Inspektor George Gently - Série 3 (2010) (séria)

Gently a zlo (S03E01)

(epizóda)
  • Veľká Británia Gently Evil

Bylo nalezeno tělo mladé ženy a vyšetřování vede Gentlyho a Bacchuse k podezření, že za zabití je zodpovědný manžel oběti. (Televize Seznam)

marhoul

Mé první, náhodné setkání s Georgem Gentlym, které mi sedlo tak, že radostně sjíždím zbytek dílů, přičemž odpouštím i epizody méně vydařené. Díl Gently a zlo mě dostal, silná britská káva. ()

subic

Rok 1966. Gently je šedivější a přátelsky se schází s exmanželkou Bacchuse, neb ona teď bydlí i s malou u otce (bývalého nadřízeného Bacchuse) a má nového přítele. Za to Bacchus je zpruzenější a zpruzenější z toho, že žije sám. Kdo zabil tu mladou ženu a rozbil jí hlavu? A proč řekl její manžel dceři, že nemá nic řikat? No jo ale co když je ona ta vražedkyne? ()

MacGuffin

Mladá žena pochybné pověsti je zabita. Již příští den mají Inspektor Gently (Martin Shaw) a seržant Bacchus (Lee Ingleby) doznání jejího bývalého manžela - vražda ze žárlivosti. Případ uzavřen. O čtyři měsíce později je v okolí pohřešováno dítě a náhoda zavede vyšetřovatele opět k rodině zavražděné, především k jejímu bratru Darrenovi (Shaun Dooley) a její třinácti leté, zjevně rozrušené, dceři Agnes (Natalie Garner)..., H. - Martin Shaw (Inspektor George Gently); Lee Ingleby (seržant John Bacchus); Natalie Garner (Agnes Charlton); Shaun Dooley (Darren Paige); Neve McIntosh (Sarah Simmons); Ruth McCabe (Mrs. Paige); Daniel Casey (Alan Charlton); Melanie Clark Pullen (Lisa Bacchus); Simon Hubbard (Constable Taylor) ()