Segawa Juta se stal vysokoškolákem. Ještě jako malý klouček ztratil rodiče a vychovávala ho jeho straší sestra Juri. Ale ta se pak vdala a Juta žil sám. Nyní ho jeho sestra požádala, zdali by se nepostaral o její tři dcery během výletu, co plánují s manželem. Juta tak nějak souhlasí - nesouhlasí; každopádně má dívky na krku. Jenomže letadlo, kterým jeho sestra letěla, zmizelo. Juta se rozhodne, že se i nadále o tři sestřičky postará, aby se nemusely rozejít k různým příbuzným. A tak začíná nový příběh čtyř lidí v malém bytečku. (Zíza)

Cracker

Ak by som mohol jedným slovom vystihnúť všetky pocity z tohto anime, tak by to bolo práve to jedno ktoré ma inokedy vie tak neskutočne vytočiť. KAWAI. Nemôžem si však pomôcť, pretože viac roztomilé, dojemné, zábavné a energické anime som nemohol od tohto dielka očakávať. Pre uspokojenie mojej zvedavosti si však jednoducho musím prečítať mangu a potom sa bude porovnávať. :) Každopádne odporúčam, silné 4★. ()

Larky

Před začátkem zimní sezóny mě sotva mohlo napadnout, že za nejlepší seriál budu považovat některý z už poměrně početné rodiny slice of life serií. Jeho prvenství pak lze vnímat ze dvou odlišních rovin. Jednak se dá definovat jedinou větou a to: „Prostě nic lepšího nebylo“. Z druhého pohledu ho ale osobně beru jako docela kvalitní a řemeslně slušně udělaný seriál. Je fakt, že zimní sezóna stojí, co se kvality seriálů týče za starou bačkoru a tak mohl být tím TOP kdejaký blábol, který aspoň nějaký svůj aspekt dotahuje do konce, či nenáročně pobaví. To ale neznamená, že Papa no iukoto o kikinasai! je právě oním případem. Napřed ale k příběhu: Vysokoškolák Segawa Yuuta jako malý přišel o rodiče a tak se o něj musela starat jeho starší sestra Juri. Když se pak po X letech vdala, zůstal Yuuta sám. Nějakou dobu poté ho požádá jestli by nepohlídal její děti - 3 holky, protože se s manželem chytají na dovolenou. Yuuta ikdyž nerad nakonec souhlasí. Letadlo, kterým jeho sestra a její manžel na dovolenou letí, ale během letu zmizí. Holky najednou nemají rodiče a tak musí ostatní rozhodnout, kdo se jich ujme. Po rodinné radě nakonec právě Yuuta vezme holčiny do svého malého bytu, aby nemusely žít rozděleně u různých členů rodiny. To asi k příběhu stačí. Dál už se hlavní hrdina a zmíněné holčiny potýkájí se strastmi každodenního život + s tím, jak vůbec na malém prostoru ve čtyřech lidech přežít. Trojice holčin jmenovitě: Sora Takanashi (14 let), Miu Takanashi (10 let), Hina Takanashi (3 roky) sice dodržuje žánrovou tradici šablonovitosti postav (tsundere, volnomyšlenkářka, kawai holčička), ale vzhledem k tomu, že žádný z charakterů není vůbec nahnán do extrému, působí tyhle tři velmi civilním a uvěřitelným dojmem. Hlavní hrdina Yuuta sice není kdovíjak zajímavě napsaný charakter, ale díky tomu, že občas dokáže i vcelku inteligentně vyřešit nějaký ten problém a navíc to není úchyl, nepůsobí vedle holčin nijak rušivým dojmem. Velmi pozitivní dojem ze seriálu pak dotváří kvalitní audiovizuál a povedená animace. Je určitě pravdou, že se najdou tací, kteří obsah jednotlivých dílů označí jednoduše za banální a těžko jim nedat aspoň částečně za pravdu...zase tak moc se toho skutečně neděje, ale zejména díky civilnosti, příjemnosti postav a slušně napsaným dialogům není problém u seriálu zůstat a nenudit se. Moe obsahuje víc než dost, ale překvapivě není tak otravné a vlezlé, aby začalo diváka štvát už po deseti minutách prvního dílu, jak to některé seriály dělají. Papa no...není ale ani omylem bezchybná anime serie. Poslední díl dva už trochu nudí a zamrzí i absence romantické dějové linie, přitom k ní je vlastně docela našlápnuto (a teď nemyslím Soru a Yuutu). Škoda taky pár slabších míst a v pár momentech trochu haprujících dialogů (většinu času jsou ale na vysoké úrovni). Na závěr snad jen podotknu toto: Papa no iukoto o kikinasai! je velmi dobrý seriál a ty čtyři si myslím zaslouží. Co mě ale trochu vadí, je fakt, že bych čekal nejlepší seriál nějakou pětihvězdičkovku a s tím spojený příběh, souboje, dialogy...prostě něco, čo by mě dokázalo uchvátit. Tenhle seriál je jak jsem již zmínil hlavně řemeslně dobře udělaný, nicméně nic nového nepřináší. Hlavně ale trochu značí scénaristickou impotenci dnešních dnů, ale tu nutno přičítat zejména ostatním a ne ani tak tvůrcům tohoto dilka, protože ti dokázali natočit aspoň seriál, který není dementní a nudný, jako většina zimních serii. Dokáže pobavit, dojmout a to se cení. () (menej) (viac)

DaweForeman

Je celkem vidět, že toto anime hodně hraje na city diváka. Snaží se především působit příliš idealisticky, což bych viděl jako ujmu. Ony negativní prvky by tomu naopak dodali ještě větší ráz. Navíc celkem pochybuju o udržení oné utopistické představě, že to všechno dokáže zvládnout a také že ony dívenky se budou chovat tak dospěle (i když očividně některé scény poukazují na jejich typicky hloupou ženskou logiku). Přes tohle všechno stejnak se toto anime docela příjemně sleduje. Jako oddechovka to není špatný a chová se celkem dospěle (ne jako takový ty klasický rádoby středoškolský komedie). Každopádně zvědavost by mi nedala, co by se stalo po x letech - nějaký to pokračování, jak se to nakonec všechno vyřeší. Animace je dobrá a hudební stránka ucházející. ()

Five By Five

Keďže som sa úspešne vyhol akýmkoľvek popisom deja a spoľahol sa výlučne na hodnotenia svojich obľúbených užívateľov, v druhej epizóde som bol príjemne prekvapený veľmi zaujímavou zápletkou. A hoci ďalší spád seriálu je výrazne pomalší a v jednotlivých častiach sa toho až toľko nedeje, pozerá sa na to celkom dobre. Je to hlavne vďaka dobre napísaným, kvalitne nakresleným i nadabovaným a tiež uveriteľným charakterom. Z tých sa mne najviac páčila postava Raiky, s originálnym (anti)talentom vyjadrovať emócie... ^_^ Síce bol koniec celkom uspokojivý, pri tých posledných častiach som sa už začínal pomaly nudiť... Navyše opening a ending ma tiež vôbec nezaujali a preto nie najsilnejšie 4*... ()

Subjektiv

Když jsem zrovna zapomněl, jak se jmenuje poslední anime tematicky spřízněné s Aishiteruze Baby, připravilo pro mě Japonsko další. Dá se očekávat, že zapomenu i jej. Úprava reality do pohlazení po duši v těchto seriálech o starostech mladého muže s výchovou kdovíjak získaných dětiček, obvykle děvčátek, probíhá zřejmě stále stejně. +++++ Protagonista je vybaven neobyčejnou trpělivostí, láskyplností a obětavostí. To velí logika věci, budiž. Jinak by se na to přeci vykašlal. Aby dílko mělo nějakou zápletku a nechyběly dramatické momenty, dostává se starost o děti do konfliktu se zaměstnáním či studiem. Někdy se hrdina svého snu o vzdělání či kariéře dokonce vzdá, ale to nevadí, neboť přeci získal něco mnohem lepšího. +++++ Okolí problémy chápe či nechápe, ale vždy je připraveno podat pomocnou ruku, protože cokoliv opravdu zlého je ze seriálu buď zcela vyloučeno, případně, když to vyloučit nelze, zde např. smrt rodičů, podáno divákovi tak, aby si poplakal tak nějak příjemně. Zase se budu opakovat, ale co mám dělat... často mívám ze stejného stejné pocity, jen si připadám unavenější a znuděnější. Tentokrát jde o pocit, že konfliktnost a krizovost situací je pouze klamným zdáním, v tomhle nažehleném, omašličkovaném světě nikdo doopravdy netrpí, maximálně roztomile fňuká, aby se záhy rozzářil úsměvečkem. +++++ Dívenky, které dostane protagonista, co mu nemohu přijít na jméno, na starost, zase ztělesňují ctnosti daného věku. Chápavé, vychované a pekelně roztomilé. Pokud náhodou mají vlastnost ne tak docela pozitivní, vsaďte se, že buď při její manifestaci nebo při upřímných omluvách se stanou ještě roztomilejšími. +++++ Cílené hlazení po duši. Obraz světa, v jakém sice nechceme žít, ale myslíme si, že ano. Svět, kde "terapie pevného objetí" funguje okamžitě a stoprocentně. Upřímně, není lepší, když vás po duši pohladí vyznání kamaráda: "Ty vole, po cestě jsem viděl tramvaji ženskou s neuvěřitelným zadkem," než takovéto seriály? Je totiž naprosto autentické a prosté vší zloby. Nedokážu vědět toto (vědět jen mělce, pravda, možná dokonce jen "vědět") a prožívat Papa no iukoto o kikinasai! To nejde. "Lásku" na mě seriál křičí právě tak, jako to činí ona kontroverzní psychologická metoda. Není před ní kam uhnout, jen utéct do dáli. Končím po třech dílech. P.S. V onom článku doporučuji i video. ()