Kaito rád natáčí na kameru. Jednoho večera ji testuje a právě v té chvíli něco neznámého dopadne na městečko, ve kterém žije a způsobí to obrovskou explozi. Kaitovi se překvapivě nic nestane, druhý den jde normálně do školy a na nic konkrétního z předchozího večera si nepamatuje. Nějakou dobu poté se z kamarády rozhodne natočit film. Na natáčení přizvou i dvě studentky z vyšších ročníků. Jak se později ukazuje, jedna z nich, Ichika Takatsuki, má něco společného z onou explozí. (Larky)

Alianna

skvele pokracovani onegai teacher (kdo neveri at se dodiva az na konec a sleduje jemne naznaky) , libi se mi ze zadna z postav neni typicky urvana , kazda ma svou osobnost a zadna nenei na vedlejsi koleji , jen teda rychle nejak vsichni prijali ze ichika je mimozemstan, hodne je radost pohledet ze si autori dali praci aby oba serialy provazali tu v jemnych naznacich nebo primo at uz vizualne ci jen hlasem , doporucuji pred sledovanim tohodle serialu shlednout cely onegai teacher a hned ho budete videt jinak ()

Kontractor

Bylo nebylo...tak nějak to v pohádkách začiná...chlapec potkal dívku svých snů a zamiloval se...Všechno by bylo v pořádku, jenže to by nesměla být dívka z vesmíru..A tak se několik dobrých kamarádu rozhodne natočit film a tuto starší spolužačku vzít do hlavní role, aby jí jeden z chlapců mohl nabalit....Přiběh je melancholický s klasickými prvky..skutečně není to nic úžasného, ovšem co je hodno obdivu je kresba a návrh postav, + pisen nazpívaná Nagi Yanagi. Nějak mi to připomnělo Hanasaku Irohu ()

Larky

Mám rád slice of life. Mám rád i romantické seriály. Pokud se to ještě smíchá dohromady, může z toho vylézt velmi hezký a příjemný celek. To ale neznamená, že přijmu vše co mi v některých seriálech autoři naservírují. Ano natsu de matteru nedokáže vůbec ničím zaujmout. Nabízí nám postavy, které díky podprůměrné animaci nepůsobí zrovna realisticky a co hůř jejích chování je občas iracionální a téměř ve všech případech velmi nudné. Není zde jediný charakter, která by byl něčím zajímavý, který by dokázal vybočit a něčím příjemně překvapit. Nemastné neslané postavy jdoucí ruku v ruce se špatným vizuálem pak ještě s nepovedeně napsanou sci-fi rovinou tvoří mozaiku na kterou se nedivá dobře, neposlouchá se dobře a díky postavám a špatným dialogům působí realisticky jen minimálně. I na žánr slice of life, kde člověk nemá a ani nemůže mít nějak přehnané požadavky v rámci obsahu se jedná o těžce podprůměrnou serii. Slabé 2* ()

Subjektiv

Přiznávám možnost, že jen katastrofální výsledky příslušné sezóny mě přiměly, abych se slitoval nad jinak relativně šedivým a pramálo podnětným Ano natsu de matteru a udělil mu ušmudlané tři hvězdičky. Téma nostalgického vzpomínání na minulé letní lásky se objevuje v anime s železnou pravidelností a jak to tak bývá, i ono má své předpisy, co se ukazovat smí, nesmí a musí. Idealizuje mladé roztoužence do podoby nejen nezkušených, ale naprosto nevinných, jen pomalu a nesměle sexualitu rozvíjejících jedinců. S pocitem frustrace z nenaplněné touhy, spěchem "už aby to bylo", sexem bez zamilování či nevhodnými partnery se tu nelze setkat. +++++ Nepsaný, leč uznávaný úzus žánrových omezení sešněrovává výslednou podobu díla a s ní i divákův zážitek. Povinnosti tvůrců jdou až k takovým detailům jako jsou věčně znějící cikády, plavky, trojúhelník, starší sestra, která náctiletce svou rozvinutou sexualitou děsí, komická postavička, široká paleta velikostí ňader, melancholický klavír, počasí odrážející nálady atakdále atakdále. +++++ Ano natsu se odlišuje jen tím, že se o malilinko poctivěji vciťuje do svých postav a sem tam přijde s lepším vtípkem. Rozhodně jej ale nelze chválit za prvoplánové ozvláštňování tím, že zdejší romance má meziplanetární rozměr. Kromě toho, že diváka směřuje k pocitu, že úspěch lásky má malou pravděpodobnost, čehož by šlo dosáhnout i jinak, poskytuje autorům především možnost zaplácnout stopáž pouťovými blikátky a tím odvést pozornost od prázdného místa v ději. Originální nápad už v tom nikdo vidět nemůže, vždyť ono volání srdce po mimozemské ženě je v anime spíše tradiční. Kdyby aspon měly ty alienky anatomicky nekompatibilní pohlavní orgány, to by bylo drámo... nebo komédie... Ale takhle? Po šesti dílech slabé ***. ()