ČT Live - Blue Effect Acoustic Time

(koncert)

Záznam z akustického turné legendární české rockové kapely kytaristy Radima Hladíka.  Radim Hladík je hudebník, jehož jméno je neodmyslitelně spjato s kapelou Blue Effect. Narodil se roku 1946 v Praze a už jako patnáctiletý hrál na kytaru ve známé skupině Komety. První profesionální angažmá dostal v roce 1964 v klubu Olympik. Do historie českého bigbítu se zapsal již ve druhé polovině šedesátých let jako člen legendárních Matadors. Ti se stali brzy nejlepší českou rhythm and bluesovou kapelou, a to díky tehdejšímu východoněmeckému technickému vybavení, podle jehož značky získali i svůj název. Sehraná kapela měla kromě dvojice vokalistů Vladimír Mišík - Karel Kahovec v rukávu další velký trumf právě v podobě Radima Hladíka, který se stal všeobecně uznávaným králem elektrické kytary a také inovátorem. Když poprvé v Čechách využil takzvaná kvákadla, sklízel podle svědectví pamětníků němý úžas posluchačů. Hladík, který byl zpočátku ovlivněn zahraničními vzory, se postupně propracoval k vlastní tvorbě. Po rozpadu Matadors založil na podzim roku 1968 svou skupinu Blue Effect (později názvy M.efekt a Modrý efekt), která hraje dodnes. (oficiálny text distribútora)

aluna

Nádhera, zbytek a přírůstky z Blue Effect do toho dali srdce a všechno si odehráli po svým. Fenomenální kytarista Radim Hladík je mistrem ve svým oboru a sledovat jeho bezchybnou práci ženiálních rukou bylo pastvou pro oči a hlavně uši. Krása, která šíří "nostalgic" (non)blue effect. Můj milovanej Sluneční hrob se zachvěje pod poryvy Little wing a my Personal Jesus was effected by this "blue" lads :-) ()

Matte27

Novodobé Blue Effecty jsem měl možnost naživo vidět a především slyšet již dvakrát (jednou venku na nádvoří , podruhé v kostele). Hladík je to nejlepší, co česká, kytarová scéna má a ke svému boku si přizval hrstku těch nejkvalitnějších hudebníků. Křížek je geniální zpěvák a nutno podotknout, že na kytaru válí slušně též. Navíc mu nechybí ani zdravá dávka "šoumenství". Basa perfektně doplňuje ostatní nástroje, stejně jako bicí krásně balancují na hraně akustického hraní a odvazového rockového koncertu. Skvělý přůřez tvorbou Blue Effect i Walk Choc Ice. Ke slovu se dostane i světová tvorba a zapojení diváků do programu koncertu hodnotím více než kladně. Dávám plný počet a za skladbu Medley přidávám ještě symbolickou šestou hvězdu :). ()