Kirigakure Saizou, mocný bojovník, ktorý sa bezcieľne túla životom, zachráni jedného dňa mladé dievča pred skupinou nindžov. Jej meno je Isanami a utiekla z chrámu, kde slúžila ako kňažka, potom čo ho jej prenasledovatelia vypálili. Teraz je na ceste k mužovi menom Sanada Yukimura, u ktorého chce hľadať ochranu. Nikto z nich ešte netuší, že toto mladé dievča ovláda nevedomky nebezpečnú silu a preto jej nepriatelia usilujú o život. Na jej ochranu nebude stačiť len Saizou a z toho dôvodu sa dáva dokopy skupina udatných bojovníkov. (Trip)

Subjektiv

Jde Sanada Yukimura a potká Sarutobiho Sasuke? "Ahoj, já jsem Sasuke." "Ahoj, já jsem Sanada Yukimura a někam jdu. Nechceš jít se mnou?" "Tak jo." Jdou Sanada Yukimura a Sarutobi Sasuke, když v tom potkají Kirigakure Saiza. "Ahoj, já jsem Kirigakure Saizo." "Ahoj, my jsme Sanada Yukimura a Sarutobi Sasuke a někam jdem. Nechceš jít s náma?" "Ne." "Ale no tak, bude to super." "No tak teda jo." Jdou Sanada Yukimura, Sarutobi Sasuke a Kirigakure Saizo a potkají Džúzo Kakeie... Zbytek si dodělejte sami. +++++ Toto únavné shromažďování celé nindží desítky trvá osm dílů. Osm dílů. Při vědomí, že celý seriál má dílů dvanáct, mohu zodpovědně prohlásit, že si někdo proexponoval dvě třetiny seriálu. Smutná to bilance. Nemohu sdělit, jak si seriál vedl dál, poněvadž když se objevil poslední bojovník, mohl jsem si s klidným svědomím říci, že dobrodružství nezažije nikdo zajímavý a vidět jej nemusím. Subjektiv totiž jen těžko identifikuje člověka za superschopnostní imidží. +++++ Mysl se mu poutá jen k jedinému... bude ten boj, ta válka, ta řežba za to stát? Ano i ne. Ze zřejmě mizivého rozpočtu se vcelku zručně, byť poněkud okoukanými postupy, podařilo vytvořit iluzi, že sada statických a polostatických obrázků může být dynamickým, adrenalinovým soubojem. Stačilo tu šikovně střihnout, nechat znít rychlý rock, přidat na hlasitosti zvukových efektů a poctivě dbát na návaznost jednotlivých záběru. Řemeslně to tedy ujde, byť bych si vzpomněl i na lepší pohybové iluzionisty. Alespoň ty slabé ** mohu uděliti. ()

Larky

Jako videohra by Brave 10 nebyl nic jiného, než jen mlátička ve stylu Mortal Kombat či Street Fighter čili není zase tak moc o co stát. Navíc by ve videohře tohoto typu sotva vynikl dobře napsaný hlavní hrdina, tak jak je tomu v tomto seriálu (to k Daggosově komentu). Saizou je správný a hlavně sympatický tahoun Brave 10. Rozhodně se nedá mluvit o nějakém anti-hero charakteru, ale ani není vyloženě klaďas a když je potřeba dokáže být taky docela parchant, navíc je to machr z mečem. Postava kněžky Isanami sice neplní v rámci své role víc, než jen jako občas docela vtipný a nepříliš inteligentní Saizův přicmrdávač, ale rozhodně potěší už to, že v seriálu krásná holčina je, protože pak by se mohl se spousty chlapů (či žen, co vypadají, jak chlapy) dostavovat dávicí efekt. Ostatní postavy není příliš potřeba vypisovat, protože jsou v seriálu hlavně k jednomu jedinému účelu - k boji. Spousta bojů na stromech, bojů na zemi, bojů s podivými bytostmi, boje mezi statečnou desítkou. Fighty zaberou v rámci celého seriálu určitě víc, než polovinu stopáže a potěší, že jsou výtečně zpracované. Skvělé efekty, přehlednost jednotlivých bojů, spousta správně přihlouplích rádoby drsných hlášek jejich aktérů. Vizuál je vynikající. Hudba je perfektní. Vším tím bojem, řvaním, brečením Isanami, drsnými hláškami a skvělou animací se ale tvůrci snaží maskovat svou totální impotenci v rámci struktury samotného děje. Ten je zcela triviální a v posledním díle také naprosto dementní. Hlavně dojeli na to, že ke spoustě postav, které divákovi předkládají nedokážou nabídnout uspokojivý důvod jejích konání. V praxi to pak znamená, že je vám úplně fuk, proč tenhle bojuje s tímhle a proč tahle podtrhla tyhle. Je to velká škoda, protože Brave 10 mohl být velkým eposem s vynikajícím dějem a skvělými souboji. To druhé se povedlo hodně, to první ani omylem. ()

Torako.chan

Tak za prvé jak se ti rozkošní fešáci označují za samuraje a poté si říkají ninjové (nebo shinobi), mě nemálo vzalo. Není tohle anime snad japonské? Neměli by snad japonci dobře znát rozdíl mezi samurajem a ninjou?? =.= Animace je pěkná, bojové scény jsou dobré, příběh je mrzký. Zdá se, že je to celé postavené na oněch pěkných chlapcích, kteří jsou samurajo-ninjové a to je tak všechno. Být chlap tak tomu asi uberu ještě víc, ale jako žena se slabostí pro hezké animované pány dám 3* ()

daGGos

Osobně bych si Brave 10 mnohem raději zahrál jako videohru než sledoval jako seriál. Důvod je velmi prostý, v tomhle anime je příběh naprosto podřadný a vedlejší. Ano nějaký tu je a dokonce se i trochu opírá o skutečnost v tom smyslu, že během období Sengoku skutečně žil slavný vojevůdce Sanada Yukimura, který údajně (dle legend) disponoval elitní skupinou 10 nindžů (nicméně ani jeden z nich nebyl kozatá blondýnka či otravná kněžka, to vás mohu předem ujistit) , ale zde veškeré spojení s realitou končí, ten zbytek je fantasy jak řemen, s magickými artefakty a nindža technikami schopnými zmrazit jezero nebo třeba vyvolat obřího pavouka. A když postavy disponují takovými schopnostmi, byla by přece strašná škoda marnit čas nějakými komplikovanými dějovými liniemi, když jej místo toho můžou trávit vzájemným rozbíjením si hub že ano? Souboje jsou proto časté, dlouhé (obvykle zaberou více než polovinu dílu) a nejlépe by se dali přirovnat k těm z Naruta s tím rozdílem, že zdejší jsou o něco brutálnější a z vizuálního hlediska i lépe vypadají. A to je v podstatě vše, kvalitní souboje, až na pár výjimek (ehm ... Isanami) snesitelné charaktery a béčkový příběh s dost dementním koncem, nic víc Brave 10 nenabízí. Hledáte-li historický seinen, hledejte dál, stojíte-li však o nenáročnou podívanou na odreagování, mohlo by tohle anime splnit vaše požadavky. Lepší průměr, takže ***. ()

DaweForeman

Další anime s velkým potenciálem, ale naprosto zabitým koncem. Všechno to shromaždování desítky, jejich schopnosti a dobrodružství během toho je zajímavé, ale řekl bych, že problémem je ona klasická délka v podobě 12 dílů a zakončení. Možná, kdyby to bylo myšlený jako určitý úvod, tak dejme tomu, ale takhlenc samotný to nevyznívá dobře. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak můžu zmínit další anime, které k tomu má trochu blíže. To jest Utawarerumono, které má to, co jsem tu právě kritizoval. Poté bych zmínil ještě jedno anime a to Oda Nobuna No Yabou, kdy jak v tomhle anime, tak i tady je to "období" občanských válek pojato trochu jinak a není to klasická historická samurajsko-ninjovská "nuda". Velkým kladem bych tu hlavně viděl ono vtipnou stránku, kdy se člověk opravdu baví nad rozmanitostí jednotlivých povah charakterů a z toho vyplývajících situacích. Co se týče animace, tak tu bych hodnotil průměrně a hudba je jaksi nepřítomná - nějak jsem jí nezaregistroval. ()