Artie a Diane Deckerovci (Billy Crystal, Bette Midlerová) sú prarodičia zo starej školy, zvyknutí udeľovať príkazy a riadiť celú rodinu. Keď ich večne zamestnaná dcéra Alice Simmonsová (Marisa Tomeiová) požiada, aby sa postarali o ich tri deti, lebo musia s manželom Philom (Tom Everett Scott) pracovne vycestovať z mesta, nečaká ich ľahká úloha. Kolízia nastane, keď správanie sa detí z 21. storočia narazí na metódy prarodičov zo starej školy, teda z minulého storočia, medzi ktoré patria prísne pravidlá, množstvo lásky a staromódne hry. Starkí si ani chvíľku neodpočinú a šialenstvo vrcholí vo chvíli, keď Artie pochopí, že deti si pomocou moderných technológií riadia celú domácnosť aj tak po svojom. Má proti sebe mocných súperov. Nakoniec však Artie vnúčatá prekabáti a dokáže nemožné -  zjednotí a stmelí celú rodinu. Celý zázrak spočíva v umení prispôsobiť sa jeden druhému a navzájom sa tolerovať. (TV JOJ)

montel

Phil Simmons (Tom Everett Scott) si nechal patentovat svůj vynález na chytrý dům a zanedlouho má dostat cenu za objev roku. Musí však odjet z města a svou krásnou ženu Alici (Marisa Tomei) by chtěl vzít s sebou. Problémem je, že jim nikdo nemůže pohlídat jejich tři malé děti, které jsou navíc na své rodiče fixované. Nezbývá než po dlouhých letech zavolat Aliciním rodičům Artiemu (Billy Crystal) a Dianě (Bette Midler). Jejich příjezd děti moc nevítají, ale když rodiče skutečně odjedou, začne jedna velká rodinná katastrofa...Příjemná oddychovka s pár legračními momenty a snahou diváka dojmout k slzám. Moc se to sice nevede, ale i tak je tento film příjemnou pohodovou záležitostí. 60% ()

Streeper

Hodně jsem se u toho nasmála. Navíc bylo skvělé vidět Bette Midler v jedné z hlavních rolí a přesně takové hyperaktivní mamky jí sednou na tělo. S Billym Crystalem tvořila uvěřitelný par a oba se ve filmu zastoupili o tu největší legraci. Pro mně jsou tyhle filmy krásnou oddechovkou, u které si odpočinu, zasměju se a zapomenu na realitu. Žádné trapné sexuální vtípky, které vídáme v těch pubertálních komediích, v tomhle filmu je humor, který neurazí, ale pobaví a to se mi líbí. ()

Piggsy odpad!

Stupidní americká komedie, plná trapných rádoby vtipných situací, úsměvů od ucha k uchu a řešení pičovin. Opravdu jsem žasnul nad chováním lidí v tomto filmu, obzláště pak nad neustálým rozmazlováním hnusných, drzých a arogantních spratků, kteří by zasloužili dostat pár facek a kopanců do hlavy. Ne, tahle hloupá fraška nemá s komedií opravdu pranic společného, a ač mám velký smysl pro humor, zde jsem se nezasmál snad ani jednou. Při sledování tak okatě hloupého, křečovitého a americky-debilního humoru se člověk prostě jen naštve. Raději si po stopadesáté pustím Kurva hoši GuttenTag a budu se bavit stokrát víc... ()

dalziel

"Čím som starší tým je tá zem nižšie." :-) Áno z telky sa na nás valí jedno klišé za druhý ,miestami aj trápnosť niektorých scén,ale to asi k rodinným komédiam už tak akosi patrí.Kto chce si pozrie a kto nie, tak vypne.Písať preto nejaké kritické komentáre je tu asi zbytočné.Každopadne v tomto filme je dobre vidieť kam tá dnešná "moderná" výchova detí vedie.Každý zápas detí končí remízou,aby nikto neprehral.Skoro ma vystrelo.Čo má tie decká potom motivovať ,keď neokusia chuť prehry a potupy od víťazov. Tak sme sa hrávali my, keď sme boli deti a nikto z nás neostal postihnutý.OMG. ()

pepa3rd

Velmi příjemná rodinná komedie stavící na situačním humoru plynoucího z výrazně odlišného generačního názoru na výchovu dětí mezi rodiči a prarodiči. Znáte to. Když jste byli malí a řvali jste, dočkali jste se před vlastní exekucí v nejlepším případě varování, že jestli v tom budete ještě chvíli pokračovat, dostanete k tomu pádný důvod. Dnes musí děti pouze "zvážovat následky" ;o). 65 % ()

• Červenobílý maják, který je ve filmu vidět, se nachází v Harbour Town na Hilton Head Island v Jižní Kalifornii. (spiderpig)