Nedaleko horského města, které se potýká s řadou únosů a vražd, se samotářský spisovatel Paul (Banderas) ze všech sil snaží vyplodit scénář v naději, že tím konečně odstartuje svou kariéru. Když se v restauraci za napjatých okolností seznámí s tulákem Jackem (Rhys Meyers), Paul mu nabídne nocleh. Podrážděný a neodbytný Jack se však brzy vetře k Paulově práci. Když se pak kvůli bouři ocitne odlehlá chatka bez přísunu elektřiny, oba muži rozehrají nerovnou hru kdo z koho, která ukončí minimálně jeden příběh. (HBO Europe)

Rockerman

V polovině této nudy jsem už začal usínat, ale přece jen se začalo něco dít a tak jsem neusnul. Zažil jsem tedy to hezké zvyšování napětí a vydržel jsem i ten krásný zvrat o sto osmdesát stupňů, až k tomu WTF finále s probouzejícím se Tondou. Všechno hezké. Solidní nápad, ve druhé části i dramatické chvíle, jen mi to všechno přišlo nějak nepřirozené a nevěrohodně zahrané. Dobrý pocit z toho mám tak akorát na 50%. ()

Arsenal83

Hrátky na dialógový psychothriller fugujú prvých 40 minút. A fungujú naozaj dobre, no potom všetci traja zainteresovaní herci, od pohľadu trochu po záruke, akoby strnuli, scenár trochu mätie. No výkrut v závere je naozaj dobrý. Nechýbalo veľa, aby z toho bol dokonalý thriller. Mám rád prekvapenia a preto musím dať vyššie hodnotenie. ()

Martin741 odpad!

Dlho som rozmyslal nad 40 rocnym Jonathan Rhys Myersom, ci vobec vie hrat. A vidim, ze po tomto filme budem este tuho premyslat, ci ten herec vobec vie hrat. U Banderasa v tom mam jasno iste - hrat nevie. Po tomto zisteni co sa stalo medzi tymi dvoma v tych planych kulisach je mi srdecne jedno - evidentne to v kinach aj tak zhorelo . 0 % ()

Lukoboss

Ten úvod je sice pomalejší, ale působí tak nějak záhadně, že to diváka celkem zajímá. Jenže cca od jedné třetiny, kdy se Banderasův host začne chovat jako debil, to začne jít z kopce a valí to z něj vlastně až do konce. Ona snaha tvůrců udělat z toho šíleně chytrej thriller je ve výsledku úplně na škodu, protože postupně přichází twist za twistem, až jsem si říkal, že už to snad není možný. A. Banderase jsem po dlouhé době rád viděl, hraje si svůj kvalitativní standard, ale bohužel si vybírá opravdu špatný filmy, nedá se nic dělat. ()

Asia_Power

V první řadě čekám od černochů žalobu za název filmu, jelikož tohle zavání těžkým rasismem na nebohém motýlovi. Mělo se to jmenovat Afroamerický motýl, či nějak podobně korektně a určitě vznikne hnutí BBM (Blek Batrfláj Medr). Nu a k filmu - Antonia mám ráda, jelikož jako jeden z mála hrdinů staré gardy nevyčpěl a stále dokazuje, že umí hrát i si udržet figuru. Jeho spisovatele, co hledá příběh na dně flašky sem mu věřila rozhodně víc než Babišovy kecy o tom, jak vláda dělá vše pro naše bezpečí a v momentě kdy nabral stopaře sem se jala pozorně sledovat co bude a nebude. Ani nevím proč, ale zatímco většina lidí, se kterejma sem se o tomto filmu bavila, měla jasno v tom, kdo je vraždící svině, ve mně hlodal červík pochybností a tak sem zapnula mozkové závity (celé dvě buňky) a jala se pozorně sledovat náznaky, detaily a všechno okolo. Výsledek mého detektivního pátrání? Vrah je Antonio, Jack bude brácha nebo přítel nějaký z jeho obětí. Jak sem k tomu došla? Scéna kdy Antonio naskočí k borce do auta a Jack do nich pálí brokovnicí z metru a ...nic. Když to do auta nahulíte brokovnicí, tak to zanechá škodu. Takže Jack měl slepé náboje. Proč měl slepé náboje? Páč není vrah. "Zavraždění šerifa mimo záběr a opět brokárnou mi to potvrdilo. Tak sem se kochala a plácala po rameni jak sem chytrá nu a pak BUM...Hovno přítel či brácha, on je rovnou z FBI a jedou v tom všichni kolem a krásně chytili Antonia do sítě. Mno, alespoň sem uhádla kdo je vrah...BUM závěrečná scéna a krásné vytření si prdele nejen se mnou, ale se všema divákama. Tleskám a až si zase budu myslet, jak sem chytrá, tak si pustím Afroamerického motýla, abych si připomněla jak sem s noblesou šla za TP (Tupou Píču). PS: Stejně mohl vraždit, mně se taky občas zdá o holkách se kterýma spím právě proto, že s nima spím, takže třeba zas tak tupá nejsem. Každopádně někdo tam vraždil, to vím určitě. ()

• Spisovatel jistě umí psát na psacím stroji a nepíše jenom jedním prstem jako je ukázáno v závěru filmu. (PROCESOR)
  • Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v stredotalianskom regióne Lazio. (MikaelSVK)
  • Pri záverečnom výsluchu drží Jack (Jonathan Rhys Meyers) fotografiu v dvoch po sebe idúcich záberoch najskôr zospodu a potom zvrchu. (Johnny.ARN)