětnického filmu dobrý a i pánské trio Pivec-Pešek-Novotný fajnové. Po pár minutách nastoupí na scénu Oldřich Nový ve své typické poloze úlisného mlovníka a jeho svádění s Nataškou je moc roztomilé. Ani jsem zde zpočátku moc nevnímal žádné zastaralé prvky a připadalo mi to jen jako poctivá old schoolová šarmartní podívaná, která se velice dobře sleduje. Ovšem druhá polovina filmu byla stále dobrá sledovatelná, bohužel ale trochu slabší a nepříjemně mi připomněla můj chladný dojem z prvního zhlédnutí. Trochu tomu už chyběla ona lehkost a pevnější línie začátku. Bylo tam nějak moc nedorozumění a postav najednou, aniž by to bylo více využito. I tak jsem se určitě stále nenudil a Nataši vypytí několika skleniček najednou bylo úžasné. Milá je z dnešního pohledu ukázka dobového kabaretu s hitem Slunečnice, který má opravdu povedennou melodii i text. Jestli mě něco opravdu mrzí tak hodně uspěchaný závěr, který působí přinejmenším podivně. To mi ale nezabrání, abych Hotel modrá hvězda považoval za velice příjemný film a nemám problém s nadprůměrným hodnocením. ()

sportovec

Zdánlivě barvotiskový příběh byl režií i s očividnou chutí hrajícími herci rozehrán do bravurní veselohry, která sice nedosahuje kvalit KRISTIÁNA, ale ani za nimi příliš nezaostává. Ponuré prostředí chátrajícího hotelu se tak mění v takřka shakespearovské jeviště a nenudí ani salonní paralela skvěle zastávaná především nedoceňovanou Adinou Mandlovou. I trio Novotný-Pešek-Pivec, trio rázných, rozverných i dynamických mladíků, svou profesí se stále vracejících do neuspořádaných hospodářských a sociálních poměrů třicátých let, rázně tvrdí muziku. Přímo logem filmu je SLUNEČNICE Inky Zemánkové a ji doprovázejícího souboru Jaroslava Maliny, jednoho z nejproslulejších kapelníků a hitmakerů své doby. Rozvernost této veselohry nevychladla ani po desetiletích. Nevychládá ani divák všech generací, který ji zhlíží či již zhlédl. ()

cariada

Nataša jako majitelka hotelu ne zrovna prosperujícího s husím brkem za klobpukem. A trojice spolubydlících L.Pešek,J.Pivec a A. Novotný. Do toho O.Nový ,který v tom hotelu se hodlá oženit ,jenže jeho vyvolená A. Mandlová ,jako vždy rozmazlená snobka čeká na něj ve stejnojmeném hotelu ,ale na jiném místě. Za zmínku stojí role strážníka v podání Jára Kohouta a opilého Ference Futuristy. ()

• Antonín Novotný (František Sojka) se v tomto snímku objevil před kamerou naposledy. Po válce nastoupil kariéru úspěšného chemika. (Kulmon)
  • Na miestach natáčania luxusného hotelu Modrá hviezda dnes sídli Magistrát hlavného mesta Prahy - Odbor sociálnej starostlivosti a zdravotníctva. (Raccoon.city)