Úspešný spisovateľ Bill Oakland (Alec Baldwin) príde po autonehode o zrak aj manželku. Skvelý autor a obľúbený vysokoškolský profesor je zničený, osamelý, zatrpknutý a celé dni sa snaží vyrovnávať so svojou zúfalou situáciou. Suzanne Dutchmanovú (Demi Mooreová), ktorá patrí k miestnej smotánke, odsúdia na verejnoprospešné práce za to, že zneužila obchodné informácie svojho manžela. Za trest musí predčítať zrakovo hendikepovaným ľuďom, pričom jej pridelia práve Billa Oaklanda. A tak sa životy Billa a Suzanne pretnú. Suzannin pohodlný život na vysokej nohe sa skončí, keď musí pokorne znášať Billovo cynické konanie a hrubé správanie. Čoskoro však v ňom však spozná skutočného Billa, vynikajúceho spisovateľa skrytého za hrubým múrom viny, a vzplanie medzi nimi vášnivá láska. Jej návštevy už pre ňu nie sú len povinnosťou, ktorou si odpykáva trest, ale zmyselnými stretnutiami. Bill a Suzanne opäť pocítia to, čo im v živote chýbalo a po čom tak dlho túžili - opätovanú lásku. (TV JOJ)

Aldante

Tu jednu hvezdu, z milosti, a to k sobe, ze jsem to dokoukala az do konce a nesla pryc. Demi Moore, kde na to ty zenske prisly, ze vazit 25 kg i s posteli je strasne sexy? Tak povrchni a lacine, to uz jsem dlouho nezazila a doufam, ze nezaziji. I Zdenek troska si muze myslet, ze slape na paty Sverakovi, podle meritek USA produkce a rezisera Mailera. ()

Morholt

Panička z vyšší společnosti objevuje i jiné hodnoty, než jsou peníze a zatrpklý slepec zjišťuje, že ztrátou zraku život nekončí. Co si budeme povídat, je to kýč jako prase. Ale je to tak nějak hezky natočené, místy příjemně odlehčené a hlavně se tu co do emocí netlačí na pilu, což filmu hodně prospívá. Možná je škoda, že tvůrci trochu víc nerozvedli kriminální zápletku. Casting ústřední dvojice vyšel tak napůl. K Baldwinovi nemám výhrad, ale místo Demi Moore bych si dokázal představit x lepších hereček. Ale i tak to oboum docela klapalo, takže se dala přežít i vysušená Demi. 70% ()

Likan7

Solidní námět, slabý scénář a ještě slabší herci. To je pak největší kámen úrazu u takového filmu. Kdyby tu byli dobří herci, tak by dokázali přebít ten scénář, ale ke vší úctě k Demi Moore nebo Alecu Baldwinovi, ale i když jsou sympatičtí a u Demi i stále sexy, hrát neumí a to je u takové potenciálně silné látky spolu s děravým a nezajímavým scénářem (a režií) prostě problém. Smutná slabota, který ani zkratkovitý závěr nezachrání. ()

Enšpígl

Taková nasmutnělá romantika, kdyby uměl Alec Baldwin víc dávat najevo emoce (kruzy od Al Pacina by se mu hodily) mohlo to být daleko lepší. Má osmdesátková láska Demii je pořád nesmírná fešanda a její postava mně přišla nejzajímavější. Prospěl by propracovanější scénář a lepší casting, na druhou stranu příjemně překvapila kamera a některé dialogy. ()

LadyRainier

Mno...je to jak od Rosamundy Pilcher, dialogy děsný a režisér by zasloužil na ústa ale Alec byl i s 30 kg navíc roztomilej. Filmy s touhle tématikou mám najeté a povětšinou mi dost vadí nevěrohodně zahrané tělesné postižení, což tady celkem fungovalo kdyby to nekazily některé fakt pitomé scény a hlášky. Demi byla tragická, to je ovšem nezvratitelný fakt ...vzhled kostra fakt nee...Hvězdičky za Aleca a Cote d' Azur ... ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v New Yorku a francúzskom meste Éze. (dyfur)