Zdá se, že Wendy Rollins (Marla Sokoloff) prostě nemůže nad svým životem získat kontrolu. Nedaří se jí najít dobrou práci ani si udržet chlapa. Nenadálé dědictví po otci, kterého léta neviděla, je možná právě tou příležitostí, na kterou čekala. Podle poslední vůle je Wendy novou majitelkou kalifornské vinice Napa Valley a má tři dny na rozmyšlenou, jestli si vinařství Chateau Meroux nechat (přestože o výrobě vína neví vůbec nic) či ho pod cenou prodat konkurenčnímu vinaři Nathanu Landrymu (Christopher Lloyd), s jehož synem Chrisem (Barry Watson) se stále více zaplétá. Netuší při tom, že i tento rodící se vztah je jen součástí Landryho zlomyslného plánu na ovládnutí jejího vinařství. (dopitak)

dopitak

Chateau Meroux je jako příručka na téma „Kterak natočit jedno velké klišé“. Šablonovitost tu pasuje na každou z postav, námět i postupně se odvíjející zápletku. Nepřekvapí jediný detail. Na druhou stranu jako romantická komedie pro holky by to fungovat mohlo. Mně osobně chyběla erotika (u dvou hlavních představitelek, samozřejmě), naznačovaná jen přihlouplou scénkou v koupelně. Dobré jsou úvodní (o něco originálnější) i závěrečné titulky a potěší i soundtrack. ()

noriaki

Prostoduchá schématická lovestory která působí jako natočená na zakázku Svazu kalifornských vinařů. Děj ničím nepřekvapí. Po prvních deseti minutách bych dokázal předpovědět osnovu scénáře a spletl bych se možná jenom v maličkostech. Postavy jsou taky jedno velké klišé, jenom Wendy oplývá alespoň trochu neobvyklosti a živoucnosti. Přesto musím s lehkým uzarděním přiznat, že na mě tahle jednohubka fungovala. A to nejen díky čarokrásné Marle Sokoloff. Dobře, možná jenom kvůli ní. Ona jediná snese přísnější měřítka, zbytek je ani ne tak vyloženě špatný, jako spíš nijaký. Zhruba takový jako víno made in USA. ()