Afrika: Serengeti

• USA Africa: The Serengeti
všetky plagáty
USA, 1994, 39 min

Afrika - Serengeti Vás zve na cestu do východní Afriky, při které budete svědky neuvěřitelné podívané-velké migrace zvěře. Na této cestě s více než dvěma miliony pakoňů hřivnatých, zeber a antilop budeme putovat více než 500 mil napříč pláněmi Serengeti. Film byl zpracován ve formátu IMAX a je zcela nezapomenutelným filmovýn zážitkem. Byl natočen v Keni a Tanzánii a přiníší užasné detailní i dynamické letecké záběry. Film Vám představí i největší predátory Afriky - lvy, gepardy a krokodýly při smrtonosném pronásledování migrující kořisti. (oficiálny text distribútora)

Stanley

Ukázka ze života zvířat z národního parku Serengeti. Dokument vzhledem ke svému zaměření (o všem a o ničem) nepřináší nic odborně objevného, takže jej lze doporučit pro školy (pro mládež) nebo pro lidi, kteří neví, jak vypadají lvi, nosorožci, hroši, zebry, antilopy, pakoně ...a takových asi moc není. ()

filmmovier

Dokumenty Imaxu mají jen jednu vadu - jsou příliš krátké. První dokument, který vyšel společně s Přírodou a hned mě dostal. Já mám přírodopisné dokumenty rád a ty o úchvatné Africe obzvlášť. Nádherné záběry migrujících pakoňů, návštěva lvů a Masajů i pár minut o kráteru Ngorongoro. Za necelých čtyřicet minut se toho dozvíte opravdu hodně. A ještě uvidíte spoustu kvalitních záběrů. Pro mě 90%. Kdo má rád divoká africká zvířata, ať se podívá. ()

vander19

Serengeti - jedno z mála miest na zemi, kde si ľudia uvedomili vážnosť situácie a snažia sa ho chrániť. Tento dokument zobrazuje celú krásu tejto časti Afriky. Návštíviť toto miesto a preletieť sa v balóne musí byť úžasné. Je ale na škodu, že dokument nie je trošku dlhší. ()