Úspešný spisovateľ Bill Oakland (Alec Baldwin) príde po autonehode o zrak aj manželku. Skvelý autor a obľúbený vysokoškolský profesor je zničený, osamelý, zatrpknutý a celé dni sa snaží vyrovnávať so svojou zúfalou situáciou. Suzanne Dutchmanovú (Demi Mooreová), ktorá patrí k miestnej smotánke, odsúdia na verejnoprospešné práce za to, že zneužila obchodné informácie svojho manžela. Za trest musí predčítať zrakovo hendikepovaným ľuďom, pričom jej pridelia práve Billa Oaklanda. A tak sa životy Billa a Suzanne pretnú. Suzannin pohodlný život na vysokej nohe sa skončí, keď musí pokorne znášať Billovo cynické konanie a hrubé správanie. Čoskoro však v ňom však spozná skutočného Billa, vynikajúceho spisovateľa skrytého za hrubým múrom viny, a vzplanie medzi nimi vášnivá láska. Jej návštevy už pre ňu nie sú len povinnosťou, ktorou si odpykáva trest, ale zmyselnými stretnutiami. Bill a Suzanne opäť pocítia to, čo im v živote chýbalo a po čom tak dlho túžili - opätovanú lásku. (TV JOJ)

Enšpígl

Taková nasmutnělá romantika, kdyby uměl Alec Baldwin víc dávat najevo emoce (kruzy od Al Pacina by se mu hodily) mohlo to být daleko lepší. Má osmdesátková láska Demii je pořád nesmírná fešanda a její postava mně přišla nejzajímavější. Prospěl by propracovanější scénář a lepší casting, na druhou stranu příjemně překvapila kamera a některé dialogy. ()

Shakers

Moc na takéto filmy nie som, ale občas zablúdim a natrafím ako slepý Baldwin. Musím sa priznať, že ma to vlastne celkom bavilo. Príbeh je taká klasika, ale niektoré dialógy boli dobre napísané a mali celkom šťavu, no a predovšetkým herci dokázali zaujať. Nenáročný a pohodový film. 70% - 3* ()

kingik

Průhledná romance, ozvláštněná motivem slepoty. Od romanticky zabarvených kousků nečekám velké inovace. Dostal jsem příběh, který se dal přežít a dokonce v sobě měl i něco malinko nevšedního a neohraného. Slepý spisovatel, kterého o zrak připravila autonehoda, při níž zahynula jeho žena, a manželka zámožného obchodníka by se za normálních okolností nikdy nepotkali. Podvratné aktivity podnikavého manžela však měly za následek, že skončil za mřížemi a manželka vyvázla s podmínkou, kdy na příkaz soudu zamířila za zahořklým, nepříjemně cynickým a hlavně tuze osamělým slepcem, jemuž bude muset předčítat v jeho stejně tak nevábné pracovně (originální nápad) a dolovat z pod jeho notně okoralé slupky milostné city. Po dvaceti minutách divák už ví, na čem je a jaký film sleduje. Počáteční nevraživost obou (po)hlavních protagonistů je vykoupena hrou na přefiknutí nikoliv slepé báby Demi Moore, kdy Alec Baldwin vidí i poševní vchod. A dál už to jde zcela očekávanou cestičkou. Manžel jde na svobodu, vedlejší kriminální motiv film nijak nerozvádí, což je možná škoda, manželka už ho nechce, zřejmě jeho utajovaná nevěra už v ní zadusila vše orální, co pro něj ještě chystala, spisovatel je vynalézavý filuta a toliko romantik, až se dá prohlásit, že jindy slizký Baldwin vykazuje něco jako herecký výkon a jindy protivná Moore je náhle plna pohlavních hormonů a aktivit, tedy něco jako sympatická. Koho jejich milostné rozjímání baví, může být rád. Film sice atakuje hranici tv filmu pro důchodce, je však i přes svá nevyčerpatelná klišé celkem snesitelný. 6/10 ()

Morholt

Panička z vyšší společnosti objevuje i jiné hodnoty, než jsou peníze a zatrpklý slepec zjišťuje, že ztrátou zraku život nekončí. Co si budeme povídat, je to kýč jako prase. Ale je to tak nějak hezky natočené, místy příjemně odlehčené a hlavně se tu co do emocí netlačí na pilu, což filmu hodně prospívá. Možná je škoda, že tvůrci trochu víc nerozvedli kriminální zápletku. Casting ústřední dvojice vyšel tak napůl. K Baldwinovi nemám výhrad, ale místo Demi Moore bych si dokázal představit x lepších hereček. Ale i tak to oboum docela klapalo, takže se dala přežít i vysušená Demi. 70% ()

kaylin

Není to nějak moc skvělý film, co se příběhu týká. Jsou zde náznaky, že by o mohlo být docela drsné, skoro až kriminální, ale těmi náznaky se snímek nevydá. Nakonec je to přece jen spíš romance, ale nemůžu si pomoct, mě bavila, a to hlavně díky dvěma hlavním představitelům. Aleca i Demi mám rád. ()

Streeper

Už od začátku filmu jsem se bála, že to Alecovi nebudu věřit, ale docela mě překvapil. Škoda jen, že nedával víc najevo emoce, dalo by to tomu filmu něco víc. Demi je super herečka, ale nemůžu se přenést přes ty plastiky, které jí vůbec, ale vůbec nelichotí a neskutečně mě to odtahovalo od hlavního příběhu. Když ale dám tohle všechno stranou, tak se jedná o smutnou romantiku, ale potěší. Má to krásné tempo, hezké dialogy, jen ty hlavn herce bych trochu přehodnotila. ()

Johnny.ARN

Krehká romantická dráma, ktorá sa dostáva pod kožu. Nie svojím tempom, ale dialógmi a postavami. Baldwin si to opäť hodil na pána a rozohral s paničkou Moorovou, kerá vôbec nestarne zaujímavú hru. 3 z 5 ()

JohnSmith

Baldwin zkusil trumfnout Pacina, ale tohle opravdu není vůně ženy. Je to příjemné romantické drama, které není zas tak romantické a to je dobře. ()

filipvrbik

Protože moc nečtu, šlo to trochu mimo mě...Celkově to bylo takové plytké, bez emocí - Suzanne četla Billovi vlastně jen přinucena k veřejně prospěšným pracím a tak to na mě celou dobu působilo (navíc oba byli strašně staří, takže jsem jim tu jejich lásku nevěřil). Manžel Suzanne je od začátku nesympatický despota, takže žádné překvapení se nekoná...40% ()

BOURQUE

Film natočený podľa klasických elementov, kde vás nič neprekvapí (a aj to rýchlo uhádnete, že kto je „milenka“). Solídna hra od D. Moore a slušný výkon A. Bladwina, miestami ľahko inšpirovaný Al Pacinom. Každopádne by som čakal trošku „grandióznejší“ záver. P.S.: D. Moore ešte stále vypadá krásne, ale je vidieť, že si využila služby od „lekárov“ viackrát, akoby mala. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Likan7

Solidní námět, slabý scénář a ještě slabší herci. To je pak největší kámen úrazu u takového filmu. Kdyby tu byli dobří herci, tak by dokázali přebít ten scénář, ale ke vší úctě k Demi Moore nebo Alecu Baldwinovi, ale i když jsou sympatičtí a u Demi i stále sexy, hrát neumí a to je u takové potenciálně silné látky spolu s děravým a nezajímavým scénářem (a režií) prostě problém. Smutná slabota, který ani zkratkovitý závěr nezachrání. ()

Shitonit

Super, na závěr jsem plakal, dokonalá souhra Demi s Alekem. Nejedná se o žádný kulervoucí dílo, ale o fakt hezkej pohodově melancholicky romantickej film, říznutej lehkou dáfkou dramatu. ()

solisoli

Priemerný film o módnej prehliadke Demi Moore, ktorá už zďaleka nie je to, ako si ju pamätajú diváci z projektu Duch. Jej profesionalita sa nedá uprieť, ale ani realita svojho veku sa nedá zakryť leskom. Cítiť napätie v jej vstupoch do deja, kde nezvláda cit, ktorým by sa mala viac prezentovať, hlavne voči slepotou hendikepovanému spisovateľovi, ktorý prišiel aj o svoju najbližšiu bytosť, kde o jeho iných najbližších tu nie je ani zmienka. Navyše Alec Baldwin vôbec nepôsobil, ako zničený, menejcenný, osamelý - skôr naopak. Tento projekt mi pripomína 70-te filmové roky, kedy milionári, ktorí sa potrebovali zbaviť opotrebovanej milenky, za odmenu, zaplatili narýchlo zbúchaný film, aby nerobila problémy. ()

Neklan006 odpad!

Tak konečně film, u kterého se nestydím dát to strašné slovo odpad! Nepovedlo se vůbec nic, stárnoucí megahvězdy a úplně debilní námět, co dodat!!! ()