Ochranca zabijak

• Slovensko Lovcova modlitba (festivalový názov) (viac)

Nájomný vrah Lucas (Sam Worthington) sa vzoprie príkazu zabiť mladú dievčinu Ellu (Odeya Rush), čím sa z nich stanú nečakaní spojenci. Kým zabijak sa musí vysporiadať s ťarchou vlastných hriechov a dievča vo vleku udalostí rýchlo dospieť, stávajú sa lovnou zverou. Ich jedinou šancou na prežitie je nájsť a potrestať tých, ktorí vyriekli ortieľ smrti nielen nad nimi, ale brutálne vyvraždili aj Ellinu rodinu. (TV Markíza)

johnsnow

Ja som sa tento film rozhodol zhliadnuť kvôli Odeyi, pretože je krásna a už v The Giver dokázala svoj talent. Tu sa taktiež predviedla a na počudovanie aj Worthington nebol zlý. Avšak príbeh obohraný, nič nového nedávajúci, z občasnými scénami ktoré čakáte, že budú využité a nevyužijú sa(tie vyšľachtené agresívne psy som čakal, že vypustia na Worthingtona a prd.) Záporák stál tiež za nič, tá jeho pravá ruka bola fajn ale mal málo priestoru. Čo sa týka akcie tak jediná fakt výborná je tá v tej reštike proti sniperovi a tomu samopalníkovi, kde likvidácia oboch je skvelá. Zaverečná je však tak posratá, že koniec. Takže to vidím na 2* a tretiu pridám za Odeyu. P.S. Čudujem sa, že toto natočil ten istý režisér ktorý mi naservíroval skvelého T3. ()

kingik

Obstarožní režijní návrat, který Jonathan Mostow přijal jako sponzorský dar od Sama Worthingtona, kterému se zželelo režisérových ladem plesnivějících schopností. Z průhledného a schematického scénáře by nevyrazil něco extra nikdo. Pravda, Mostow má za sebou lepší režijní včerejšky. Nechat zdát si může svůj "terminátoří" akční sen o akčních veletočích, na něž nebyl ideální rozpočet. Ono projít se a projet se po sychravých evropských lokacích může mít své kouzlo, nečekat tedy atraktivní krajinku. Dějově standard. Po smrti svých rodičů mladá Ella (Odeya Rush) na své strastiplné cestě po Švýcarech střetne Lucase (Sam Worthington), válečného veterána, narkomana a nájemného zabijáka v jedné osobě, který ji z rodičovských pohnutek začne chránit, a méně sexuálně obtěžovat, sám má takovou cácorku v jejím věku doma. Až později se Ella dozvídá férově od Lucase, že byl najat, aby ji zabil. Pro holku je to šok, začne menstruovat, Lucas musí prostřílet cestu skrz vyslané zabijáky až k obchodu s tampony. Za nitky v pozadí tahá mocný průmyslník, který ovládá FBI, divadlo Spejbla a Hurvínka, českou politickou scénu a občas cvičí v lukostřelbě svého synka. Akce je bang bang, občas se autem srazí padouch. Napětí absentuje, režie nedodá nic překvapivého, neobjeví se ani žádný dějový zvrat, něco, co by prospělo filmu dostat jej z průměru. Prostě jen rovná, přehledná krajina, žádný kopec, útvar, co by se vryl do paměti. Worthington film tahá z béčkovosti, Odeya Rush v pohodě, hlavní záporák se nepovedl, zbytek nohsledů klade dvojici překážky nijak extrovním způsobem. Literární předlohu neznám, nezajímá mě, tady není literární kroužek. Film je naprosto průhledný a režijně vyvanulý sprej. Zbývalo jen telefonu odstřihnout šňůru. Šňůra značky Worthington to podržela. 5/10 ()

Sany33

Príbeh: Jediná šanca na záchranu jej života, je narkoman s pohnutým svedomím. Obsadenie: Ja proste nemám Sama Worthingtona rád a bodka. Lebo kurva, betónový múr má väčšie portfólio emočných výrazov ako tento típek. Keby vedel rozprávať a strielať, tak si to ten múr nie len zahrá ale aj odrežíruje, podľa toho ako sa tento film odflákol. Prevedenie: Bieda, kamera je ako z roku 98 a scenár vôbec nezaostáva za réžiou. Teda je rovnako na prd. Pocity: Žiadne napätie. Žiadne zvraty. Nič inovatívne. Občas zaujímavá akčná sekvencia, ktorá je ale zabitá absolútne nelogickými únikmi či hlavnými postavami ktoré sa zrejme vedia teleportovať v čase. Pridaná hodnota: Thriller bez napätia. 18% ()

warrenur

B/C-ckovy akcak s tonami klise a "ochrankarom" Worthington-om. Napriek nizkemu hodnoteniu som po filme siahol len kvoli Compston-ovi, ktoreho som si zapamatal z vyborneho britskeho serialu Line of Duty, kde hral svojskeho vysetrovatela. Tymto ho i vsetkym odporucam. Po pravde, divim sa, ze kyvol na tento paskvil. Aj ked v ramci jeho charakteru mu scenar kladol asi nejmenej polien po nohy. Neodporucam. Tieto filmy sa nakrucali tak v 2005-tom, kedy boli zaujimave. Teraz su uz len stratou casu. Prekvapuje ma, ze tohoto sli v 17-tom. 35% ()

rasttea

Slabší 4 hvězdy, ale na 3 hvězdy se mi to líbilo až moc. Odeya byla vyrovnaným sparingpartnerem zkušenějším hercům. Sam zahraje cokoliv. Zápletka dobrá, knihu jsem nečetla, takže nemůžu porovnat. Ale vydržela jsem se dívat, nic nerozptylovalo a nevadilo natolik, abych to zmínila, takže za mě dobrý oddychový akčňáček. ()

• Když se Lucas (Sam Worthington) snažil přesvědčit Ellu (Odeya Rush), že mu může věřit, ukáže ji jak vyprázdňuje zbraň. Nejprve vyprázdní komoru tažením závěru zbraně a až poté vyndá zásobník. V takovém případně se však do komory dostane další nábojnice ze zásobníku, který byl vyndán až poté. (koudelt)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013