Te shu shen fen

Policista Chan Chi-Lung (Donnie Yen) pracuje již dlouhé roky v utajení, aby mohl infiltrovat gangy v Hongkongu. Rád by se ovšem vrátil ke sboru, neboť triády začínají dělat čistky a v ohrožení začíná být nejen on a jeho lidé, ale i jeho matka. Kapitán Cheung, který Chana do utajení poslal, ho však nechce vzít zpět dokud nesplní svůj poslední úkol - dopadnout Sunnyho, bývalého Chanova kamaráda, který odjel do USA a nyní se vrací do Číny. Chan tedy se speciální identitou odjíždí do kontinentální Číny, aby dokončil svou práci.
Donnie Yen ve filmu opět předvádí své bojové umění, ovšem místo klasického kung-fu zde můžeme vidět souboje více se blížící pouličnímu stylu - surové a neuhlazené. (Tamten)

EvilPhoEniX

Po perfektním traileru, jsem hodně zklamaný ! Čekal jsem Asijskou satisfkaci a dostal jsem tuctový akční film s Donnie Yenem, kde není nic, co bych nikde jinde neviděl. Závěrečných 20 minut jsou však super, kde nechybí automobilové naháněčky se senzační akrobacií a finální fight na střeše byl taky solidní, ale na 4* mi to stále nějak nevychází, čekal jsem více. 60% ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný krimi film s Donnie Yenom v hlavnej úlohe. Má dosť dobrý príbeh o policajtovi v utajení, ktorý sa už pred mnohými rokmi úspešne infiltroval do nebezpečného gangu, ale chce s tým už konečne skončiť, keďže sa čím ďalej viac obáva o svoj život, no jeho policajný nadriadený ho tam chce ešte udržať. Práve získa na pomoc aj vytrvalú policajtku, keďže od šéfa gangu dostane za úlohu vybaviť obchod s členom inej organizácie, ktorým je jeho starý známy, no situácia sa skomplikuje a hrozí jeho prezradenie. Spracovanie nie je zlé, ale aj tak som celkom sklamaný. Už od začiatku som získal nepríjemný pocit, že tentoraz nie je všetko v poriadku a to sa ma držalo až do konca. Určite to nie je zlé, po celý čas sa na to pozerá celkom dobre, chválim spoluprácu s policajtkou, ktorá to celé dosť vylepší a až na dve rodinné situácie s matkou, ktoré mi v tomto žánri nesedia tu nie sú žiadne slabé miesta, ale vôbec to nemá ten správny náboj. Tie zločinecké organizácie a práca v utajení nie sú moc dobre podané, úplne tu chýba napätie, takže o hlavného hrdinu som sa neobával ani na okamih, celá časť s tajomným zabijakom sama o sebe síce je dobrá, ale pôsobí, že je tu len na to, aby sa predĺžil film, lebo pre príbeh nemá žiadny význam a dokonca sa to väčšinu času nesie v takej uvoľnenej atmosfére, čo sa tu absolútne nehodí, malo to byť omnoho temnejšie, aby bolo neustále cítiť bezprostredné ohrozenie. Takže zlé to nie je, ale dalo sa to podať aj omnoho lepšie. Akcie je tu dosť a je výborná. Donnie Yen tu síce má len tri plnohodnotné súboje, ale vo filme to neprekáža, keďže akcia nestojí len na ňom a napríklad aj policajtka sa tu v akcii slušne predvedie. Jediným čiastočným záporom je, že na rozdiel od takmer všetkých jeho ostatných akčných filmov novej éry sa tu nenachádza ani jedna akčná sekvencia, ktorá by bola úplne dychberúca, ale aj tak som nadmieru spokojný. Všetky súboje majú výbornú choreografiu, dobrú vizuálnu stránku, až na pár nereálnych skokov pôsobia realisticky a je skutočne radosť pozerať na ten kontaktný MMA štýl, ktorý sa tu používa. A veľmi dobre zvládnuté sú aj rôzne naháňačky. Najviac sa mi páči celá akcia v reštaurácii, alebo finálny súboj, no všetka akcia si drží výraznú nadštandardnú úroveň. Herecké obsadenie je veľmi dobré, ale čiastočným sklamaním sú niektoré ich postavy. Donnie Yen je až na pár trochu hlúpejších prejavov skvelý ako vždy, veľkým plusom je spomínaná postava policajtky, ktorá ma veľmi bavila, ale rozporuplne pôsobia záporáci. Andy On a Collin Chou sú skvelou voľbou, ale nevyvolávajú žiadny rešpekt, čo je škoda a navyše práve Collin Chou sa tu ani v akcii vôbec nepredvedie, takže pôsobí trochu zbytočne. Réžia a technická stránka sú iba priemerné, vizuálna stránka sa mi páči a hlavne v akcii je všetko v poriadku, ale ten prístup k tejto zápletke o policajtovi v utajení teda vôbec nevyšiel. Takže Special ID je výrazne nadpriemerný akčný film s veľmi dobrou akciou a určite si ho ešte viackrát pozriem, ale aj tak som predsa len sklamaný. Dúfal som, že sa vyrovná alebo aspoň priblíži vynikajúcej Zóne smrti, no to sa nestalo a z celej tejto neoficiálnej Yenovej krimi trilógie (Zóna smrti, Flash Point, Special ID) je práve Special ID najslabší. 76% () (menej) (viac)

Lacike

Obrovske sklamanie. A to som sa tak velmi tesil, ze Donnie konecne po dlhej dobe natocil film zo súčasnosti. Zapletka je neskutocna hovadina zo zvratmi za ktore by sa hanbila aj tretotriedna telenovela. A to nehovorim o infantilnych dialogoch vdaka ktorym vsetky postavy pôsobia jak nejaki pubertiaci. Proste su tu dve skupiny deti. Jedna sa hra na policajtov a druha na clenov triady. A vsetci pôsobia trapne. Nezachrania to ani akcne sceny. Uplne tu absentuju nejake pôsobive kaskaderske kusky. Namiesto nich sa dockame dratov a hnusneho CGI. Este aj vybuch auta je CGI. To uz fakt nemohli zo znicene auto nechat vybuchnut? No a bitky na tom nie su ovela lepsie. Este choreografia je celkom solidna, ale su otrasne natocene. 90% uderov ide mimo superov alebo zaber kamery. Pomaly pri kazdom udere sa strihne na iny pohlad kamery. Velkym sklamanim je pre mna vysnivany duel Donnie vs. Ken Lo. Pôsobi ako take nezaväzne potlapkavanie namiesto poriadnych ran. Za nieco stoji len finalny duel s Andy Onom, ktory pre zmenu po choreografickej stranke vykrada finale Flash pointu. Aj aj ked je minimalne o triedu horsi, tak jedine kvôli nemu davam filmu aspon jednu hviezdicku. Toto sa ziadnemu chlapovi pacit nemôze. 3/10. ()

MartinezZ

Divná akční komedie, šmrncnutá krimi a onen "thriller" je tu asi jen kvůli zbití matky hlavní postavy, což je vzhledem ději filmu naprosto zbytečné a klidně by to šlo vystřihnout. Kápněte ještě kousek romance, přidejte naprosto a zcela nesednoucí hudbu složenou ze špatných samplů elektrické kytary či co to bylo za hrůzu, a vyleze vám z toho tenhle mišmaš, co vlastně sám neví, co je zač. ()

ywo666

No moc z toho napichaný nie som. Súboje sú dobré. Zapojenie MMA, ktoré s Donnie naučil je očividné a čiastočne osviežujúce. Osobne som našiel kopec maličkostí odkazujúcich priamo na dej MMA. Na druhej strane týh trochu trpelo kung fu. Ale človek nemôže mať všetko. Hlavný problém filmu j v dialógoch. Keď sa postavy rozprávajú tak to stojí za chuja. Akonáhle sú ticho, robia niečo iné, je to super. A najhoršie je keď sa Donnie baví s tou číňakou. To je vyzerá ako teenegerský ramapitekus. Ale na druhej strane je to veľmi pohľadné číňanka, ktorá očividne má aj natrénované. Akurát na môj vkus až prichudá (prichudá skôr do akcie ako do postele). Celkovo som to prežil bez úhony, ale dve triedy slavbšie ako Kill zone. Občas mi film prišiel ako groteska a strácal môj rešpekt. 3* ()

• Donnie Yen se nezhostil pouze hlavní role, ale byl i jedním z producentů a dělal akční choreografii. (Rominator)
  • S filmem byl spojován i populární čínský herec Wenzhuo Zhao. Ten ale po sérii několika nešťastných výsledků filmové produkce z produkčního týmu vycouval. Po dalším nabádání dokonce odmítl v natáčení pokračovat. Jeho kritický postoj si vyžádal hned dvě tiskové konference, kde se zmiňovaly jak nepatřičné úpravy scénáře bez jeho vlastního vědomí, až k jeho osobní nespokojenosti s lidmi zapojenými v produkčním týmu. (Conspi)
  • Do hlavní role se dle původních záměrů tvůrců počítalo s akvizicí čínského herce Jackyho Wu. Ten ale v době předprodukce utrpěl poranění nohy, které si vyžádalo časově náročnou zdravotní rehabilitaci. Ta zapříčinila kolizi s jeho dalším filmem, a tak Jacky od nabídky upustil. Roli naopak hned na poprvé přijal Andy On. (Conspi)