Ip Man 3

• Čína Ye Wen 3 (viac)

V nejnovějším pokračování série o legendárním mistru Wing Chun Ip Man (Donnie Yen) čelí nejen hongkongskému gangu, jehož hlavu si zahrála boxerská legenda Mike Tyson, ale musí se vypořádat rovněž s vlastním rodinným životem. Ve městě protkaném korupcí, ve kterém se ho zároveň neustále pokouší konfrontovat konkurenční mistr Wing Chun, to však nemá jednoduché. (JardaBauer)

Stallone

Donnie Yen je charismatický a dobře se na něj dívá. Příběh je opět prostý a souboje nezaujmou tak, jako v minulosti. Líbil se mi tanec pana Ip Mana a chválím výborný souboj proti těžké váze. Vzpomínám si, jak jsem jako malý kluk vstával v noci na boxerský souboj Tyson vs. Lewis (2002). Fandil jsem Lewisovi, který vyhrál knockoutem. Shrneme-li to. První díl přinesl kultovní souboj Ip Man vs. 10 men (bohužel bez výrazné záporné postavy). Druhý díl zaujme zdatným soupeřem. Jeho závěrečná bitva v ringu je to nejlepší, co nám tato série nabídla. Yip Man 3 je filmem, který do série nevnáší nic nového, asijský protivník bez charisma s nedotaženým bojem proti Iron Mike. Hodnotím 3-4* ()

*CARNIFEX*

Možno je to iný "Ip Man" práve vďaka väčšej dávky emócií, možno už to nie je (pre niekoho) tak výnimočný "Ip Man" ako v predošlých troch častiach, no presto všetko, drží v rukách veľmi silné "karty". Na Mike Tysona ako herca sa spočiatku pozerá veľmi zvláštne, no samotný snímok, poprepletaný viacerými vetvami rôznych príbehov nijak nenudí. Na svoje si divák príde nie len po citovej stránke, ale i adrenalínovej. O lacnom počine teda nemôže byť ani reč (!), a keď sa k tomu pridá množstvo kvalitných súbojov v nápaditých choreografiách, tento kung fu počin len sťažka vo fanúšikovi bojových umení vzbudí sklamanie. Pred pár dňami som videl podobný snímok "Black Belt", no a verte neverte, najmä vďaka nemu koketujem s myšlienkou, že by si "Ip Man 3" možno zaslúžil aj vyššie hodnotenie. V spomínanom filme, vedenom v podobnom duchu dokazovania, "kto je lepší a kto nie", je totiž minimálne o dve tretiny menej bojových scén, pričom rozhodne viac obyčajných. ()

Claw

Podobně jako předchozí dva filmy, pak i "Ip Man 3" je nabitý bojovým uměním v průběhu celého filmu. A bojová umění byla opět provedena s velkou zručností, byla ladná a vizuálně působivá na pohled. Choreografie byla pěkně zpracovaná a stejně tak i provedená bojovými umělci na plátně. Stejně jako v předchozích dvou dílech se i v tomto filmu objevilo několik velmi zapamatovatelných scén s bojovým uměním. Potěšil mě hlavně slušně napumpovaný Mike Tyson, který byl ve filmu asi jenom 5 minut, ale jeho fight s Donniem mi způsobil husí kůži a nejlepší bylo to závěrečné finále se třemi fázemi, které se řadí mezi ty nejlepší souboje, které jsem kdy viděl. Ale je pravda, že tenhle díl oproti předchozím trochu zaostává. Na vině je hlavně příběh, který mi přišel takový vykonstruovaný a měl pár hluchých míst, což ubíralo na tempu a drajvu. Bylo tam až zbytečně mnoho věcí z rodinného pozadí, včetně vedlejší zápletky, která celá dominuje poslední třetině filmu, právě tam se to dost táhlo. Každopádně "Ip Man 3" je film, který musíte vidět, pokud máte rádi bojová umění, a zvláště pokud jste si užili předchozí dva filmy. /75%/ ()

Jizni Tlapa

Slabouckej jako pavouček je samotný příběh Ipmanka, protože vůbec největší chybou je, vydat se několika směry a v ani jednom nedojit do cíle! Obzvlast s opicakem Tysonem, protoze to melo sakra šťávu a nápad. Je to ale stará dobrá mlátička a fighty jsou naprosto dokonalé a je jich dostatek! Sám Ajpiman je decentní a stylovej. Stejně tak muzika, tak dejme čtyři. Je to ale o pěkně tenkej chlup!! ()

corpsy

Popri skvelých bojových scénach, je tu priestor aj pre pravé emócie. Pracovali s nimi aj predchádzajúce časti, ale v konečnom dôsledku nemali na výsledný produkt tak dobrý efekt. Tu ich je dosť a sú opodstatnené a vkladajú do deja patričnú šťavu. O akčnej stránke som sa vyjadril, je výborne podaná a nejde o žiadne megalomanstvo, ale o štíhlu, svižnú kapacitu. ()

• Film sa odohráva v rokoch 1959 – 1960. V tom čase mal už Ip Man 66 respektíve 67 rokov. (ywo666)
  • Jako každé jiné natáčení akčního bojového snímku, ani tomuto natáčení se nevyhnula zranění. Nepříjemného zranění nosu se dostalo představiteli hlavní role, čínskému herci Donnie Yen (The Monkey King (2014), Ip Man (2008)). Tomu, během natáčení specifické scény, jeho herecký protějšek, Max Zhang (The Grandmaster (2013), Rise Of The Legend (2014)), zapříčinil ošklivě vypadající pořezání nosu. Ihned po incidentu se ale herec svému protějšku omluvil a ochotně asistoval při jeho ošetření. Donnie Yen si ovšem z natáčení odnáší jizvu. Dalšího zranění se dostalo americkému představiteli hlavní záporné role, Miku Tysonovi (Grudge Match (2013), Mike Tyson: Undisputed Truth (2013)). Tomu během natáčení specifické zápasnické scény čínský herec Donnie Yen kolenem zlomil palec na levé ruce. Mike Tyson celou scénu ale i přes bolesti s profesionálním výrazem zkušeného boxera dotočil, za což si, dle vybraných zdrojů, vysloužil potlesk celé řady momentálně přítomných filmových tvůrců. (Conspi)