Po deseti letech boje se zákeřnými chorobami v Africe se do Francie vrací lékař Francois. V malém přímořském městečku má na pár dnů zastoupit kolegu a strávit tu prázdniny se svou dospívající dcerou Garance. Jenže to, co mělo být příjemnou dovolenou, se nečekaně mění v dramatický boj o život. Přibývá totiž útoků nezvykle agresivních včel, a když několik lidí zemře, spojí se Francoise se sympatickou včelařkou Clementine, aby se společně pokusili zjistit příčiny agresivity a našli způsob, jak je zastavit. Současně se snaží přesvědčit starostu, aby zrušil blížící se tradiční květinovou slavnost. Ten však odmítne. (nash.)

castor

Tak zase tu máme jeden dort, který tentokráte nezpatlali pejsek a kočička, ale přátelé z vinařského kraje a už před samotným psaním scénáře (dá-li se tak nazvat) toho vína zkonzumovali krapet víc, než by bylo zdrávo. Agresivní Májy už v roce 2009 nemůžou nikoho zajímat - ani důchodce, který k televizi přijde o nějakou tu desetiminutovku dřív, čekajíc na desátou reprízu Pojišťovny štěstí.. Snad nejhorší je pak to, že se Francouzi u tohohle paskvilu tváří ještě vážněji, než reportéři primáckých Krimi zpráv. A to už je co říct.. ()

LiborGondek odpad!

Celý film na něco čekáte a až když začnou běžet závěrečné titulky pochopíte, že prostě už nic nepřijde. Film absolutně o ničem, plus dokonale dementní a nejblbější konec, co jsem kdy viděl. Kdo čekal alespoň nejakou finální scénu, jako já, bude se divit. Hasiči akorát umejou auto, pak projede karavan a to je celé. Žádný boj s rojem, prostě nic. Nejdramatičtější na celém filmu je tak jeho název. ()

montel

Francois (Richard Anconina) je lékař, který se po deseti letech mise vrací z Afriky do Francie společně se svou dcerou Garance (Clara Ponsot). Přijíždí spolu do malého městečka, kde Francois zastupuje místního lékaře, který odjel na dovolenou. Zpočátku vše vypadá idylicky, ovšem pouze do chvíle, kdy roj včel napadne několik lidí a útoků neustále přibývá. Do boje se zákeřnými včelami se vydává Francois společně se svým bývalou kamarádkou Clémentine (Alessandra Martines)...Slabý televizní film, hodící se tak na dopolední program u televize, když se hodně nudíte. Herci nejsou nejhorší ale scénář je ubohý. Nechápu proč se za takové filmy, které už jsme viděli tisíckrát vyhazujou prachy. 40% ()

nash.

Kdyby se z toho vyhodily všechny včely, mohlo vzniknout příjemné vztahové drama se sympatickou hlavní dvojicí. Takhle je to jen nudně typický zástupce žánru, který postupuje po otravně neoriginální jaws-trase, nenabízí žádné příliš úchvatné ani děsivé scény, žádné originální nebo alespoň nápadité zpestření a nakonec se podivně rozplizne do ztracena. ()

darkrobyk

Za zmutováním včel na jihu Francie stojí tentokrát chemikálie, které se z nedaleké továrny, co je již deset let zavřená, dostaly do půdy. Včely jsou dokonce tak agresivní, že zabíjejí asijské sršně, které naopak včely loví. Francouzi bohužel pojali téma vraždících včel jako vztahové drama, kde včely jsou pátým kolem u vozu. Tradičně rozbitá rodina, otec se pokouší sblížit s dcerou, k tomu se postupně zamilovává do místní včelařky, se kterou se kdysi náhodně seznámil v nemocnici, dále se pokouší navázat lepší vztah se svým kmotřencem a všechny problémy ještě zvětšuje padouch starosta s ještě větším padouchem vědcem, který oné včelařce zničil kariéru. A samozřejmě jeho i starostu ukazuje film jako největší blbce pod sluncem. Včely se sem tam míhají a někoho ubodají. Tu šnorchujícího mladíka, tam zaměstnance čerpací stanice a nakonec se vrhnou na farmářské trhy. Útoky jsou nijaké, postavy z větší části hloupé a nesympatické a samotné vyřešení je až naivně prosté, milý Watsone. Solidní kamera, občas pěkná scenérie a detailní záběr na opylující včely. Toť vše. ()