Špecialistku na analýzu rizík Lee Wathersovú (Kate Maraová) vyšlú na odľahlé, prísne utajené pracovisko, kde má prešetriť a vyhodnotiť desivú nehodu. Zistí, že ju spôsobil na prvý pohľad nevinný človek, v skutočnosti umelá bytosť s ľudskou podobou a syntetickou DNA, ktorú vedci vyvinuli v laboratóriu v snahe vylepšiť evolúciu človeka. Experimentálna bytosť Morgan (Anya Taylor-Joyová) je však tajomná a nepredvídateľná. Bioinžinieri ju obdarili protikladnými osobnostnými rysmi a schopnosťou pracovať s emóciami, ktoré stierajú hranicu medzi ľudskou a umelou inteligenciou. V prvom mesiaci života sa naučila chodiť aj rozprávať, v šiestich mesiacoch prekročila aj tie najdivokejšie očakávania svojho stvoriteľa. Čo sa však stane, ak výtvor prekoná svojho tvorcu? (TV JOJ)

papaguy

Kate Mara Deux Ex Machina. Twist na konci zamezil tomu, aby film šel zcela do kopru. Ale i tak zůstává hořká pachuť. Nebýt kokotin, mohlo to být o dva levely lepší. Potěší, zamrzí, ale v zapomnění nezmizí. Hlavně díky několika skvělým scénám a skvělému duu Kata Mara (Lee) kontra Anya Taylor-Joy (Morgan). ()

Likan7

Film o nasraný puberťačce, která vznikla ve zkumavce a nevím proč má nadměrnou sílu, schopnosti jak Jackie Chan a inteligenci jak David Duchovny. Nějak jsem nepobral, o to tvůrcům šlo a co tím chtěli říct, protože vzhledem k tomu, jak vázně se film tváří, si myslím, že Morgan měl mít nějaký přesah. Místo toho vidíme divnou Kate Maru, která je jak ségra Theron z Promethea a nastanou holku, co se v poslední půl hodině z nějakého důvodu vymkne kontrole. Co tím chtěl básník říct?! ()

bearmeedek

Na podobné téma už zde bylo více filmů, takže aby to zabralo, muselo by se to chovat úplně jinak. Umělá žena vypadala jako kříženec s leklou rybou a nepomohla ani kapuce na hlavě (ta měla oslovit mladou generaci?). Jinak povrchní a mdlé. Malé oživení ke konci to nemohlo zachránit. Koukám, že dost lidí se u toho asi bavilo, pro mě ztracený čas a pokažený večer. ()

vikino1

No spíš tři a půl ta půlka navíc je za vygradovaný psychotest, otázky a dopovědi, reakce a následky.. Až na pár wtf (neschopnost černocha zastřelit někoho, kdo chladnokrevně zabil jeho kolegu, výlez z proskleného vězení rozkopnutím skla v komínu ?!? to jako vážně ??) docela koukatelný film... ()

alienemo

Škoda nevyužitého potenciálu. Pri tomto hereckom obsadení som čakal niečo viac. Celý film je však jasné, že Scott nemá s čím pracovať a preto film ma skvelý vizuál a obsadenie ale po stránke dejovej je to veľmi slabé, a každá šanca na zvrat alebo na niečo nové či neobvyklé je pochovaná v klišé, ktoré síce funguje ale zároveň drží film v priemere. Škoda. ()

Acrobat

"Muž" v hlavnej roli rozohrá pochmúrnu hru na malom priestore, pričom nechce nechať všetko tak ako je. Póly sa obracajú a zrejme niekto ťahá za nitky. Nemáš veľa rozpočtu ale nekladú sa ti medze v krvi. Máš rád ženy, preto je Morgan ženské pohlavie. Do vetra vyšumený záver je síce rýchly ale dostatočne pesimistický. Luke na malom priestore ako je dedikovaný celý lesný film vytvoril promptnú verziu xtej variácie (ne)ľudského zabijaka. Stotožnenie nehrozí, Shakespearovsky poňatí koniec postáv už hej. (videné 21.06.2019, Markíza archív) ()

DavidWebb

Luke Scott je o hodne lepší režisér ako scénarista, pretože aj keď mu nebudem vytýkať, že čo sa týka konceptu tak podobný príbeh tu už bol (alebo aspoň mnohé jeho prvky), ale spôsob akým sa snaží "vytvoriť" napätie - z toho mám vždy koprivku... Zjednodušene povedané, keď to neviem inak, tak spravím z postáv debilov. To je aj dôvod pre ktorý som mal silné nutkanie už počas sledovania snímku niekoľkokrát vypáliť tomu odpad. Nakoniec tento iste-nie-horor zachraňuje aspoň slušne natočená akcia v druhej polovici a herecké výkony väčšiny hereckej posádky. Kate Mara sledujem už dlhší čas a z môjho pohľadu nie je ani pekná ani sympatická, ale nemôžem jej zobrať, že herečka je to viac než dobrá. V podstate vďaka nej som úplný záver aj dlho predvídal, takže ma vôbec neprekvapil. Somár somárum, precastingované dobre natočené béčko, ktoré neuveriteľne rozčuľuje. 50% ()

Cooller

tak si řikám Kate Mara a k tomu ta supersexykost honzika sněha to by mohlo bejt fajn... ale ne... je to Béčko s přehnaným obsazením co udělalo z postav tak leda žaky jedličkova ustavu ....naprosto bezduchá nekoukatelná sračka ()

dannyd14

V poslednom čase sa mi zdá, že v hocijakom filme ak hrá Kate Mara (s výnimkou Marťana, kde nedostala veľký priestor), je to čisto prepadák, ale našťastie to Anya opäť zachraňuje, i keď na druhej strane mi je jej ľúto, že si nevybrala radšej lepšiu rolu. Holt, ale je mladá, čiže minimálne v jednom filme niekedy zažiari. Lukeovi Scottovi debut nevyšiel, ale potenciál do budúcna má, takže jeho filmy budem patrične sledovať. ()

Bube1

Od syna jednoho z největších žijících režisérů se určitě nečekalo málo a řekl bych, že mladý Luke se nemá za co stydět. Dějové schéma si sice vypůjčil od taťkova Promethea (počáteční fascinace chytrým sci-fi se překlopí v klasickou vyvražďovačku), ale mě to nevadilo. Morgan má spád, hodně povedený audio-vizuál (geny se nezapřou), dobré herce (ne už však postavy, ty jsou chováním většinu času na pěst) a závěrečný twist sice nepřekvapí, ale alespoň zalátá některé logické kolapsy. V béčkových vodách (kam film bezpochyby patří) je to velký nadprůměr, v áčkových to asi nemá co dělat, ovšem já se bavil, takže dám bez výčitek hezké 3. ()

Shanen29

Docela dobře rozjetý film se po té změní ve vyvraždovačku,což mě osobně moc nenadchlo a do hororu bych tento film nemíchal.Za hodinu jsem si stěží na něj vzpoměl. ()

Zombiepod

Nepochybne má Morgan veľkú podobnosť s Ex Machina (ktorému síce nesiaha ani po kolená), či už zasadením deja do veľmi podobného prostredia, alebo myšlienkou. V skutočnosti však ide o pomerne tuctové sci-fi, ktoré sa niekde v druhej tretine zvrhne na veľmi slušnú a údernú vyvražďovačku, ktorá má pekné grády až do konca. Pôvodne som chcel dať za 3*, no mierne hlúpy a vlastne už aj predvídateľný záver to celé v mojich očiach zhodil o priečku nižšie. Navyše hlúpo napísané vedľajšie postavy tomu veľmi na zaujímavosti nepridávajú. Škoda. ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Těšil jsem se na propracované "psychologické scifíčko", ale nakonec z toho byla prostá naháněčka po lesíku. Konec nepochopen - a ani mě nezajímá. ()

GameboyNES

Teda, první hodinu, nuda v brně s ošklivkou Katkou, ale pak nám malá Anča ukáže zač je toho Terminátor a uteče to jako voda. Hodně slabé 4. ()

Solverino

V průběhu vás serou ty nekompetentní blbci, ti ale dostanou po zásluze a konec se dá odhadnout. Jen si říkám, kde sakra vzali takovou mrňavou prcinu (L4)? ()