Stewart Lee: 41st Best Stand-Up Ever!

(divadelný záznam)
Veľká Británia, 2008, 80 min

Réžia:

Michael Cumming

Scenár:

Stewart Lee

Stewart Lee

Záznam představení ze Stand Up Clubu v Glasgow, ve kterém Stewart Lee reaguje na své umístění v anketě o 100 nejlepších stand-up výstupů britské veřejnoprávní televize Channel 4. (ČSFD)

• Dodatek "Ale mám aspoň pubické ochlupení" samozřejmě Lee na dětském představení neřekl, je to narážka na jeho 15 let starou scénku o zvídavém dítěti ve sprchách městského koupaliště. Když scénku Lee předváděl znovu po dlouhé době v roce 1992 v Manchesteru, byl vyveden ze scény, aniž by scénku dokončil. (ČSFD)
  • Hudba, která začne hrát ke konci představení, když Lee stojí s žirafou na hlavě, pochází z filmu Hala Hartleye Simple Men (1992). Při představení v Derby prý zvukař na tuto nacvičenou scénu zapomněl, a tak Lee stál nekonečně dlouho, až musel odejít za svítících světel sám ze scény, čímž se ztratila veškerá magie. (ČSFD)
  • Lee vyhrál v roce 2010 titul Celebrity Mastermind, v překladu "Hvězdná osobnost", v show BBC. Komik Simon Munnery poté prohlásil, že takový titul nemá žádnou cenu, protože je to jako být zvolen největším trpaslíkem, což je narážka na toto jeho vystoupení. (ČSFD)