Geniálnímu 14-letému vyvrhelovi Elimu je zamítnuta přihláška na Harvard. Místo toho začne studovat Whittman College a nenávidí ji na první pohled. Zde se seznámí s 41- letým studentem prváku Leem. Leo je hazardní hráč, jehož svět se zhroutil. Toto podivné duo se však stane přáteli. (Vapet Production)

xzajox

Uletený, ale nie originálny príbeh, ako to niekto odmietaný natrie tomu na výslní. Najprv ma sklamal spád, veci sa diali príliš rýchlo, jednoducho a neprirodzene. Napriek rýchlosti som sa ešte aj nudil. Zopár úsmevov to vzbudilo, a potešili aj dievčatá Garner a Hower. Na konci však zostal len prázdny pocit. Fraser tam síce šaškoval, ale nebolo to ono. Viac tomu nedám. 34% - 2* ()

Olík

Na první dobrou prvoplánová botosslamosčouhános stylu Napoleon Dynamit. Divný vlasy, divná matka, divný Brendan Fraser, divné všechno. Ale většinou nic není tak černobílé, jak se na první pohled může zdát. Tenhle, stejného holiče jako Střihoruký Edward navštěvující, vševěd má svou specifickou poetiku. Napůl undergroundovou, napůl mainstreamovou. Napůl křičící do světa, Napůl se schovávající za rohem. Napůl šedivou, napůl mající barva duhy. Kdo se dokáže naladit na stejnou vlnu, nebude zklamán. ()

kaylin

Ale jo, ono je to místy ujeté přesně takovým způsobem, který se mi docela zamlouvá, navíc je zde soutěživost, znalosti a všechno kolem toho, což z toho dělá téma, které mě baví. Není to skvělé, ale má to hezké momenty a je to tak nějak dovedeno do zdárného konce, což mi sedlo. Moc se netlačí na pilu, většinou. ()

blackrain

Proč je tam napsáno 14, když klukovi bylo třináct let. Sám to v úvodu filmu zmiňuje. Tohle není komedie, tohle stojí úplně mimo žánrovou skupinu. Měl Brendan Fraser zapotřebí sem vůbec lézt? Nějak mi to hlava nebere. Vlasatosti génia se dalo využít jinak. Bláznivé háro, bláznivé příhody. Těžce zahozený potenciál. Tohle byla ve výsledku celkem zoufalost. Ani ty soutěžní otázky nebyly nijak zvlášť zajímavé. No, párkrát jsem se pousmála nebo spíše ušklíbla. Takže alespoň nějaká vyvolaná kladná reakce. ()

peproch

Především je to komedie, kde děj běží a vy se máte bavit. Hledáte-li přesah, potěšení mimo primární smích či úsměv, jde o to, z jaké role se na film díváte - jako teenager se potěšíte i nesmělou láskou podivína a sugarbabe, z pohledu rodiče pitomým nápadem Lea (Brendan F.) ukusit odznova studovat, když jste doposud život pokakali a tak se vám nabídne role průvodce, protože být studentem je ptákovina ()