JoannaB

Konečně jsem se podívala na tento film a líbil se mi moc. Pravda je, že na knihu se teprve chystám, takže možná proto dávám tak vysoké hodnocení, ale Krakov mám moc ráda a vidět z ptačího pohledu známá místa mi na rozdíl od "snaked " udělalo radost. Další dobře udělaná polská kriminálka a navíc výborně obsazená, mimo jiné i mými oblíbenci Łukaszewiczem a Sewerynem. Za mě plný počet. ()

snaked

Srovnání s předlohou by zabralo několik stran. Děj se z Varšavy přenesl do Krakova, protagonista se změnil v protagonistku, která má atraktivního parťáka. Závěr taky docela jiný. A tak by se dalo pokračov dál. Hudba Luďka Dřízhala mi přišla otřesná, napínavé momenty přebíjela přehnaně dramatická hudba atd. Těším se na 2. díl knižní trilogie a pokud Bromski zadaptuje i další část, zhlédnutí si odpustím. Protože z detektivky s přesahem se stalo něco obyčejného. Viděno na 25. FINÁLE Plzeň. ()

regentor

Konspirační psychárna ze současného Krakova.Každy psychiatr je blázen na to si klidně můžete vsadit nejen v tomto snímku.Ten náš filmový si pozve partičku se kterou experimentuje , ovšem chybička se vloudí a terapie nezabírá.Jeden pacient je ráno nalezený s kudlou v oku.Na místo činu dorazí policejní komisař, samotář.Zároveň přijíždní ambiciozní a arogantní prokurátorka která však komisaře zná ze starých časů, no love story na sebe nenechá dlouho čekat. Prokurátorka která by nejraději zatkla celý Krakov se vyjeví jako obyčejná děvka která ma moralistických žvástů víc než podezdřelých , klidně podvádí milujícího manžela s panem ...ano komisařem.Nebyli by to Poláci aby do snímku nedodali otřepané klišé starých času před rokem 1989 a tak i tudy začíná mířit vyšetřování.Bývalí ale dnes snad ještě vlivnější než dříve pracovníci UB (polská STB) mají ovšem jiné zájmy.S vraždou pacienta na psychoterapii nemají nic společného ovšem potřebují záležitost uklidit.Psychiatr se v podstatě dozná k mordu ze staré křivdy a tak nějak hopne z okna. UB dnes podnikatelé mají kompro na paní prokurátorku a na samorostlého komisaře. Ten dostane po držce , prokurátorku trochu navnadí na penízky ale to se naším hrdinům nelibí. Tak komisař se přerodí do role snajpera a UB sejme.Uklizeno...Doufám, že bude pokračování ve kterém dostane komisař doživotí a prokurátorka bude uklízet někde na nádraží.A manžel ji pošle do hajzlu a její dcera rovněž.Typický polský snímek plný podivností , tentokrát ovšem těžce přestřelený v rovině logiky i faktů.Jednu hvězdu dávám za A. Seweryna a lokaci.Jinak odpad a slátanina . ()