Donner Pass je místo známé svou hrůznou historií, kde George Donner a jeho parta uvízli v zimě roku 1846 a museli se uchýlit ke kanibalismu, aby nevyhladověli. Ale co když to není jen historie? (cezero)

kingik

Na kanibala v zimě zásadně v teplém ošacení a dvojnásob neignorovat legendární historky, které zpravidla nelžou. Parta mladých lidí na jednu takovou legendu nedbala zřetel, a i přes toto vědomí, se vydala kempovat do horského srubu rodičů trochu podivínského a introvertního Thomase. Na místo, kde před dvěma stoletími jistý George Donner pozřel zaživa několik lidí v rámci přežití krutých mrazů. Od té doby nese prokleté místo název "Donnerův průsmyk". Nechci psát, že početná skupinka mladých lidí byla spolu zadobře, protože tomu tak nebylo. Zvláště, když se k původně čtyřčlenné partičce výletníků přidala nevítaná skupinka nocležníků, kteří si vzájemně moc nesedli, a postupně mezi nimi panovala určitá nevraživost. To nebylo ani tak podstatné jako to, že nejdříve bylo nutné překlenout nezáživnou porci nedůležitých keců a s nimi i nějaké to seznamování s jednotlivými postavami, kterých nebylo zrovna málo, než se konečně začalo něco (krvavého) dít. Rozjezd tedy rozhodně excelentní nebyl, když nepočítáme úvodní sekvenci událostí, v nichž vystupuje George Donner, tak se nejméně přes půl hodiny nic hororového neodehrálo. Kdo si počkal, ten se dočkal a první vražda přišla přibližně v polovině filmu, ale mimo obraz. Až s nalezením zohavené mrtvoly jednoho z mladíků, bylo možno prohlédnout si vyhřezlé vnitřnosti. Masakrálních vražd přibývalo, krve tak akorát, explicitnost na střední úrovni, akorát ten dobrý zážitek kazil fakt, že některé "mrtvoly" v záběru pohly oční bulvou. Pak došlo, na můj vkus, na o něco slabší masakrózní finále a s ním také v té všudy přítomné lesní tmě vyšla na světlo pointa, jak to s těmi běsnícími vražednými choutkami vlastně bylo. Něco se dalo předem vytušit, něco naopak ne. Prakticky neznámá herecká parta podala velmi uspokojivé herecké výkony, ačkoliv se křivka sympatií z neutrálu příliš za dobu jejich účinkování na scéně nevychýlila. Nicméně děvčata nebyla přímo vybrána jako prvoplánové krásky, i když z těch tří si o pozornost nejvíce říkala vnadná Australanka Adelaide Kane. Nepříliš známá televizní herečka Elise Robertson si pro svůj režijní debut vybrala hororový žánr a přistoupila k němu v tom lepším, i když ne úplně nejzářivějším spotlightu. Z něho ji často dostával nepříjemně střídavý rytmus amatérství se zdatně profesionálně odvedenou prací. Zvláště první utahaná půlhodina neobsahovala nic jiného než scény, které odrazovaly pro svoji nezvládnutost hraničící s laciným amatérismem, a diskutabilní jsou také její řemeslné schopnosti režisérky, ale když došlo v druhé polovině na hororové atributy, tak spokojenost sice nebyla největší vzhledem k povadlému finále a ne vždy stoprocentnímu provedení způsobu zabití ani být maximální nemohla, ale dalo se to přestát a ke slovu se přihlásila i určitá originalita a drive s očekávaným napětím, co přijde v příští scéně. Za tenhle hororový střed ji určitě vyhladovělý kanibal nesežere. I když znáte to. Kanibalové jsou nevyzpytatelní. 60% ()

LIVINGDEAD

Prvních 5 minut vypadalo nadějně, pak se to ale zvrtlo v ubohou frašku. Amatéři na samotě u lesa. Už od počátku jsem věděl, kdo bude následovník Donnera - tak to bylo okaté. Prostě další nudný film. ()

ricci.s

Obvykle sa snažím na tie novinky pozerať nekriticky, ale až ma samého prekvapuje, ako ma tento horor nebavil. Úvod z minulosti vyzeral celkom nádejne, ale potom je to už otrepaná blbosť o skupinke teenagerov, ktorí sú zatvorení na chate v zasnežených lesoch a bojujú o prežitie. Nejedná sa žiaľ o žiadny veľký krvák, ale o obyčajný slasher okorenený prvkami kanibalizmu, ktorý však v tomto mizernom podaní nefungoval ani omylom. Postavy sú tradične nepresvedčivé, krvi a gore je minimum, a vlastne to nestojí za nič. Normálne som rád, že sa už takéto horory často netočia. Keď už tupá vyvražďovačka, tak radšej uprednostním 80. roky, ktoré zvyknú disponovať aspoň peknou atmosférou. Toto nedisponuje ničím, len nudou. ()

George Stobbart

Je to síce obyčajný, miestami aj trochu ťažkopádny slasher, ale ja som sa celkom bavil. Partia mladých si vyrazí na chatu v peknom zasneženom prostredí, kde im okrem nepozvaných adolescentných návštevníkov (vďaka ktorým sa to zo začiatku motá len okolo otravných postáv), skríži cestu aj podivná osoba, ktorá ich očividne sleduje. Po tom ako niektorí z nich prídu o život, ostatní nadobúdajú dojem, že ide o historicky známeho kanibala Donnera a pokúsia sa o útek. Keďže auto je už tradične nepojazdné, rozhodnú sa na chate zabarikádovať a počkať ako sa situácia vyvinie. A vyvinie sa kadejako; dokonca sa tu objaví aj snaha o nejaké tie dejové zvraty a v druhej polovici filmu sa už prakticky stále niečo deje, takže nudiť som sa nestíhal, atmosféra tiež nebola zlá a tak hodnotím spokojnými 3 hviezdicami. ()

korbitch22

Předvídatelná amatérská břečka.Parta neuvěřitelně nesympatickejch kokotů se sejde na chatě v horách, aby tam bez atmosféry za příšerných hereckých výkonů a mizerné režiserské práce chcípala jeden po druhém až do ´´neuvěřitelně´´ nápaditého finiše.Takový filmy mi vlastně ale dávají naději, když totiž vidim jaký sračky jsou ochotní američtí tvůrci točit, tak můj rozepsanej horor by nějaký béčkový video studio mohlo s přehledem koupit a já si jako bonus napíšu erotickou scénu s nějakou strašně nesympatickou píčou s umělejma Déčkama, kterou hned potom sežeru místo pizzy.Za úvodní song a scénu s bouracím kladivem milosrdnou 1*. 15%. ()

Karamanlis

Celkom obyčajná teenagerská vyvražďovačka, po ktorej som siahol najmä preto, lebo je do nej letmo zapletený mýtus wendigo, o ktorý sa zaujímam. Prvú polovicu filmu štandardne vypĺňajú prázdne kecy a objasňovanie vzájomných vzťahov ústredných postáv, čo je dosť nuda, našťastie príbeh sa v druhej polke ako-tak rozbehne a záverečná cca 20-minútovka, majúca pomerne grády ma nakoniec prinútila zdvihnúť pôvodne plánované dvojhviezdičkové hodnotenie o čosi vyššie. ()

ARI50

Ano každé místo má své kruté vzpomínky a proto člověk musí dojet tenhle slabý kousek aby se dozvěděl jak to teda bylo no a bylo to na nic slabá krvavá akce v podobě ne kanibalismu. ()

JASON_X

Když jsem ve filmových análech hledal, čím bych si spravil chuť po nedomrlém pseudohistorizujícím pseudothrilleru The Donner Party (2009), narazil jsem na tuhle skvostnou vyvražďovačku. A dvojnásobná spokojenost. Jednak vyvražďovačky se mi asi nikdy neomrzí, druhak je tohle lobotomizované a šablonovité vyvražďovací béčko stokrát zajímavější i zábavnější, než nějaké pseudorealistické televizní nudy. A má dokonce i historický úvod, který donnerovskou kanibalskou legendu uvádí na pravou míru. Jinak recept na klasickou teenagerskou vyvražďovačku zůstává i po letech stále stejný - dejte dohromady partu měšťáků, dost nesympatických na to, aby jich pak divákům při jejich vyvražďování nebylo líto, mezi ně hoďte dva tři relativní sympaťáky, kteří přežijí až do finále, zavřete je spolu do baráku/nějaké chaty v pustině a... a rozuzlení už je pak na uvážení každého jednotlivého rejži. A tohle rozuzlení se mi hodně líbilo, je ryze béčkové, překvapivé a samozřejmě s otevřeným koncem. ()

Morholt odpad!

Příšerná slátanina. A přitom začátek, tedy úvod do kanibalistické legendy, byl celkem nadějný. jenže pak se parta neskutečně nesympatických kopyt ubytovala v lesní chatě, kde je časem doplnila skupina tupých hovad a vše šlo do hajzlu. polovinu filmu se nic neděje, pokud nepočítam to, že se všichni chovají jak kreténi, kdo je vrah je jasné celkem záhy, takže překvapení se také nekoná a že by pobavila nějaká fakt nechutná krvavá scéna, to se také říct nedá. Strašně špatný slasher. ()

Litsarch

Je pro mě až překvapením, tak nudný a předvídatelný tento film je. Kdybych se aspoň mohl upnout na jednu postavu a té fandit, ale to také ne, jelikož mi tam nikdo sympatický nebyl. Člověku je až pak jedno jak to celé dopadne. Zda někdo přežije, nebo ne. ()

Radka_86

Ačkoli už v první půli filmu jehož zápletka je průhledná jak křišťálové jezero jsem věděla jak celá tato záležitost skončí a kdo je nástupcem toho "kanibala" z dob dávno minulých, nemůžu tento film zcela zatratit. Nenudil mě, nezklamal mě děj ani herecké výkony, o krev taky nebyla nouze...celkem dobrý slasher takže dávám 3 hvězdičky i když tzv. "s odřenýma ušima" :) ()

Astaroth12

Donner a pár mužov sedeli v klude pri ohníčku až v takom príjemnom prostredí tých mužov pozabijal a on ich aj zjedol.Potom sa príbeh prenesie do súčastnosti z Donnera je legenda a niektorí tomu príbehu veria a iný vravia že to bolo inak.Na neštastie dva mladé páry a k nim sa pridajú dalši idú práve na tie miesta,kde sa to stalo a pravosť tej legendy si vyskúšaju na vlastnej koži.Bol tam strašne pomalý rozjazd,ale potom sa film konečne trocha rozbehol,len gore tu teraz skoro chybalo.Postavy tu boli sympatické,aj keď sa niektoré správali ako čistí debili,dalo sa na nich pozerať.Logika tu zase hrala až druhé husle ale u takýchto filmov je to známe.Príbeh je čistá,klasická vyvražďovačka,so štipkou originality,narážam hlavne na tú koncovú pointu.Les,partia mladých ludi,osoba ktorá si ich chce dat na večeru a tá koncová pointa,niečo podobné som si myslel,ale aj tak ma to troška potešilo. ()

StrYke

Předvídatelné, ale v některých momentech docela strašidelné a vždy zábavné. To, co ze začátku vypadalo na obyčejný slasher, se zvrtlo v crazy kanibalistický horor. Uvažoval jsem dokonce o plném počtu hvězdiček, ale té předvídatelnosti asi vážně mohli trochu ubrat... ()

Khumbac

Jéžišku, jak nám to pěkně začínalo, ale poté co blondýna relaxovala v krvavé výřivce :) šel film díky bez-emočnímu chování adolescentů strmě ke dnu. Sic příběh trošku vyzdihne zvrat v podobě odhalení kamaráda-vraha, ale tři * to ni. ()

jefff

Mě Donner Pass tedy nepřišel vůbec špatný. Žádné hororové orgie se sice nekonaly, ale film mi utekl rychle, nenudil jsem se a příběh byl docela napínavý.Sice mě zklamala předvídatelnost, která finále filmu prozradí hooodně brzo, ale i tak se mi film líbil. Bavilo mě prostředí, legenda, hudba i herci. S Donner Pass nemám žádný problém, viděl jsem daleko horší zvěrstva. ()

Šakalík

Tohle se moc nepovedlo. Parta namachrovanejch teenagerů se sleze v chalupě kdysi uprostřed lesa, kde podle starodávné legendy řádí nějaký kanibal. Jenomže v první hodině filmu se VŮBEC NIC nestane, jenom se blbě žvaní a chlastá pivo. Když už k něčemu dojde, je celá akce zoufale unylá a z mordů není skoro nic vidět. A pak to finální, rádoby šokující odhalení! To je tak postavené na hlavu, až mě to rozesmálo, pač je očividně nesmyslné a vzhledem k předchozímu ději taky nelogické. Tak kde hledat nějaká pozitiva? Herecké obsazení je docela zoufalé, snad s výjimkou hlavní, rusovlasé hrdinky v podání Desiree Hall, která je docela šikovná, a taky pasáž, kde se „nakažená“ Nicole hladově vrhne na Mika, by ještě docela ušla. Jinak není o co stát. ()

johnymdoe

Docela dobrý..nebýt toho že člověk věděl vraha od asi 7mé minuty. Mrtvolky se hromadily hezky a skoro všichni ti nesnesitelní středo/vysokoškoláci co mají v podobným filmu zařvat taky zařvali. Nebojte, jeden či dva to přežijí a za 30 minut po skončení filmu už si na něj nikdy nevzpomenete. Krásných 50%... ()