Watstcheu eop

• Južná Kórea 왓츠업 (viac)

Lásky, sny, porážka, vítězství, uznání prohry, přátelství, nenávist, vytrvalost mládí. To všechno najedete na katedře hudby jedné vysoké školy, kde se odehraje muzikál. (Zíza)

ainny

Tenhle seriál má jeden z nejpitomějších konců, jaké jsem kdy viděla. Ne proto to, k čemu tam dojde (i když i to bylo naprosto zbytečné), ale kvůli tomu, jak to bylo zpracované. Ani se mi nechce věřit, že z téže klávesnice vyšel i Healer nebo Daemang. Normálně bych dala dvě hvězdy, ale za výborného Oh Man-seoka a pro to skvělé OST, které budu poslouchat asi často, tu jednu přidám. Btw Zízy odkaz už neplatí, k titulkům se dostanete před discord. ()

Moiraine

Když jsem si to pouštěla, má očekávání nebyla nijak vysoká, ale překvapivě mě to bavilo. Po prvních pár epizodách jsem si sice tradičně říkala, co že je na mém životě tak špatně, že nemám žádné trauma z dětství ani utajovanou minulost, ale brzy jsem na tyhle úvahy zapomněla. Snad kromě hlavní hrdinky, která byla zase tak "pure and innocent", že by jí jeden praštil, jsem měla ráda snad všechny postavy. Získala si mě hlavně dvojice profesor a jeho stalker :D Na rozdíl od nedávno shlédnutých hudebních kdramat Kpop Ultimate Audition a Shut Up Flower Boy Band, tady nedošlo ani na citové vydírání hraničící s mučením. A že prostor tu byl. Nejde o to, že by to tu nebylo vůbec, ale rozhodně to bylo snesitelnější. Moc se mi líbila hudební složka. Na rozdíl od už zmíněných seriálů tu hrdinové opravdu znali víc než jednu písničku. Jsem rozpačitá jenom z toho konce. Dílů jsem viděla dvacet, ne osmnáct, ale i tak všechny konce nebyly dotažené. Resp. kromě linky s profesorem, žádný. Vzhledem k tomu, že všechny zdroje mluví o dvaceti epizodách, nezbývá než doufat, že vyjde pokračování nebo film, kde ten konec bude. Třeba na ten jejich muzikál bych se ráda podívala. ()

Sykon

Po delší době hudební seriál (dokonce muzikálový - pro mě věc velmi zřídka vídaná, protože si na muzikály nepotrpím), který mě příjemně překvapil. Ani ne tak originalitou, přece jen je to klasika: on má rád ji, ona jeho a mezi nimi je trauma z minulosti a omáčka okolo. Zajímavým ho dělá právě ta omáčka, protože obsahu vcelku humorné postavičky a jejich interakce. Mezi mé oblíbené patřili emancipovaná stalkerka, duch(?) a stydlivá metalová hvězda v utajení. Jen ta hlavní hrdinka mi moc nesedla, ta její naivita a nešikovnost byly tak viditelně přehrávané, až to rušilo. A ten konec, to musím souhlasit s Moiraine, prakticky nic neuzavíral a jen zanechal palčivou otázku, zda se chystá Volume 2. Co se hudby týče, vcelku se mi líbila, i díky tomu, že kromě klasicky muzikálových písniček zazní v seriálu také více i méně známé rockové melodie (byť ty jsou v menšině) a neopakuje se tam jeden jediný titulní song až do zblbnutí. ()